Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Алтернативни горива

Горивото на Юрий Краснов - как става....

<< < (23/24) > >>

caduceus:
Колеги,
желая ви успех с ПАВ, детегентите и прочие химия! Но съгласете се, последните две страници от темата нямат нищо общо с Краснов, нито с принципа на смесване чрез имплозия и структуриране на водата в сместа. Като направите 0.5% нафта и 99.5% вода да гори /или поне 5/95% , тогава слагате снимки и данни и се радваме общо
Поздрави

Радико:
Отдавна следя темата, и сега реших да споделя тук една идея която е компромисна но би имала осезателен ефект.
Ако в двигател с вътрешно горене се вкара разпрашена вода "не водна пара" при изгаршнето на горивото тя ще се изпари охлаждайки двигателя и ще създаде допълнително количество мощност за сметка на понижаване на топлинните загуби. Въпрос на технология е само. Забавянето на изпаряването може да се реализира с повърхностно активни вещества "разни сапунливи течности" или примерно чрез магнитно закаляване на водата.
Това последното със сигурност действа при лед и мисля, че си струва да се експериментира и при изпаряване.
надявам се да се намери ентусиаст да пробва.
успех на всички

Брадатия:
Според мен, вкараната вода ще погълне част от топлината на изгаряне на горивото и ще намали енергията от горенето която се преобразува в механична работа. Ако се загрее водата достатъчно, ще се разпадне на водород и кислород, който в по-късен момент ще се запали и изгори, отделяйки по-малко енергия от погълнатата. Всичко това ще доведе до удължаване на горивния процес и той ще продължи и след отваряне на изпускателния клапан, от което ще е най-доволен личния лекар на автомобила ви! Ако пък сте вкарали по-голямо количество вода, то като краен резултат ще се получи намалена мощност и едно прилично количество топла вода, което може да се улови и ползва по предназначение!

Петър:

--- Цитат на: Радико в Май 30, 2012, 03:02:42 pm ---Отдавна следя темата, и сега реших да споделя тук една идея която е компромисна но би имала осезателен ефект.
Ако в двигател с вътрешно горене се вкара разпрашена вода "не водна пара" при изгаршнето на горивото тя ще се изпари охлаждайки двигателя и ще създаде допълнително количество мощност за сметка на понижаване на топлинните загуби. Въпрос на технология е само. Забавянето на изпаряването може да се реализира с повърхностно активни вещества "разни сапунливи течности" или примерно чрез магнитно закаляване на водата.
Това последното със сигурност действа при лед и мисля, че си струва да се експериментира и при изпаряване.
надявам се да се намери ентусиаст да пробва.
успех на всички

--- Край на цитат ---

Идеята ти е реализирана от германец. Четох го някъде, около 2 - 3 години назад, не помня къде. Ако някой помни да помага. Ставаше въпрос за дизел, мерцедес или бмв. Водата се впръскваше през отделни дюзи и се контролира с процесор в зависимост от оборотите на двигателя. При празен ход - нулево впръскване на вода, при максимални обороти май стигаше до 50:50. Резултати - почти нулеви емисии и дим от ауспуха и икономия на гориво до 70%. Това е което помня.

Радико:
@Брадатия
енергията не се губи. като погълне енергия водата ще се разшири и ще изтласка по силно буталото. от публикацията на Петър виждам че не съм първият който се е сетил, но и че съм на прав път в разсъжденията си. получава се нещо като парен двигател с вътрешно горене.
Това с дюзата и контролера за управление си го мислех и аз. Все пак идепта за предварителна химична или физическа обработка на водата си е моя ;)   

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия