Алтернативни енергоизточници > Joe Cell

Joe Cell Replication Project

<< < (15/29) > >>

dymelsoft:
Михаилe, ще бъде добре наистина, ако дадеш поне ти конкретни резултати. Това което ме интересува най вече е колко W влагаш за литър в минута. Моето най-добро постижение със серийна клетка е 119W за l/min. Не ме удовлетворява и спрях да се занимавам. Възможно ли е според теб да се падне на поне половината от това с въпросната клетка на Joe. Ако се докарат 20 l/min  с 1000W спокойно се топли етаж от къща с отопляема площ 110 м2. При моя случай за тези 20 l/min имаш 2.4KW като за да се поддържа температурата работи минимум 15 часа на ден, което прави над 300 лева/месец за ток. което си е като с електрическо котле, че и повече. Ако обаче се постигне горното, картинката става друга :). Поздрави.

Михаил Кузмов:
Предварително ще помоля администраторите, да изтрият този пост след прочитане от dimelsoft ! Или да го преместят ! Не му е тук мястото !
dimelsoft ! Не резултати, а абсолютно всичко, на всеки проявил интерес ! Но сега ми се иска да уточним, резултатите които ти съобщаваш ! Първи, и един от най важните фактори на алкалната електролиза, е тока ! Вече коментирана, и потвърдена формула, за пресмятане на мин. теоретичен добив е следната: А/26.8х16.8хС=лт./час ! Където А е тока а С е броят на клетките в серията ! За повече инфо. темата в мазето !
Ето и темата  http://mazeto.net/index.php/topic,9217.0.html  !
Както виждаш, напрежението не участва във формулата ! Да намалим до мин. напрежението, същевременно да пуснем голям ток през клетката е трудна работа ! До някъде нещата се решават с плътността на електролита ! А още по добре с електродният потенциал на електродите ! Обаче !! Платината е скъпо нещо ! Световният опит, пък и моите търсения показват че SS316L прилично задоволява нуждите по цена ! Така нещата се очертават около това, как да намалим напрежението до мин. за да имаме достатъчен ток, и приличен за нуждите добив !
Теоретично нещата от химична и електро-химична гледна точка са известни и железни ! Двамата вещи по този въпрос, PyroVeso и moon_watcher са писали достатъчно !
Какво ни остава ? Да търсим начини да намалим до мин. загубите в захранването, и да намерим начини за най–ефективно използване на газа ! Важно е да не робуваме на химерата, че от контакта в стената ще дръпнем 100W a ще се топлим като за 101 ! Ако все пак, си твърд фен на този процес, предлагам да продължим обсъждане по mail !
Защото нещата които съобщаваш по горе (извини ме за израза) са меко казано епохални ! Вярното, правилното мерене е съществен фактор за да няма заблуда ! Имал съм такива заблуди, и съм си мислел че държа Господ за шлифера ! С nikolayst работим отдавна по въпроса ! Той например е по на ясно с преходните процеси, електролиза-плазма и други катализатори, той пише кодове за PIC контролера който управлява процеса и т.н. !
Разбира се не е на последно място помощта на горе написаните химици !
Общо взето това е за Phoenix Lab ! Мислим си че сме дълбоко в нещата !
Поздрави !!

dymelsoft:
Михаилe, отдавана не съм преглеждал темата за електролиза, а и същата е в застой. Да, прав си, че не е тук мястото да се обсъжда електролиза, но все пак Joe Cell, с какво по- различен е от електролизата, освен добавената "мистификация" :) /оргон, зареждане, жизнена енергия и т.н./. Наясно съм с това, което казваш, че токът в клетката, а не напрежението е от значение, затова и захранването на моята клетка е със стабилизатор по ток, а не напрежение. Клетката ми е от сериен отворен тип 64 (клетки) 316L. Това което казвам е постигнато с 8% КОН 535W консумирани от клетката, 596W консумирани от мрежата. Един литър газ за 13-14 сек. многократно проверено. Захранване импулсно, стабилизиран ток 3,62А напрежение върху клетката 148 V /,вариращо в малки граници при промяна на концентрацията на разтвора/. Ако желаеш мога да дам пълна информация и схемата на захранващия блок.
П.П. ако модератора прецени да премести коментарите в правилната тема.

Михаил Кузмов:
Да оставим мистиката на страна за сега !                                                                                                                Първо: От това което виждам на снимката, ОТЛИЧНА работа ! За което ПОЗДРАВИ !!
Второ: Предполагам по Bob Boyce 101 клетков Е. ти е проекта ! Не пишеш размера на плочите и разстоянието м/у тях ?
Трето: Относно захранването, от скоро съм на мнение че колкото по DC е приложеното напрежение в/у Е. толкова по добре но не съм провел обстойни мерения !
Четвърто: Мн. добра ефективност на SMPSа !
Пето: Моят практически опит е установил че наистина ок. 10% плътност на електролита е достатъчна за макс. ефективност. Но от друга страна, не е достатъчна за кондицията на плочите ! Т.е. колкото сме по близо до чистата вода толкова повече плочите кородират и Е. се запълва с червеникава утайка ! Особено се наблюдава при SS304 !
Аз използвам NaOH 20% р/р ! Тогава получавам онова коментирано покритие  което е по добре да бъде обяснено от химици ! Ето тук в #37 съм написал защо  http://mazeto.net/index.php/topic,285.30.html !
От тук вече коментирам в позиция нокдаун !
Според тока и броят клетки, по формулата трябва да получиш минимум 145 лт/час ! Когато обаче разделим 3600 сек. на 13-14 сек. излиза че ти получаваш 257-276 лт/час !! Достигал съм 15% над формулата но 80% ????
Ти ме уби !!!! От какво си недоволен ??? Отказа ме от това "забавление" !

Михаил Кузмов:
P.S. Пропуснах да коментирам пламъка ! Предполагам, че фотографията променя цвета ! При мен пламъка е синкаво прозрачен, с опит да червенее ! Последното се дължи на увлечената влага, която намалява ефективността му ! Планирам да прекарам изхода през силикагелен филтър или друг за частици (както препоръчва Bob Boyce) ! Може би ще настъпи подобрение и повишение на ефективността на пламъка ! Ако можеш пробвай ! В крайна сметка трите неща за високо ефективна електролиза са: качествен дизайн на Е., захранване с мин. загуби и ефтивно използване на пламъка !

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия