Автор Тема: Генератор на д-р Royal Raimond Rife  (Прочетена 301619 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #225 -: Декември 21, 2016, 09:04:35 pm »
Относно определението - то е спрямо Юлиан, ако той има нещо против - ще ми каже, достатъчно спорове сме "изпердасали" с него :D

Важното е (според мен) да не се прави опит да се спрат пионерите в тази област, усилията трябва да са насочени към опит за разбиране, не към анатемосване.

Ако си забравил, аз започнах с въпроси:

И лично ти няколко пъти заяви, че съм "кон с капаци" и какво ли не.

Я сакам да видим бе пич. Да пипна, да усетя. Пипах една жица на снимка - резултат йок. Кажи какво друго да пипам, на кой интернет адрес да гледам за да се убедя, че има нещо? Кой (по възможност от София) ще ми отдели 1/2 час лично време да му дойда на гости и да ми покаже на живо туй-онуй, и да видим аз ли бъркам, или съм сбъркан, или има нещо гнило? Ако е съгласен, ще предаваме моята излагация на живо в Интернет - видео и аудио.

Не ме пращай да чета - виждам колко безумици се написаха само в тая тема, откъде да съм сигурен че и тези "авторитетни трудове" от преди 100 години не са плод на същите спорове?

Ако кажеш, че от моя страна няма опит за разбиране ... но едно е разбиране, друго е сляпа вяра в думите на някой. Точно като в примера с неандерталците - караш ме да повярвам сляпо на някой че може да се говори по телефона, но отказваш да ми обясниш или покажеш как точно се случва тази "магия".

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #226 -: Декември 22, 2016, 01:32:28 am »
как точно се случва тази "магия".
Пренасяне на "заряди" през други "измерения"/светове, дето са скрити за обикновените очи... За лечението да ти дам пример - хора с второ ниво на инициация на Рейки лекуват и на разстояние. Имаше и в болница Токуда кабинет!
http://www.vesti.bg/tehnologii/zdravoslovno/v-nasha-bolnica-lekuvat-s-rejki-2378451

А даже не е нужно да си бил екстрасенс преди това - трябва ти настройка от Рейки Мастър 3 ниво. И такива са много, дори в България.

Tomika

  • Гост
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #227 -: Декември 22, 2016, 10:33:12 am »
 Оказва се, че да наклеветиш някой е доста лесно. След "Лойд" като лаболатория сигурно е нафарфури.
 "Няма научен подход" Седем годишно научно тъпкане няма.
 "Няма доказани експерименти" А да светнеш човек с проблем и да се оправи, какво е?
 Голяма простотия е когато не разбираш нещо, да твърдиш от някакви си там мотиви, че не е вярно. Лампата е пред мен експериментирам с нея, установих някои закономерност в работата и. Тръгнах да ги споделям и стана война. Написах "това не е нормално електричество" и крифеите веднага се разлаха. Никой не пита как съм го установил, какво съм наблюдавал. Мисля, че съм установил какво се получава в машината. Но не знам
как се предава по интернет, това наистина ми скри понятията. Но не мога и да го отрека защото е факт.
 Само разбрах, че когато се 'светва" през интернет коефицента на запълване трябва да се вдигне на 70% за да
има ефект. Което не е желателно относно лампата, товари се намалява се живота и. Смятах така да върви тази дискусия. Да споделяме резултати, да обсъждаме наблюдения. Защото е нова материя, не съм учил никъде че съществува етер, оргон. Какви са своствата му, как се преобразува в позната за нас енергия.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #228 -: Декември 22, 2016, 11:24:17 am »
Tomika "корифеите" наскачаха основно заради начина по който се интерпретират фактите от другият модел "корифей"
За рационално мислещите хора "за какъвто и аз се смятам" е дразнещ начина по който се обяснява с огромни подробности как стоят неща за които обаче е съвсем ясно, че обясняващият хал хабер си няма каква е истината. Някои си фантазират, други са чели какво са си фантазирали хора с по развинтена фантазия от тяхната, наизустили са го и го приемат за чиста монета. Да се спори с последните е равносилно да дискутираш с член на ИДИЛ съществува ли Аллах. Единствената причина да оплюват мен и други като мен за тези хора е тази, че не могат да ни убият.  ;D ;D ;D
Сега относно предаването по интернет. Моето мнение е, че хипотези като изказаната от атос са много рационално обяснение. Такава хипотеза все още не може да бъде призната за истина, но определено сочи към нея. Не си единственият стигнал до подобни резултата и не само с такава лампа. Това между другото е едно от косвените доказателства за хипотезата, че живеем в матрицата.  Та мисълта ми е щом това те кефи продължавай с експериментите без да си вадиш генерални заключения от това което се случва защото има още много неща, които се изплъзват от погледа ти. Сигурен съм, че е така без да съм запознат, защото това е основен принцип на човешката психика.
И другото каквито и резултати да постигнеш не се самовъзхвалявай и възгордявай защото точно в този момент човек забива в трета глуха от която няма излизане. Най яркият пример за това е Кадуцеус.
От седемте смъртни гряха наи опасният и най смъртният е гордостта. 

 
« Последна редакция: Декември 22, 2016, 11:54:58 am от dymelsoft »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #229 -: Декември 22, 2016, 11:55:08 am »
Айде пак излязох крив - хем горд, хем в трета глуха, хем много грешен  ;D ;D ;D Пък излезе и че си нямам хал хабер от това, с което се занимавам професионално от доста години... Оценено от много хора - и то с парични знаци, а не с приказки.

А какво е казал Христос, а? "Който е безгрешен, нека той хвърли камък"... И не се е намерил нито един такъв. Обаче тука явно има такива ангели небесни  :) И също: Не гледай сламката в окото на ближния си, а гредата в своето!" Или: "Като сочиш към някого с показалец, сети се че цели три твои пръста сочат към теб!"  ;)

Лампата ми е готова, ще гледам да ви пусна снимки в работен режим днес или утре - остава само да довърша новия по-силен бустер.

Благодаря на Томика за данните относно коефициента на запълване, ние с колегите работим със 60 и дава много добри резултати. Ще видя при Скайп връзка как ще е със 70 и дали ще е по-добре /въпреки че вероятно ще е леко субективно/.

Весели празници на всички!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #230 -: Декември 22, 2016, 12:30:31 pm »
Както разбрах и казах, освен хвалби, нищо полезно не беше представено във форума. Ако някой знаеше и искаше да сподели, то това щеше да бъде по техническата част, а не как въздействала лампата, как се усещало, как плазмата й минава през екрани, скайпове и т.н., а каква е модулацията, каква е носещата честота, каква е основната, мощността която излъчва лампата, напрежението, тока през нея, честотите и т.н.

Ако наистина искате да помогнете, а не да си правите през форума реклама, то приемете забележката. Докажете, че сте искрени в намеренията си да помогнете. Ако пък не сте достатъчно технически грамотни, за да обясните споменатите съществени неща, то изразете го с достъпни вам понятия, но без натрапчивите прани и оргони. Електронните схеми не работят с прана и оргон.

Казвам го това не защото се надявам най-сетне да заговорите на правилния език във форума - техническия, а за да разберете причините за които пишете тук.

Да го кажа и по друг начин: не ни интересува как оргона излиза от лампата и как той преобразявал организма, интересува ни, ако говорите истината за вашите резултати, какви са параметрите на Райф-машината. Иначе, ако продължаваме така разговора ще продължи да се изостря, а смисъла от цялата работа ще е никакъв.

Ако пък не желаете да споделяте нищо от споменатото съществено, кажете и разговора да приключва.

Tomika

  • Гост
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #231 -: Декември 22, 2016, 12:45:36 pm »
 Доста хора с които сме правили среща още от Беинса.инфо ме познават. Гордоста ми е непознато чуство. Доставя ми удоволствия да помогна на болен, безвъзмезно. А да се ровя и да експериментирам ми е болесно
състояние. Лошото в такова положение е да наблегнеш на материалното. Тогава си много лесен за компромат.
Не ми е ясно какво се предава, как се предава и т.н. Затова споделих тук, някой може да е наясно.

Tomika

  • Гост
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #232 -: Декември 22, 2016, 01:02:05 pm »
EDM пак говориш като пиян с оная си работа. Хвалбите започнаха от теб "от седем години се занимавам" "аз съм най напред". И аз чакам да покажеш щом си напред "технически" какво си направил. Аз съм лесен веднага
мога, но след теб. И пак ти казвам, че се изказа неподготвен "в електрониката няма оргон". Я помисли пак, около тесла-трафа, капанадзе, тестатиката и т.н. И не се изказвай като говорител на колектив. Кого представляваш и кой те опълномощи?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #233 -: Декември 22, 2016, 01:44:15 pm »
Кадуцеус, христос е казал тези думи на хора които са искали да убиват, аз не искам да те убивам, аз просто посочвам грешките които виждам отстрани като непредубеден зрител. Аз също греша и съм благодарен когато ми посочат моя грешка дори и да съм убеден, че аз съм правия пак съм благодарен защото днес мислиш така утре се оказва, че откриваш, че не си бил прав.
Ето пишеш, че ще пробваш през скайпа ????  Ще се опитам да прогнозирам резултата:
Моята прогноза е, че няма да има никаква разлика дали ползваш скайп, месинджер, снимка, видеоклип. причината я обясниха колегите вече. образа е само линк нещата се предават по друг път. това разбира се е само хипотеза и ти си длъжен да я провериш, но аз залагам на такъв резултат. Стига разбира се да не вложиш лична интерпретация във резултата.
   

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #234 -: Декември 22, 2016, 02:03:15 pm »
Не ме пращай да чета - виждам колко безумици се написаха само в тая тема, откъде да съм сигурен че и тези "авторитетни трудове" от преди 100 години не са плод на същите спорове?

Ако кажеш, че от моя страна няма опит за разбиране ... но едно е разбиране, друго е сляпа вяра в думите на някой. Точно като в примера с неандерталците - караш ме да повярвам сляпо на някой че може да се говори по телефона, но отказваш да ми обясниш или покажеш как точно се случва тази "магия".

Ами, Юлиане...няма как повече да ти се обясни, ти не искаш да ти се обясни. В момента се инатиш като малко дете, което иска да му купят истински пистолет. За "n"-ти път ти обяснявам, че няма как да разбереш нещо чрез познанията и понятията за друго и "Не ме пращай да чета" е много точен пример за това. Все едно да обяснявам на баба си (лека и пръст) химическото уравнение на реакция между H2SO4 и NaON, когато тя няма понятие що е туй вещество, атоми, молекули и валентност.
Имай в предвид, че не всеки резултат е "шокиращо показен" и разтърсващ, това не значи, че го няма или не е силен. Дотолкова сме свикнали да се предоверяваме на директните си сетива, че всеки друг сигнал се заглушава или подтиска като незначим.
Прочети първо за изследванията на Райхенбах,на прост и увлекателен език е написано. Гарантирам ти, че ще ти е интересно, пък (не си глупав), сам можеш да отсееш дали, кое и как...
Дотогава, колкото и да беседваме или спорим е все едно месар и дървар да разискват квантова механика.

Електронните схеми не работят с прана и оргон.
Ако пък не желаете да споделяте нищо от споменатото съществено, кажете и разговора да приключва.

EDM, електронните схеми наистина не работят с прана, но при много от тях има оргонни излъчвания ("технически" оргон, така да се каже - "суров").
Праната вече е "органичен" оргон. Разликата е подобна на тази между обикновената захар и глюкозата.
Не са много точни сравненията и вкараните от мен нови термини, но не разполагам с други.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #235 -: Декември 22, 2016, 02:16:08 pm »
........
Ето пишеш, че ще пробваш през скайпа ????  Ще се опитам да прогнозирам резултата:
Моята прогноза е, че няма да има никаква разлика дали ползваш скайп, месинджер, снимка, видеоклип. причината я обясниха колегите вече. образа е само линк нещата се предават по друг път. това разбира се е само хипотеза и ти си длъжен да я провериш, но аз залагам на такъв резултат. Стига разбира се да не вложиш лична интерпретация във резултата.
   
Разбира се, че ще кажа какво е станало. Дистанционен сеанс няма да ми е за първи път, но сега просто е с моя лична машина + по-мощен оргонен бустер. И съм напълно съгласен, че няма никакво значение по какво е транслацията - просто по Скайп сме го правили досега, защото е държала по-добре връзката и някак по навик. Структурният линк не зависи от начина - дори и през снимка пак ли трябвало да стане, но доста по-слабо. Т.е. колкото повече  /в случая реален, "мърдащ" образ/ и по- на живо е информацията за да се изгради енергийната връзка, толкова по-добре.
Така че, в случая сме на едно мнение и виждането ти е правилно -  поне според мен.

ЕДМ
Относно схемата, споменах вече че е на един американец радиолюбител, на име Ралф. Може да се намери предполагам, но аз не съм я търсил защото в България това направи първо Златко от Хасково /поне доколкото аз знам/ и схемата е налична, не се крие и т.н. Аз като прост потребител и изследовател в малко по-странична област /не електроника, а оргоника/ не знам точно как е направена моята машина - това беше дело на колега със съответните познания и опит. Но мога да проверя и ще ти пратя инфото - конспирации няма. Но продължавам да твърдя, че ефективността на машината е в пряка зависимост от оргонното лъчение, което отдава - не от електромагнитното такова. Стоящите вълни за които споменах, естествено също не са електромагнитни.
Поздрави!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #236 -: Декември 22, 2016, 02:36:01 pm »
caduceus, с теб се разговаря по-лесно:
Не че съм тръгнал сега с Райф да се занимавам, имам куп по-наложащи неща, но тъй като съм стигнал до някъде по темата, не съм експериментирал, не съм лекувал никого, зарязал съм ги отдавна нещата, но ми е интересно, ако наистина има някой, който е постигнал някакъв резултат да разбера, не схемното му решение, а принципа, т.е. работата на апаратурата - модулация, честота, напрежения и т.н., това питах. Всеки електрончик над средното ниво може да ти състави много варианти на схеми по зададените параметри.


Само че разговора се обърна да се убеждаваме има ли сега оргон тука или няма, т.е. има ли във всяка
манджа сол и пипер или няма. Основните съставки са важни, солта и пипера да ги оставим за ония, които без него не могат, аз на мръвката искам да наблегна.

Та ако не знаете, защото някой друг ви е правил машинката, поне дайте някакъв линк, да ги видим тези неща.

Моята представа от наученото преди 7 г. е тази, че Райф-машината работи с честоти до 1,8 МХц - правоъгълни еднополярни импулси, като се модулира с една по-ниска от около 1-2 кХц с цел размагнитване на електродите, затова и оригиналните са от волфрам, първо защото не е магнитен метал и второ издържа на висока температура и плазма. Т.е. моята машина е направена да работи на една честота, която се подбира в зависимост от микроорганизма, по таблицата на Райф в Интернет - не знам доколко е истинска.

Трябваше някой от вас да каже, ето нашата машина не работи като твоята, а така......
Нямаше нужда да се убеждаваме в оргони-моргони.



Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #237 -: Декември 22, 2016, 02:53:40 pm »
Ами, Юлиане...няма как повече да ти се обясни, ти не искаш да ти се обясни. В момента се инатиш като малко дете, което иска да му купят истински пистолет. За "n"-ти път ти обяснявам, че няма как да разбереш нещо чрез познанията и понятията за друго и "Не ме пращай да чета" е много точен пример за това. Все едно да обяснявам на баба си (лека и пръст) химическото уравнение на реакция между H2SO4 и NaON, когато тя няма понятие що е туй вещество, атоми, молекули и валентност.
Достатъчно е да й сипеш в един буркан малко от туй и малко от онуй и когато види какво се случва вътре, или като я изплиска хубавичко ще има 2 варианта - или ще ти повярва че има такова нещо като атоми и валентност, или ще повярва на бог.
В момента това което се прави в темата е като да подхвърляш учебника по химия ( и то от средния курс, без да е прочела тия от предните класове) на баба ти, и да й казваш "Бабче, виж - тук едни умни хора са го обяснили. Чети, ще ти стане ясно".

Искам аз сега някой да сложи две стъкленици на масата пред мен и да ми покаже тази химична реакция, да я обясни ако иска по своя си начин, или да ме остави аз да се чудя защо се разпеняви тая гняс вътре. Не да ми пуска линкове към някой който бил видял нещо си. Не снимки на излисканите течности по масата. Не обяснения на някой си какво било ставало вътре.

Това имам предвид като ти казвам "Не ме пращаш да чета". Покажи ми го на живо, не ме пращай да чета свидетелски показания и преразкази на очевидци.

Tomika

  • Гост
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #238 -: Декември 22, 2016, 03:11:16 pm »
ЕДМ най-накрая. Така е, има разлика нужна ти е носеща от 3MHz TTL нагоре, тогава проникването е стабилно. Работната е добра около 20КHz TTL. Но за да се получи правилният хармоник, се пресмята работната спрямо носещата по оригинална честота на Райф или Кларк. Крайното стъпало е двуканален усилвател клас "Е", който клати тесла-траф. Вторичната на трафа е уразмерена за резонанс с кондензатор. Тук закачи осцилоскоп
двуканален, единият канал на гейта на транзистора другият на вторичната. И ще видиш реакция на ефира. Ако имаш спектрален анализатор ще видиш и хармоника

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Генератор на д-р Royal Raimond Rife
« Отговор #239 -: Декември 22, 2016, 03:18:24 pm »
Искам аз сега някой да сложи две стъкленици на масата пред мен и да ми покаже тази химична реакция, да я обясни ако иска по своя си начин, или да ме остави аз да се чудя защо се разпеняви тая гняс вътре. Не да ми пуска линкове към някой който бил видял нещо си. Не снимки на излисканите течности по масата. Не обяснения на някой си какво било ставало вътре.
Ами точно по тази причина ти предложих да се запознаеш първо с информацията "... от предните класове...", вместо да търсиш впечатляваща зрелищност.
Ето ти А-Б - то, основата, върху която може да стъпи аналитичния ум:
https://chitanka.info/text/14649-izgubenite-otkritija

Приятно четене!
 Ще говорим пак, след като се запознаеш с материала, дотогава всяка наша дискусия или спор биха имали един и същ изход.
Повече нямам какво да ти кажа засега :D