Алтернативни енергоизточници > MEG, INKOMP, комутатори на магнитни потоци, магнитни усилватели

INKOMP (Комутатор на магнитни потоци) - ИЗМАМА

<< < (4/39) > >>

half:
"...магнитното поле не е акумулирано в самия магнит,там е разликата!магнита и да се повреди,потенциалното поле си остава."
Абсолютно точно! А някъде да съм писал противното? И разликата от какво?!
Всъщност разискванията са на тема дали е възможно показаното на видеоклипа от г-н Валери Иванов. Аз писах, че е възможно, тъй като устройството по всичко личи не е затворена система, но в момента, в който се направи опит да се самозахрани, то тя би се превърнала в такава. Т.е. според мен, ако не е налице отворена система като елемент от затворена нищо не би се получило. Просто няма как. Инак, да, това за неизчерпаемите енергоресурси около нас е напълно и неоспоримо вярно. Явно демонстрацията на преобразователя го доказва. Тази енергия е достъпна сега, днес. Това е реалност. Тези крушки там светят именно благодарение на факта, че е намерен начин да се използва тази, от някои наричана "свободна", енергия.
Прилагането на това, според мен, все още несъвършено и неизпипано докрай устройство, дори в този му вид, би увеличило най-малко два пъти енергоресурса на базата на сега съществуващите производствени мощности! Или, нека го кажем по друг начин, би позволило премахването на най-вредните способи за получаване на електроенергия, запазвайки нивото на потребление. А според мен дали ще работи "самозахранвайки" се или така, както е сега, ползата е очевидна. Мисля, че е по-ефективно използването му по този начин, както е показано на видеото.

oniatam:
Добре тогава , щом ставало нещо си там ако се самозахрани устройството ще задам следния въпрос: Каква е разликата между ел енергията с която се захранва от контакта и тази която машинката дава на изхода си?

half:
"...@half, устройството не е затворена система и дори след самозахранване пак няма да бъде. "
  :)
ОК! Напълно съм съгласен с теб. Ти поне си го виждал. А с втората ти част от твърдението бих се съгласил с най-голямо удоволствие, но след успешен експеримент. Както и по-горе, в моите съждения по въпроса има оставена вратичка по този въпрос.
Другият вариант, който за мен е най-съблазнителен, е да приемем, че затворена енергийна система, в най-широкия смисъл на думата, не съществува. А ако трябва да бъда откровен, то мисля, че да, такива системи не съществуват. Те само привидно са затворени.
 ;)
@оniatam, би ли изяснил въпроса си? За количествени или качествени разлики става дума?

oniatam:
Като питам каква е разликата имам предвид разлика като вид енергия, защото аз невиждам разлика между тока от енергото и  този при изхода на машинката, което означава че, не е проблем да бъде самозахранено, но half ти казваш че, ако се самозахрани ще е едва ли не безполезна щайга. А в същото време аз си мисля че, ако се самозахрани ще има едно постоянно увеличаване при изхода и примерно ако сме му подали първоначално 2 волта след 30минути може в машинката да се въртят хиляди волтове  ???
Някой може ли да даде малко разяснения , да знам дали това което мисля е така или съм се заблудил много яко  :D

gotiniq7:
там е работата че това устройство работи най-ефективно на 1 честота и точен волтаж,при всякакви други стойности ефекта се губи.затова трябва качествен преобразувател от прав ток на променлив 50Хц-с точните волтове.или точните управляващи импулси за насищане

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия