Автор Тема: HHO генератор за малка горелка от Аноди Катодев  (Прочетена 26406 пъти)

Anodi Katodev

  • Гост
Ето този леко олд-фешън хибрид (имам слабост към тръбните генератори)

http://www.youtube.com/watch?v=c2i6H6KsJdw

Strashimir

  • Гост
Re: HHO генератор за малка горелка от Аноди Катодев
« Отговор #1 -: Декември 02, 2009, 06:30:52 pm »
На мене ми хареса. Най-вече ми хареса, че се захранва от едно обикновенно компютърно захранване! И 12 волта по 8 ампера, близао 100 вата, изглежда много добре.

Дали може да е измери температурата на пламъка по някакъв начин? Дали по този начин например не може със 100 вата електричество да се завира вода за готвене, чай, супи, бойлер с директен пламък?

Евала и на ЕММ за мощния пламък на неговата установка, но при него нещата с енергията изглеждат по различно - 100-150 волта, неизвестен ампераж (предполагам да е към 10 ампера), т.е. около 1-1,5 киловата мощност..... От друга страна с него сигурно реже ламарина 5 мм. :-)

Да, определено ми хареса семплото изпълнение на Аноди.

Аноди, би ли побликувал захранващата част и схемното изпълнение на клетката?

Anodi Katodev

  • Гост
Re: HHO генератор за малка горелка от Аноди Катодев
« Отговор #2 -: Декември 02, 2009, 10:59:57 pm »
Сам по себе си пламъка е колкото на спиртник топъл, тоест насочен във въздуха не става за измерване и не дава много калории според мен, но не така стои въпроса с материалите пред него :)
Ако пламъка загрява медна тръба или медно котле имаме (там е заровено кучето) голяма полза за подгряване на въздух или вода движещи се през системата. Медта или тефлона много добре разространяват а алуминия отдава, тоест ако се нарави котлето към пламъка да е медно/тефлоново, а отвътре към водата да е алуминий на ребра съм убеден в крайния резултат. Случва се да работя професионално с голям ламък от един pro-генератор (изключително стабилен но не дотам ефективен) и меден елемент ако не е неосредствено пред дюзата преди да се стопи целия свети, при медта не се наблюдава типичното "брауново" топлино-изолиране на обработвания участък както да речем при стоманата или горките силикати :)
Аз изках да си направя малък уред за ювелирна работа и стана перфектен, ако се иска примерно пламъка да е по - "мек", там идва и втория бъблър за малко примерно ацетон във водата....чудничко.
А, измерих количеството газ (когато се беше позагрял електролита и бе вече 10-11 ампера) и се оказа не дотам лошо - около 700-750 мл/ мин.
Клетката е от 9 тръби една в друга, в ниската им части имат по една дупка за циркулация на електролита. На равни интервали отдолу дълбоко в силикона дъната на всички пръстени са изведени от групи медни кабели навън, освен и че така електроните щурмуват едновременно стоманата - извадих всички 9 групи за експерименти на кое - колко и дали. Най-външната тръба е по-висока и служи за кожух на всичко. Капака е омазан със силикон и отгоре с ония гумените самозалепващи бандове. Като се образува голямо налягане при евентуален бум капака ще е нещото дето лети и понася налягането, но дотам дано не се стига :) Цялата ракета е 25 см висока. Флашбак арестора е от 2 камъчета за мехурчета въздух за аквариум - някакъв слепен кварцов пясък с фини пори

Anodi Katodev

  • Гост
Re: HHO генератор за малка горелка от Аноди Катодев
« Отговор #3 -: Декември 03, 2009, 11:41:43 pm »
Няма проблем, ама схема на кое? На реакторчето или?

ppankov

  • Гост
Re: HHO генератор за малка горелка от Аноди Катодев
« Отговор #4 -: Декември 21, 2009, 12:18:29 am »
Аз изках да си направя малък уред за ювелирна работа и стана перфектен, ако се иска примерно пламъка да е по - "мек", там идва и втория бъблър за малко примерно ацетон във водата....чудничко.

Колега Катодев,
много се радвам, че засегна "мекотата" на пламъка, защото досега във форума не е споменавано нещо подобно :)

Та в тази връзка, ти казваш ацетон във водата - сигурно пламъка е като от пропан-бутан горелка или нещо подобно...
Ами ако напълниш електролизера със газирана вода? Въглеродния двуокис, ползван за газирането, няма ли да омекоти и той пламъка?

Поздрави

П.С.
Ако напълниш електролизера с газирана вода и тестваш, независимо от резултата, после ще имаш същото количество газирана вода от мен :)

Браунчо

  • Гост
Re: HHO генератор за малка горелка от Аноди Катодев
« Отговор #5 -: Декември 30, 2009, 11:50:12 am »
Колегата Катодев вероятно има впредвид въглеводородни добавки за изсушаване и повишаване на температурата на пламъка.

Ето един линк.

http://www.zaovemz.ru/info/tips/

Anodi Katodev

  • Гост
Re: HHO генератор за малка горелка от Аноди Катодев
« Отговор #6 -: Декември 30, 2009, 06:39:04 pm »
Kато цяло идеята е че ХХо-то може и ТРЯБВА да се подправя да речем за стъкло не кипи толкова ужасно когато е с ацетон, пламъка повече топли сам във въздуха, а температурата на материалите става по ниска и разстлана, тоест по "нормален" пламък.
Тествал съм бензин, етер, и с добавка обикновен въздух... Резултатите са различни и все интересни и добри.
Мисля че потенциала да се слагат различни смеси в бъблера е безграничен заради иначе несвойственото поведение на браунгаза. Един мисля корейски производител твърди че начина да се заварява стомана без да става прекалено крехка е с ацетон. Немога да слагам ацетон в голямата машина (не е моя), но с "малката" вече съм на 2 литра в минута и едно крайче на винкел който се разтопи (по-трудно с ацетона, 2 пъти по-бавно) бе мазно разтопен, без да е крехко стопеното. (по натам ще правя още по-конкретни тестове специално за стоманата)
"Горивото" (ацетон, бензин) много бавно се харчи, ХХО-то само "близва" от него.
Потенциалните приложения на всички системи от този тип не се състои само в изваждането на газа, а и в реализацията на пламъка, за съжаление в тези 50% от цялостната картина много малко се прави и говори...

Anodi Katodev

  • Гост
Re: HHO генератор за малка горелка от Аноди Катодев
« Отговор #7 -: Декември 30, 2009, 06:44:08 pm »
А, иначе с газирана вода е идея... Ако се иска въглероден двуокис е достатъчно и само да смениш KOH с сода за хляб. Мламъка става лимонено жълт и по-слаб.