Автор Тема: Тесла - вълни  (Прочетена 227866 пъти)

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Тесла - вълни
« Отговор #120 -: Декември 27, 2019, 08:24:24 pm »
1-qeixipwpe направете едно видео как палите автомобилна свещ през тялото Ви и да се спрат тези неверници с клеветите по ваш адрес, а и към великия наш отец Тесла.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Тесла - вълни
« Отговор #121 -: Декември 27, 2019, 10:49:47 pm »
Да кажа и аз не скромното си мнение! Видеото което ни представя epw.....-1 е некоректно. Крушката е матирана. Това не дава добра възможност, да се види какво свети вътре!? И все пак се вижда. Дали е умишлено или не, не се наемам да гадая.
Убеден съм обаче, че не свети нагреваемата нишка. За да свети нишката е необходим ток.
Това което свети е йонизиран газ, с който  е запълнен балона. Обикновено аргон. Казано по друг начин, 4то състояние на веществото наречено плазма. Този ефект може да се получи от всяка висковолтова бобина. В зависимост от газа с който е запълнен балона, може да се получи светене с различен спектър. Китайците продават такива играчки с невероятни ефекти. През повърхността на балона може да се управлява посоката на разряда съвсем безопасно дори за деца.

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Re: Тесла - вълни
« Отговор #122 -: Декември 28, 2019, 12:15:54 am »
Не ми се коментира ...  ;)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Тесла - вълни
« Отговор #123 -: Декември 28, 2019, 07:00:13 pm »
Цитат на: Кузмов
Убеден съм обаче, че не свети нагреваемата нишка.

Уважаеми, г-н Кузмов, как стигнахте до тези дълбоки умозаключения?

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Тесла - вълни
« Отговор #124 -: Декември 28, 2019, 08:18:19 pm »
И се достигне до не така далечната 2014 г, когато "запалвах" крушка чрез синтезиране на електромагнитна вълна, по начина описан в отговор 414 на тази тема: http://mazeto.net/index.php/topic,9119.msg66524.html#msg66524 Там за твоя информация става смесването на две компоненти, статична и магнитна, чрез пространственото и времево разместване на векторите.
Ето част от коментара ви:
Систематизирайки наличната информация по действието на генераторите на Кулабухов, Акула и Капанадзе - смятам, че те работят на принципа "предаване - ефир - приемане".
....
Трансформатора на Тесла практически представлява радиопредавател, но неговата магнитна съставляваща е несъразмерно по-слаба от електрическата и радиовълните са основно с електростатична съставка.
Bat_Vanko, това което казвате тук, е в абсолютно противоречие с това което е написано директно от Тесла. За съжаление не сте си направили труда да прочете това което е директно написано от него (което е жалко много жалко), и не само на едно място а в доста от неговите публикации, и наче нямаше да пишете такива неща и да остновавате мнението си на вашето разбиране на "Кулабухов, Акула и Капанадзе". За съжаление не сте вие единствен който си мисли че разбира и си обяснява явлениятя без никога да е прочел нещо директно написано от Тесла. Така са страшно много писатели и разбиратели та даже и публикуват книги които обикновенно са изпълнени с големи глупости.
Драги ми Смехурко, твоето клипче ми напомни детските години, когато като 10 - 12 годишно хлапе, се въртях около телевизионният техник и прецърквах високото напрежение на един телевизор "Пирин". Между другото там искрата е доста по голяма и физическата причина няма нищо общо с Тесла вълните, макар и пак да може да се "запали" крушка.
Bat_Vanko, както вие сам казахте, ако не покажете нещо нагледно нещата избиват в пъчене на говорене а не на практика. Направете опит и го покажете. Иначе и аз съм се въртял като малък, точно на същата възраст като вас, около приятел на баща ми който оправяше телевизора, та даже и си "позволявах" да отварям сам телевизора, и да го разглеждам, когато е включен, когато родителите ми бяха на работа, понеже ми бяха интересни светлинките на вакумните тръби.
Та очаквам от Вас да дадете логичното обяснение на тези явления а не да го отдавате на свръх естествени причини
Интересно, дайте пример къде съм описал явленията, които се опитваме да обясняваме, да се дължат "на свръх естествени причини". Недей те така, тук съвсем започнахте да си измисляте какво ли не. Вие или четете без да вниквате в написаното или, което е по-вероятно, четете и си имате образ в съзнанието си, който ви е вече изграден, и прикрепвате информацията която не разбирате или не осмисляте, към този ви мисловен образ.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Тесла - вълни
« Отговор #125 -: Декември 28, 2019, 08:32:07 pm »
Видеото което ни представя epw.....-1 е некоректно. Крушката е матирана. Това не дава добра възможност, да се види какво свети вътре!? И все пак се вижда. Дали е умишлено или не, не се наемам да гадая.
Убеден съм обаче, че не свети нагреваемата нишка. За да свети нишката е необходим ток.
Михаил Кузмов, това изобщо не е "умишлено", просто такава крушка бях намерил в магазина която да е с обявена мощност от 200 W.
Вашето убеждение че не свети нагреваемата нишка се базира на това че не различавате ефекта на светлината точно от йонизиран гази и нагреваема нишка. Всъщност, което е може би по-интересно, и за съжаление отново непрочетено и неразбрано, е че Тесла описва този ефект доста подробно, но кой да го чете. Много е по-лесно сами са си мислим че разбираме, и да си "самообясняваме" ефектите на база на заучените (и дадени наготово) познания, отколкото да си размърдаме мозъците, и да си представим че има неща които не са ни били обяснени от "всезнаещите", и че е време да решим да прочетем нещо която може да предизвика промяна на нашите заучени разбирания.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Тесла - вълни
« Отговор #126 -: Декември 28, 2019, 08:51:53 pm »
1-qeixipwpe направете едно видео как палите автомобилна свещ през тялото Ви и да се спрат тези неверници с клеветите по ваш адрес, а и към великия наш отец Тесла.
ndm, не мисля че ще правя такъв експеримент (който разбрал разбрал, който не и има желание и въажможности ще разбере, а който си мисли че знае без да чете нека да си остане с въображаемото си познание), какъвто и да ефект мислите че ще демонстрира това, но IEC ( Internal Electrostatic Confinement ) Nuclear Fusor, ще си направя. Най-малкото ще мога да си правя различни радиоактивни изотопи за доста интересни експерименти. Разбира се, при такива занимания Гайеровия брояч ще ми е под ръка, но няма да е лошо и да си направя визуален радиоактивен уред както показва този колега тук: https://www.youtube.com/watch?v=-8GlzUjYazs

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Тесла - вълни
« Отговор #127 -: Декември 28, 2019, 09:19:36 pm »
Bat_Vanko, това което казвате тук, е в абсолютно противоречие с това което е написано директно от Тесла.
Драги ми Смехурко, ще перефразирам това което е казал онзи безименен чирпанлия на сватбата на бившата си приятелка: " Аз на очите си ли да вярвам или на написаното". Нима вярвате че всичко написано от Тесла е написано директно от него. Щом не сте се престрашили нито веднъж да "прецъркате" високото напрежение на телевизора значи у Вас няма онзи откривателски дух и Вие сте просто един наблюдател и хроникьор.
Михаил Кузмов, това изобщо не е "умишлено", просто такава крушка бях намерил в магазина която да е с обявена мощност от 200 W.
Вашето убеждение че не свети нагреваемата нишка се базира на това че не различавате ефекта на светлината точно от йонизиран гази и нагреваема нишка. Всъщност, което е може би по-интересно, и за съжаление отново непрочетено и неразбрано, е че Тесла описва този ефект доста подробно, но кой да го чете.
Сега драги ми Смехурко, да разгледаме схемата със "запалването" на крушката и нека оставим на страна всички доказани и недоказани факти как влияела високата честота на контракциите на човешките мускули. Както дори и малките деца (нямам предвид преводачите) знаят, че НЕизгорелите електрическите крушки светят благодарение на протичащият ток през съпротивителният проводник. За една крушка 200 W/220 V необходимият ток за нейното загряване и светване е 0,8 - 0,9 А, да вземем по малката стойност - 0.8 А. По закона на Кирхов за последователна верига (предполагам и него сте го чели в оригинал) тока през веригата източник- съпротивление(твоето тяло)-крушка се определя от тока през крушката - 0,8 А. При тази ситуация пада на напрежение в крушката ще бъде 220 V. Ако източника е наистина 10 000 V и се държи стабилно при натоварване, то останалите 9800 V ще бъдат като пад на напрежение в твоето тяло. Пресметнато като отделена мощност това е - 7 800 W всяка секунда отиващи за директно нагряване на вътрешностите. Това буквално би изпържило мозъка (ако има такъв естествено). Друг е въпроса ако както и Кузмов Ви каза липсва съпротивителният проводник.
П.п. В контекста на всичко по горе казано разбирам причината за Вашите разсъждения.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Тесла - вълни
« Отговор #128 -: Декември 28, 2019, 09:31:04 pm »
Експеримента, който е дал колегата epwpixieq-1 е разглеждан във форума. Имаше конкретно една статия "о токе или явлениях динамического электричества". Във нея е указано, че крушката действително може да светне чрез ток на проводимост формиран чрез явлението електростатична индукция... Във интернет също има такива експерименти във които е показано че наистина е възможно това, като например тук, тук и тук. А относно тези Тесла вълни, незнам какво иска да каже авторът?


« Последна редакция: Декември 28, 2019, 10:00:07 pm от x_name41 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Тесла - вълни
« Отговор #129 -: Декември 28, 2019, 09:50:30 pm »
Много лесно могат да бъдат затворени устите на 'злите езици'! Експеримента се повтаря с крушка с прозрачен балон. При това, се заснема на светло. Истината ще се види и от слепите!
Това обаче няма да се случи, защото съм прав.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Тесла - вълни
« Отговор #130 -: Декември 28, 2019, 10:18:29 pm »
Можеше да съчиня нещо от последните високоволтови постове, но веднага ще го взаимстват от някое talk show и после върви СЕ разправяй с 1-qeixipwpe за авторски права.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Тесла - вълни
« Отговор #131 -: Декември 28, 2019, 11:00:22 pm »
Здравейте,
Невежеството е навсякъде, разбирайте кретенизма, но затова е теоретичната подготовка.

Тесла вълните са импулсни гравитационни вълни. Гравитационните вълни са надлъжни и като са импулсни създават импулс или удар. Човекът много добре ги е описал, зад метален екран е усещал с тялото си натиска или удара на гравитационните вълни.

Херц вълните са напречни електромагнитни вълни. Щом имаме напречни електромагнитни вълни, то трябва да имаме и надлъжни такива, но това не са Тесла вълни, а нещо междинно. Надлъжни електромагнитни вълни се създават като се махне магнитната съставка на електромагнитното поле. Три са начините за постигане, ЕН антена, палачинкова/конусна бобина и ТТ. Колегата epwpixieq-1 прави експеримент с ТТ. Отлично, но никъде не видяхме гравитационен тласък, поне едно махало да беше сложил да видим, че отскача.
 Да получим гравитационни вълни трябва виртуалния заряд да е несиметричен. Това става в любимите ми нелинейни системи, сиреч втора производна да е различна от 0 т.е. да имаме ускорение. Най-лесно става в една RC верига или познатия генератор на трионообразно напрежение. При линейно изменение липсва втора производна, реално напрежението се изменя експоненциално вече е възможно да се регистрира гравитационния натиск от втората производна на функцията.

От изложеното по-горе ако се свърже резистор между сферичния кондензатор и бобината на ТТ е възможно да се получи гравитационния натиск. Малка корекция в опита огромни стъпки в усвояването на гравитацията.
Завършвам няма енергийна криза има криза на невежеството!

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Тесла - вълни
« Отговор #132 -: Декември 28, 2019, 11:13:33 pm »
...относно тези Тесла вълни, незнам какво иска да каже авторът?

всъщност преди време бях пуснал пост за мой експеримент със високо напрежение и коаксиал (по долу е дадена схемата на експеримента) при, който установих интересно явление (предполагам други също са го забелязали при подобни експерименти). Същноста на явлението се състоеше във нещо като ударна механична сила (вълна), която се чуства и като че ли се излъчваше от коаксиала по време на разряд. Предполагам явлението може би е свързано с тези "Тесла вълни" или т. нар. "радиант", или има връзка с електрогравитацията но не съм сигурен засега. Според моето предположение е възможно т. нар. "механична сила" на въздействие да зависи от мощноста на разрядите като не е задължително те да са искрови, тъй-като само по себе си това е динамичен процес при, който е възможно условията на разряд на кондензатора да са безискрови но задължително при наличие на високо напрежение, а при увеличаване на мощноста на порядъци то силата би се увеличила значително със съответните последствия. Във книгата на Василатос "Изгубените открития" се описват експерименти на Тесла със проявлението на може би именно тази сила, която както той установил преминавала през всякакви прегради...
« Последна редакция: Декември 28, 2019, 11:43:49 pm от x_name41 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Тесла - вълни
« Отговор #133 -: Декември 29, 2019, 12:27:29 am »
...като продължение от предния пост исках да отбележа, че коаксиала може да се разглежда също като несиметричен кондензатор

<a href="https://www.youtube.com/v/rlHgUnmFJbQ" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/rlHgUnmFJbQ</a>

това е видео на експеримента
« Последна редакция: Декември 29, 2019, 12:50:23 am от x_name41 »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Тесла - вълни
« Отговор #134 -: Декември 29, 2019, 04:13:36 am »
Много лесно могат да бъдат затворени устите на 'злите езици'! Експеримента се повтаря с крушка с прозрачен балон. При това, се заснема на светло. Истината ще се види и от слепите!
Това обаче няма да се случи, защото съм прав.
Михаил Кузмов, това няма да се случи защото сте прав, а защото преди година трябваше да разглобя установката, и за да я направя пак, ще ми отнеме време, и още повече в случея да покажа (отново) нещо което явно не се разбира от някои хора. От друга страна обаче, когато се затърсите на нета, има няколко други, подобни експерименти които лесно могат да се видят, така че в това отношение този мой експеримент, не е нещо уникално, за ваше голямо разочарование.