Автор Тема: Решил съм да пробвам този генератор на водород  (Прочетена 14449 пъти)

Skruji

  • Гост
http://neonknight.data.bg/Free_energy/Car_powered_by_water/Car%20powered%20by%20water.zip

Решил съм да се позанимавам пък каквото стане. Само ако може някой да ме ориентира за някои неща.

Размери на съда в който ще се прави водорода и от какъв материал е?

Как се навива бобината, с какъв проводник и върху каква сърцевина, и не на последно място как да я закрепя в съда?

В документа се говори за някакви керамични филтри, които най-вероятно според мен са за да не се получава конденз по тръбите, от където да влиза вода в двигателя. Та какви са тези филтри и от какво мога да ги направя?

Как да вкарам газовете от изпускателните тръби в съда, на рисунката се виждат някакви филтри вътре в съда и се споменава че са горивни, но без ламарината отгоре. Така ли е?

Във момента за друго не се сещам, но се надявам да ми отговорите и да мога да задам още въпроси, ако някъде се затрудня. В най скоро време отивам да купувам електронните компоненти и да зглабям генератора. Ще информирам тук за всяка успешна стъпка.
Поздрави :)

satanasko

  • Гост
Решил съм да пробвам този генератор на водород
« Отговор #1 -: Ноември 13, 2007, 10:01:54 am »
Mисля, че е по-добре да пробваш с електролизера по плановете на Stanley Meyer описано е добре, има НЕтрудна за изпълнение схема, както и материалите и някои размери. Ето този линк е постван няколко пъти там има много файлове с обяснения и схеми. Този според мен ще ти даде основната информация, а в останалите файливе има допълнителни неща, но са доста пръснати. Прегледай ги. Но ако смяташ, че това което си избрал е подходящо давай напред. Стоманата, която трябва да ползваш е неръждаема 316L американски стандарт. Успех в начинанието.

venvel

  • Гост
Решил съм да пробвам този генератор на водород
« Отговор #2 -: Ноември 13, 2007, 07:03:25 pm »
Аз работя по тази схема http://files.myopera.com/H2earth/files/E.Waterfuel%20Electrolysers%20Meyer%20WFC%20by%20Lawton%20D14.pdf, но като за начало ще пробвам с пластини. Един колега ми обеща неръждаема тръба - 3/4, аз имам неръждаема ф38хф30. Мисля че ще стане работата.

Първия ми експеримент беше с алуминиева ламарина и обикновени шпилки, болчета и гайки. Съветвам те да използваш неръждавейка навсякъде в електролизера. Иначе обикновената стомана едва ли ще ти издържи дълго.

Относно резервоара - аз го правя метален (тръба с фланец) и затварям с гетинакс отгоре. По удобно е за изолиране на захранващите клеми.

Относно вместимостта-ще си слагаш ли отделен голям резервоар с помпа или ще ползваш само електролизера, като доливаш вода в него. Аз съм се спрял на втория вариант-обема е около 4,5 л. Дават по сайтовете разход от 50 до 300 мили/галон в зависимост от карането на автомобила. Направи си сам сметката.

Действай и успех!

venvel

  • Гост
Решил съм да пробвам този генератор на водород
« Отговор #3 -: Ноември 14, 2007, 10:23:44 am »
Засега експериментирам с прав ток от изправител за зареждане на акумулатори. Купил съм всички компоненти и в скоро време ще монтирам схемата. Мисля че може да се произведе достатъчно газ само с добавяне на NaOH или КОН и определен брой на пластините, както и разстоянието м/у тях - въпрос на експеримент.

зрънчо

  • Гост
Решил съм да пробвам този генератор на водород
« Отговор #4 -: Ноември 20, 2007, 12:14:44 am »
А какво е "КОН" . Някъква основа? И в патентите на Илия Вълков я има.

venvel

  • Гост
Решил съм да пробвам този генератор на водород
« Отговор #5 -: Ноември 20, 2007, 09:03:16 am »
NaOH - натриева основа - сода каустик, KOH-калиева основа.

sharkdata

  • Гост
Решил съм да пробвам този генератор на водород
« Отговор #6 -: Януари 07, 2008, 07:29:10 pm »
Здравейте на всички :D
Така до момента изчетох доста за електролиза и т.н. и доколкото разбирам при проекта на Hydrostar не се ползва просто електролиза с катод и анод а се пускат някакви сигнали от рода на 30kHz.Преди да пиша си направих най-обикновен опит в чаша с вода поставих медна пръчица от 75омов кабел и алуминиево фолио навито плътно на руло такаче да се получи пръчица.Вързах едната пръчица за + другата за - на една батерия 6 волта 1.2 А и започнаха да се отделят балончета от - сменях ги нямаше значение балончета излизаха само от - а като съм чел за електролизата знам че при + става кислород а при - водород или нещо бъркам.И така ставаха балончета след което прекратих и с една запалена кибритена клечка пуках малките балончета на повърхноста а те пукаха та даже изгориха част от чашата.Без значение смешния ми опит някой би ли ми разяснил действието на електролизата при хидростара като цяло(щото нещо от инфото неразбрах точния принцип) и при обикновенна електролиза  пластини и двете ли трябва да са от еднакъв материал в случая неръждавейка и какво нашпрежение се пуска защото ми прави впечатление че при прав ток с голям А резултатите са най-добри.Благодаря предварително и браво на човека който се е сетил да направи такув форум изклчелно полезн е особено при цената на бензина  :lol:

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Решил съм да пробвам този генератор на водород
« Отговор #7 -: Януари 07, 2008, 08:34:51 pm »
Прегледай тази тема и особено към края- където съм се постарал да резюмирам: http://forum.mazeto.net/viewtopic.php?t=291

Ако очакваш да сглобиш нещо, което да ти дава достатъчно водород за икономия- ще е трудно..

Прегледай и порчети материалите за електролизата в този форум. Потърси за електролизата и в google - wikipedia също. Има материали на български с прилични обяснения.