Автор Тема: Дискусия за разлагането на водата  (Прочетена 30772 пъти)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Дискусия за разлагането на водата
« -: Септември 04, 2009, 10:08:11 am »
Здравейте. Започвам темата, тъй като с EDM Electronics обсъждаме някой от аспектите при електролизата, а желанието ни е да се включат още хора и опитът да се разшири. Много от нещата са вече написани в мрежата, но повторението е майка на знанието, а тук ще се изяснят и някои подробности, които често се изпускат.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Дискусия за разлагането на водата
« Отговор #1 -: Септември 04, 2009, 12:11:46 pm »
Здравейте на всички.

Първо искам да поясня, че старото ми име беше MUHSMUROK555, а сега се преименувах на  EDM electronics, да придобия и аз малко човешки вид :D

С MZK водихме една дискусия на лични, решихме че ще е важно да се обсъди от всички, и  да копирам постовете като ги постна тук. Ще го направя още днес, щом поразуча малко как да си отворя писанията, понеже съм сравнително нов във форума.
« Последна редакция: Септември 04, 2009, 12:14:09 pm от EDM electronics »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Дискусия за разлагането на водата
« Отговор #2 -: Септември 04, 2009, 12:37:18 pm »
Здравей MZK!

Прохождам в темата на електролизерите, но преди да пристъпя към практически действия първо съм решил да проуча всичко подробно за което ми възникнаха някой въпроси на които мисля ти можеш да ми отговориш като според мен най-запознат сред участниците.
Имам на разположение фабричен електролизер-руски с 20 клетки 15/15 см с мах. дебит 140 л. на час. обикновенно захранване само с грец. Този електролизер има недостатъци - трудно се обезвъздушава, хвърля доста пяна, суха клетка е, лоша защита и т.н.
Запознат съм с Браун патента за атомния водород и кислород, а както и типа на клетката му.
Аз съм решил да регулирам налягането в клетката а от там и дебита по електронен път: Монтира се датчик за ниско налягане до 1 бар /резисторен/, който ще управлява ШИМа на импулсното захранване/пакетно мрежово импулсно около 1 кВт./. Задължително предпазен пружинен клапан на клетката за примерно 1.5 до 2 бара - при евентуално връщане на запалването назад за да не се сцепи кутията. Задължителна помпа за електролита, която саъщевременно филтрира разтвора/вероятно така ще може да се ползва и чешмяна вода/, и най-важно повишава газообмена за по-ефективна електролиза. Кутия от 10мм плексиглас лазерно нарязана, два бърботьора, керамично-поресто-предпазно тяло в горелката/това не знам откъде се намира/, материал за електродите 316 L.
Това накратко е моят проект.
Въпросите ми са следните:
- Защо мократа клетка не е по-добра от сухата, на Браун каква е?
- Може ли при мократа клетка, самата конструкция от ламели да бъде просто потопена като във вана, в кутията, като ламелите са дистанцирани само от двете страни с изолационно тяло и така пристегнати- отделно от кутията, а не както е дадено на фотографията изолиращите пластини да са залепени за кутията?
- Колко да е празното пространство над електролита, има ли някакво значиние, най-вече за безопастноста от самовзривяване ?
- Как се постига атомно състояние на газа, само с волфрамови електроди - пасивни или по тях протича ток или пък искра м/у електродите?
- Може ли обикновен газ в молекулно състояние да разтопи волфрам, или само Браун-газа го може?

Благодаря предварително за отговора, може направо в някой от форумите, за да се поясни и за останалите, но тогава моля да ме уведомиш на лични къде точно.








Re: (Без заглавие)Електролизер
« Изпрати на: EDM electronics -: Септември 01, 2009, 05:04:25 pm »    Цитат  Отговор  Премахни  

________________________________________
Цитат на: mushmurok555 в Септември 01, 2009, 12:19:19 pm
Въпросите ми са следните:
- Защо мократа клетка не е по-добра от сухата, на Браун каква е?
- Може ли при мократа клетка, самата конструкция от ламели да бъде просто потопена като във вана, в кутията, като ламелите са дистанцирани само от двете страни с изолационно тяло и така пристегнати- отделно от кутията, а не както е дадено на фотографията изолиращите пластини да са залепени за кутията?
- Колко да е празното пространство над електролита, има ли някакво значиние, най-вече за безопастноста от самовзривяване ?
- Как се постига атомно състояние на газа, само с волфрамови електроди - пасивни или по тях протича ток или пък искра м/у електродите?
- Може ли обикновен газ в молекулно състояние да разтопи волфрам, или само Браун-газа го може?

Здрасти mushmurok555!

Честно казано доста съм чел, но практиката ми не е толкова много и ще се опитам да ти отговоря според знанията си и надявам се да ти бъда полезен. Ще гледам да отговоря по ред.

1, 2. На Илия Вълков клетката е пластини със разделители между тях, като разделителите са продупчени и вътре влиза електролит (както ти си предложил да се стегнат и да се потопят.

В действителност е интересна конструкция, но все си мисля, че от ръбовете на всяка плоча ще има пробиви през електролита.

Мократа клетка е проблемна защото пластините като плуват в електролита и тока прескача около тях (през електролита), а не минава през желязото. Тогава се получава затопляне на електролита и по- ниско КПД. Ако искаш пробвай с 3 електрода, като единия е неутрален и виж как ще прескочи около него.

Когато имаш някакви неутрални плочи, ако има 1 клетка, която е по- ефективна, от нея газта ще се получава по- ефективно, по- бързо ще се смъкне нивото на електролита (ако конструкцията е такава, че всяка клетка се налива по отделно), от там по- малко ефективна площ и ефективността на целият електролизер ще се лимитира от ефективността на въпросната клетка.

Работата при сухите клетки е, че се получава преливане на електролита (уравновесяване във всяка клетка). Проблемите са че газта го избутва и трябва да се използват помпи или някакъв друг трик... В общи линии все има проблеми...

3. Разстоянието.. аз бих го направил малко. Опасност от самовзривяване има ако достигнеш температура от 580 градуса, когато водородът ще се самовъзпламени. Опасност има и ако има някакво малко статично електричество по кутията. Според мен 1-2 см над плочите е доста добре, но по принцип няма значение, освен от условия за безопасност. Ако искаш можеш да пробваш някакво заземяване на клетката, но аз не съм експериментирал такива неща.

4, 5. Това за електродите от теб го разбирам. Интересно дали има някакво отношение. Едноатомното състояние Илия Вълков го постига, като поставя искрище на изхода на горелката- точно в момента преди запалването на газовете. Лично по мое мнение се получава силно електростатично поле, което атомизира газовете (и кислорода и водорода).

Интересното тук е, че ние пробвахме с една искра, но не видяхме някаква разлика. По принцип фолфрамовата жица на крушката се топи с нормална клетка, така че не мисля, че с нея можеш да определиш дали газа е едноатомен.

Обърни внимание на електродите от патента на Вълков- поставени са успоредно, т.е. ако искаш ти пробвай да поставиш алуминиево фолио около маркуча непосредствено преди изхода на горелката и да пуснеш някакво високо напрежение, с което да го атомизираш. Боб Бойс казва, че по електростатичен път се постига промяна в състоянието от пара към ортоводород и обратно (с цел по-безопасно складиране), но не казва как точно, защото информацията била тайна...

Мисля си, че за да се атомизира трябва някакъв електрически разряд, но пак ти казвам, при нас с опит с две жици пред горелката една срещу друга не се получи нещо конретно. Но трябва да се действа натам. Аз друг начин не виждам.

Едноатомен водород става чрез "разлагане" на водата- не по силовия метод, а чрез модулация на прав ток, с определена чесота, съвпадане на импедансите (и лично по мое виждане) преобразуване на неутрино частиците в електрони, при което е получава силно йонизиран газ и когато частиците са едноатомни те трудно рекомбинират обратно в молекули. Това е на практика на Боб Бойс електролизера, който за сега не знам някой да е пуснал, но там нещата са доста сложни.





Здравей МЗК!!!

Най-напред ти благодаря за светкавичния отговор. Вероятно ще се чуем и видим, но не знам кога, защото на мен София ми е малко далеч, а скоро път на там нямам, но има време, в процеса на работа. Аз все още проучвам и то добре, уча се от чуждия опит и тогава ще тръгна с практиката, защото по принцип работя на мах., т.е. не пестя средства за най-качествените материали и най-добрите решения ако иска човек да постигне свестен резултат. Например няма смисъл да ползмам ламарина 304 като 316 L т.е. - супрата, е най-добра, кутия прозрачна и т.н......

По принцип на мен силата ми е в елктрониката, мога там да ти бъда полезен с идеи и схемни решения, като например RF пулсова електроника /за по-ефективна електролиза/, термо защити, електронно регулиране дебита и налягането на клетката с което се спестяват по-трудните за изпълнение и настройка механични такива, електроника за искрището, автоматично елктронно поддържане нивото на електролите в клетката/пълнене с вода/ и т.н и т.н. Ето вчера ми дойде на ум една простичка идея за опростен вариант на захранване на клетка от мрежата по опростен начин:
- Симисорен регулатор, след него схема грец и направо към клетката, така се избягват трансформаторите които могат да достигнат и над кВт в зависимост от големината на клетката. Ще представлява нещо като регулатора на дрелките, направо си е ШИМ модулатор на 50 Хц.

Вече ти бях казал, че разполагам с фабричен руски електролизер, не е мой, но е на мой приятел. Клетката е суха 20 бр. 15х15 см. с мах. мощност от 650 Вт. и дебит 140 л/ч. Има един огромен траф, който както вече ти писах горе би могъл да се замени със симисторен регулатор. Като цяло тази конструкция не ме интересува, просто с учебна цел, като целта ми е високоефективна електролиза с използване на всички познати методи за това. Какво не ми харесва в сухата клетка, ще ти скъса нервите докато я пуснеш-обезвъздушиш, вероятно с помпа и филтър след нея за постоянно филтриране на електролита щото системата е много чувствителна на чист електролит във връзка с образуването на пяна, може да се отстрани този проблем, но ще опитам направо на тази руска клетка, понеже тя има изход за източване на електролита отдолу. Другото което забелязах е , че долните отвори на ламелите за циркулация на водата са много малки/така са ги направили тия руснаци/ което прави бавното движение на водата.

Не знам, не съм сигурен но мисля че другата, мократа, няма да има тези проблеми, но се замислям над това което казваш, че при потопена като във вана клетка тока ще прескача. Мислих над това, но ми се струва, че тока си търси най-краткия път, едва ли би заобиколил по-надълго и през по-голямото съпротивление - НО МОЖЕ И ДА БЪРКАМ, САМО РАЗСЪЖДАВАМ БЕЗ ДА СЪМ ПРОБВАЛ.

Друго, скоро ще намеря проекта на Браун-газ генератора, на английски е, очаквам го! Тогава ще се поизбистрят малко повече нещата.

Според мен един електролизер трябва да работи на чешмяна вода, как ще се постигне това на този етап не знам, но в тази насока трябва да се работи, защото иначе много претенциозно с дистилирана вода, всеки процес оскъпява а целта е ефективност, иначе ако една такава клетка изкарва ефективност колкото един климатик, то не си струва труда. Иначе приложенията са много, вероятно си много по-запознат от мен.

Скоро разработвах една технология за обработка на волфрам, много време ми отне и пари, така се наложи да обърна внимание и на тая тема, но мисля с "конвенционален" електролизер волфрам неможе да се резтопи, вярно полека-лека се изпарява, но не се топи/поне от моя опит/, но той се изпарява и с обикновен оксижен с пропан-бутан/изпробвано от мен-мога да го докажа с клип/.

Трябва да се стремим към Браун-газа, атомния водород, при същия разход на енергия за електролиза ще донесе в пъти по-голяма енергия на пламъка.

Само да вметна може би нещо което не си чувал: Има изобретени водородно-електрически батерии, гори си вътре водорода и произвежда ток, на изхода един дренаж за водата. Четох го преди 2 г. в едно списание за новости в електрониката. Принципа не ми е ясен. Батерията се зарежда с водород, като запалка, и е вечна. Големина например колкото 5 ст. ще захранва ЖСМите, а съвсем малка кутийка /казват/ ще служи за акумулатор на автомобилите.


Ако искаш може и скайпи адрес да си разменим за в бъдеще, да не трошим клавиатурите.

Чао за сега, ще се чуем пак. И още веднъж благадаря за светкавичния отговор. ако мога с нещо да съм ти полезен по темата, ти предлагам помоща си и да си сътрудничим, но предупреждавам че не мога бързо, защото работя и по други проекти, а и ходя на работа, това всичко е нещо като хоби-наркотик.






Здрасти !

Радвам се, че имаш такова хоби- наркотик  

Прав си за брауновия газ. Аз в момента се опитвам да постигна 100-150% ефективна електролиза с прав ток. След това искам да обработя газа, така че да стане параводород.

По принцип са 3 вида- молекулен водород (параводород и ортоводород) и едноатомен. Параводородът е най- слаб, 2 пъти по- енергоотдаващ е ортоводорода и 2 пъти по- енергоотдаващ от ортоводорода е едноатомния. Тия сметки никой не ги обяснява, горе-долу информацията е от Боб Бойс. Илия Вълков е написал едноатомните колко повече топлина отдават, но не съм смятал колко е общо отдаваната.

Целта е при 100% ефективна клетка, ако произвежда 50/50 пара-ортоводород (според зависи от налягане, температура и т.н) да се обработи пламъка и да постигнеш по- високи температури.

Приложения... Прав си, че един климатик е с тази ефективност, но аз се надявам, че ще може да се намери приложение за отопление и автомобили. Ясно е, че понижава вредните емисии, а това не е малко.

Една идея, по която многго съм се въодушевил в момента е при достигане на едноатомен водород да се загряват водни пари. При температури над 1000 градуса водата започва да се саморазлага. Според мен това е вероятно решение за по- висока ефективност.

За типа на кутията- върти ми се в главата идеята да се разделят галванично клетките, на които се падат по 2 волта. Ако на всеки 2 пластини имаш 2 волта, следващите 2 пластини ги слагаш в отделен съд. Така се получава последователно свързване. Ето тук един човек го е направил, но не знам какво се получава като краен резултат:

http://mazeto.net/index.php?topic=1341.0

 

Ами това е за сега. Опитвам се тук да пусна една работеща клетка, но проблеми има с щуцерите и лепилата и т.н. и въобще работата ми е доста неефективна. Като има резултати ще пиша във форума.

Благодаря и за помощта за електрониката  Сега първо ми се иска да направя една сносна клетка, да я пусна после в колата и тогава да мисля другите неща  

Поздрави  





Здрасти отново МЗК!

Мисля да направим разяснение за КПДто. Климатиците имат около 350% КПД НО СПРЯМО РЕОТАН НА ПЕЧКА, а не спрямо входната мощност, щото иначе излиза че е Перпетум мобиле и ще може да се самозахрани, докато считам, че когато говорите за КПД на електролизера говорим за отношение входна-изходна енергия, т.е. ако можем да преобразуваме изхода в електричество, да захраним входа и да имаме ресто енергия от Етера, или и тук приемаме за еталон на 100% там колко беше 2,5 Ват/ч. за 1 л. газ /доколкото се сещам/.

Приложението в автомобил ще е възможно едва когато имаме Перпетум мобиле, защото енергията ще я получаваме от динамото, а динамото е /алтернатора ако трябва да съм по-точен/ е мах. 600-700 Ват., а на нас ни трябват киловати еквивалентна мощност. Т.е. всичко се свежда до ефективноста на електролизата. Но и малко над 100% е постижение разбира се, само това ще разчупи умишлената заблуда за Фри енерджи за което аз съм убеден макар и все още да не съм виждал, доказал за себе си, че съществува.

Така или иначе те поздравявам, чел съм постовете ти по форумите, работиш сериозно и разсъждаваш правилно, няма начин да не постигнеш успех. Знаеш ли какво казва Ян ван Хелсинг в книгите си: Виждал съм много генератори на свободна енергия, изградени на различни принципи, нямате си на представа каква простотия са, въпрос на съвсем малко време е да стане бум на тези технологии, същите тези които ги крият от това да видят бял свят ще ги изкарат, щото вече положението не се одържа, тогава всеки един гаражен майстор ще може да си направи в къщи в домашни условия и да си каже, как е било възможно да съм имал пред погледа си такава висока бетонна стена че да не виждам!!!

Ще се чуваме, ще имам въпроси към теб защото си по запознат, а аз скаквото мога да съм полезен съм насреща. Тия дни ще резуча брауновата система.

Хайде ако искаш ми посочи форум където да пиша, да не е на лични за принципни неща, така ще чуем и друго мнение, смятам че тайни няма, щото топлата вода е открита преди нас, въпросът е в взаимопомощ, нека всеки който се труди да получи.

Поздрави!!









Здравей EDM electronics,

КПД-то при електролизерите е "опасна тема". Аз приемам за мерител 2,34 вата за литър (2,34 ватчаса за литър за час) за кислород и водород. От там нататък правя сметките за клетката. Не знам дали е най- вярното, но за мен е достатъчен ориентир, както и за много други хора. Това е в общи линии което съм намрил от Боб Бойс, и методът, по който ravi смята ефективността на неговата репликация на Стенли Майер.

Истинската ефективност ще означава енергийната мощност за разлагането на водата спрямо топлинната мощност на пламъка. Не съм сигурен дали могат да се приравнят и двете във ватове.

Естествено за перпетум мобиле не говорим. Обичам примера с вятърната мелница- строиш я веднъж и после КПД-то и расте с всеки изминал час, в който има вятър  .

По мое лично мнение за да има повече електрони на изхода отколкото на входа, трябва да има забавяне на неутрино частиците. Те се превръщат в електрон или позитрон. Не знам дали ти го писах това вече, струва ми се че за втори път, но все пак... Немският професор Константин Майл (има торент за една негова лекция във форума) обяснява много добре и на много достъпен език за неутриното.

Много як е този цитат, който си написал за книгата на Ян ван Хелсинг  

Ако искаш в "разлагане на водата" може да заформим една дискусия. Сега пак четох за електролиза, много неща има, които не са изяснени. Мисля да преправя наръчника за водорода в отделен файл, защото ми е трудно да спазвам подредба по начина, по който го водя сега, а имаше доста неща, които исках да включа - предимно теоретични сведения за водорода и кислорода- температура на самовъзпламеняване, скорост на горене. Начини на добиване, може би малко история..  

Поздрави

ПС: смятам, че за свръхефективност във водата единственият път е читава електрическа схема- някакъв резонанс и подходяща модулирана честота.

ПС2: имам два файла, единият е превод за скаларните вълни на тесла, другият е превод на Пухарич за разлагането на водата. Не съм ги пуснал във форума, защото напоследък няма много активност, но ги разпространявам между хората, с които споделяме опит. Ако искаш мога да ти ги пратя, мисля, че ще ти бъдат интересни.






Здравей МЗК!

Вероятно си прав за нещата които пишеш, аз не съм толкова навътре защото сега проучвам технологията. В тази връзка, разучавам подробно генератора на Браун, но от бърз преглед разбрах, че противно на патента си той получава Брау-газа не с искрище на изхода на газа, а направо в клетката, като това зависело от разстоянието на плочите и големината на тока през тях, т.е. големина на тока на кв. см. този извод е направен благодарение на години труд и експирименти. Иначе си прав и той го казва, клетките трябва да бъдат изолирани една от друга. Представяш ли си ние сега да тръгнем по неговия път, докато направим тези изводи ще сме пенсионери. Затова аз лично за себе си смятам следното: нека тръгнем по отъпканите пътеки, да направим по една успешна рапликация, пък после ако можем нещо да подобрим с импулсна електроника, резонанс при захранването на клетката и т.н., смятам ще бъде по-лесно и по-рано ще има резултат. Четох книгата на Деспа Браун, за историята на баща й, ми той е карал колата си с брауновата клетка. Не зная дали си чел книгата на Браун за неговия генератор, за цялата му технология, тя е на английски, но има фундаментална информация вътре, да не забравяме че е бил професор и че десетки години е работил по това.
Ето за  това аз лично не се хвърлям веднага в практика, защото преди да съм изучил чуждия опит и грешки ще се наложи да повтарям опити, което е най-вече е свързано с време. За да напави човек къдърно нещо ще му трябват най-малко 2 г.
Това което казваш за нишката във форума е добре, направи го и те моля да ми пратиш на лични кой точно за да се включа и аз, по добре е да дискутираме повече хора, всеки ще неучи по нещо от другия.
Доколкото видях добре ефективноста при Браун е 4 Вт/ч. за 1 л., т.е. далеч от това което ти се стремиш да постигнеш, но казва, че с 4л. изминава 1 600 км. Има и сметки вътре колко газ отделя един литър вода, както и много други зе сревнение при работа. С това може грубо да се изчисли колко енергия ще и трябва на една кола да измине 1 600 км. като например бензинов еквивалент или среден разход в кВ/ч. и входната енергия за разграждане на 4 л. вода, за да направим извода - участва ли етера тук.
Иначе за файловете които предлагаш, може да ми ги пратиш по имеил:
Поздрави!



МЗК


Струва ми се, че си чел книгата на George Wiseman, в която има и някои неистини.

Пуснах темата: http://mazeto.net/index.php?topic=1708.msg11866;topicseen#msg11866

Моля те хвани съобщенията, които разменихме и ги публикувай в един голям пост. Така другите ще знаят какво точно обсъждаме.

Поздрави!
« Последна редакция: Септември 16, 2009, 05:06:09 pm от EDM electronics »

mi68

  • Гост
Re: Дискусия за разлагането на водата
« Отговор #3 -: Септември 04, 2009, 08:55:16 pm »
За мен симисторно(тиристорно)регилиране е не приемливо защото токът в мрежата е примерно 25А и примерно 12В,а с траф(автотрансформатор) можеш 5кВт срещу 300Вт.За малки леки решения може но гледай да не те удари ток.
« Последна редакция: Септември 04, 2009, 08:57:40 pm от mi68 »

LTK

  • Гост
Re: Дискусия за разлагането на водата
« Отговор #4 -: Септември 04, 2009, 08:58:11 pm »
Една интересна идея, поне аз не я бях срещал, е използване за захранване на клетката с ШИМ и с добавка за поддържане на постоянен изходен ток. Наглася се някаква стойност на изходният ток и схемата поддържа тази стойност без значение на електролит или повишаване на температурата. Това е една такава схема, но според мен е прекалено скъпа за няколко елемента, които струват 10 долара.
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/75a-constant-current-pwm-hho-hydrogen-cell-driver_W0QQcmdZViewItemQQitemZ270449690555QQsspagenameZRSSQ3aBQ3aSRCHQ3aUSQ3a101
Който разбира повече от електроника да даде някаква идея как може да се реализира това. Поне на снимките не изглежда да е толкова сложно. Аз си мисля за някакъв микроконтролер с ADC, който да следи тока и посредством ШИМ да го регулира. Проблем е, че не съм много наясно с контролерите, имам познания, но в случая са малко.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Дискусия за разлагането на водата
« Отговор #5 -: Септември 04, 2009, 09:39:06 pm »
Аз си мисля за някакъв микроконтролер с ADC, който да следи тока и посредством ШИМ да го регулира. Проблем е, че не съм много наясно с контролерите, имам познания, но в случая са малко.

За стабилизацията на тока при ШИМ а и дори при линейните стабилизатори не е необходим микроконтролер, това почти всеки чип ШИМ-контролер го може, т.е. всяко импулсно захранване. Токът се следи от пада на напрежение на нискоомен резистор включен последователно на товара от операционен усилвател външен или вътрешен в контролера, като го сравнява с опрно стабилизирано еталонно напрежение, от което всъщност се избира желаният ток. Например универсалната TL494 има вградени два ОУ, например един за стабилизация на тока и един за стабилизация на напрежението, а също и вграден вътрешен опорен стабилизатор, който има външен извод. В нашия случай стабилизация на напрежението не е необходима, важен е тока през клетката, особено за Браун-газ е добре токът да е постоянна величина, но от друга страна ако не ни трябва голям дебит трябва да намаляме тока през клетката в зависимост от потреблението и това би могло да се направи автоматично със затваряне на крана на газта да намаля и тока през клетката от там и производството на газ. Това ще стане със ШИМ захранване и датчик за налягане в обратната връзка. Има и механичен метод за поддържане на постоянен ток/налягане в клетката - ВИЖ ПАТЕНТА НА БРАУН.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Дискусия за разлагането на водата
« Отговор #6 -: Септември 04, 2009, 11:08:13 pm »
Първо искам да ви предложа последният вариант на наръчника за електролиза, който пиша от известно време.

Темата е следната, а тази вечер направих корекции

http://mazeto.net/index.php?topic=614.0

По отношение на електричеството- много удачно е да се използва кондензатор последователно свързан на клетката. От формулата за капацитивното съпротивление

XL = 1/(2*pi*f*C)

следва, че колкото е по- голям капацитетът, толкова повече ток ще премине и обратно.

За справка вижте прикаченият файл. Въвежда се капацитетът на кондензатора в розовото поле, в жълтото излиза ампеража.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Дискусия за разлагането на водата
« Отговор #7 -: Септември 05, 2009, 12:55:58 am »
Цитат
Hydrogen has the added property of low electro-conductivity so that the flow or agitation of hydrogen gas or liquid may generate electrostatic charges that result in sparks. For this reason, all hydrogen conveying equipment must be thoroughly grounded.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Дискусия за разлагането на водата
« Отговор #8 -: Септември 05, 2009, 02:05:01 am »
Можете ли да ме светнете как точно работи тази обратна връзка и какво точно прави


Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Дискусия за разлагането на водата
« Отговор #9 -: Септември 06, 2009, 08:22:55 pm »
Здравейте!

Получих запитване от "disela", дали мога да покажа снимка на моя електролизер, и реших да отговоря направо във форума.
Все още не съм конструирал мой, но имам един фабричен руски. Мога да побликувам снимки на клетката му и това как работи, но лично аз не го харесвам, далече е от високоефективната електролиза, а и е много притенциозен при запускане, относно обезвъздушаването, и друго, плочите са му направени от обикновенна ламарина която е електролитно покрита с хром-никел, за което след всяка работа трябва да се точи електролита,  иначе плочите може и да се превърнат в течна субстанция:D
След някой и друг ден ще публикувам снимки.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Дискусия за разлагането на водата
« Отговор #10 -: Септември 06, 2009, 10:48:48 pm »
Може ли да публикуваш и данни за КПД-то по изчисление с някой от калкулаторите от форума.

Също така информация за самото захранване, дали се използват кондензатори, изпртавителни схеми и какъвто и да е било вид захранване.

 :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Дискусия за разлагането на водата
« Отговор #11 -: Септември 17, 2009, 05:11:56 pm »
     След смърта на Браун, адвокатът му и жената с която е живял му ограбват труда на целия му живот, с цел да лишат наследниците в България от полагащото им се наследство, като си присвояват хонорарите от патентите му в Китай, акциите във фирмата, и най-важното цялата технология, особенно последната върху която Браун е работил /последната модификация на Браун-електролизер/. Тази последна технология се намира сега в незнайно кого, но по данните които имам корейците я притежават и яко бачкат с изобретението на прецакания/както винаги/ българин, като правят всевъзможни приложения на Браун-генератора.

 Ето видео, .........яд ме е да го гледам, като си представя, че можеше и да е българско, но за съжаление у нас се оценят героите и способните дълго след смърта им.
http://www.youtube.com/watch?v=hHFDIlZL43I&feature=related

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 462
Re: Дискусия за разлагането на водата
« Отговор #12 -: Септември 18, 2009, 07:56:23 am »
Имам няколко въпроса, които касаят производството и оползотворяването на произведения браунгаз:
- серийно свързани няколко електролизера на какво може да се каже че са аналог - на серийно свързани кондензатори или на серийно свързани резистори, като се има предвид, че при 2 и повече серийно свързани електролизера тока се променя съвсем малко, а за напрежението не знам. Ако може някой да тества серийно и успоредно свързани 2 и повече електролизера и да сподели резултата от теста (напрежение и ток и в двата случая)
- като се подаде браунгаз в цилиндрите и се подаде искра, при какво положение на буталото то може да извърши един ход, като се има предвид, че браунгаза осъществява и експлозия, и имплозия. Ето и видео относно експлозията и имплозията на браунгаза http://www.youtube.com/watch?v=-iRHE-DzodU .
- възможно ли е ако обема на цилиндъра е по-малък да се изразходва по-малко количество браунгаз, но в същото време мощността да не се променя, налягането в цилиндъра също.
- каква енергия е необходима за изпаряване на 100 мл вода при стайна температура.
- какъв е коефициента на разширение на водата и дали е по-добре да се впръсква диспергирана вода в цилиндъра, която при детонирането на браунгаза да се превръща в пара.
- каква енергия се отделя при детонирането на 100 мл браунгаз.
Ами в общи линии това са въпросите. Никак не са малко, така че действайте  ;D

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Дискусия за разлагането на водата
« Отговор #13 -: Септември 18, 2009, 10:51:08 am »
- серийно свързани няколко електролизера на какво може да се каже че са аналог - на серийно свързани кондензатори или на серийно свързани резистори, като се има предвид, че при 2 и повече серийно свързани електролизера тока се променя съвсем малко, а за напрежението не знам. Ако може някой да тества серийно и успоредно свързани 2 и повече електролизера и да сподели резултата от теста (напрежение и ток и в двата случая)
- като се подаде браунгаз в цилиндрите и се подаде искра, при какво положение на буталото то може да извърши един ход, като се има предвид, че браунгаза осъществява и експлозия, и имплозия. Ето и видео относно експлозията и имплозията на браунгаза http://www.youtube.com/watch?v=-iRHE-DzodU .

Ние действаме, ама действай и ти  :D

Зависи от конструкцията на електролизера. Ако електролизера е с изолирани клетки (последователно свързани без преливане на електролит) е възможно да проявява свойства на кондензатор.
При последователно свързване на електролизери (разбирай добавяне на клетки в серийна клетка) се вдига напрежението за да се запази същия ток, иначе се получава пад на напрежението, който не позволява протичането на процеса.

При паралелно свързване ще се увеличи тока, а напрежението трябва да се запази неизменно.

Подаването на искра трябва да се осъществява при или след горна мъртва точка заради скоростта на горене на газа (цел да се предотврари предварително изгаряне на сместа).

При изгарянето на оксиводород (никой не знае точно какво е браун газ) във въздушна среда (азот) се получава загряване на азота, разширение. Имплозивното горене в случая е минимално. Може да се експериментира съз запалване на сместа много след ГМТ, когато експлозията ще разшири газа в цилиндъра (въздух), а превръщането на оксиводорода в пара след това ще свие обема на изхвърляния газ (разбирай облекчаване на изхвърлянето на газовете). Това според мен няма смисъл защото първо трябва много газ да вкараш в цилиндъра (оксиводород), който да се превърне на вода (водни пари).

Имплозивното горене може да се прояви само в среда, в която няма външен газ (въздух), тогава след изгарянето на браун газа се получава засмукване. В ДВГ това не може да стане защото се използва въздух (1) и обемът на цилиндъра е огромен за производството на такова количество газ (2). Така че имплозивния двигател според мен е мит, добре скроена история за заблуждаване на противника :)

На другите въпроси не мога да дам точен отговор, успех :)

Seeker

  • Гост
Re: Дискусия за разлагането на водата
« Отговор #14 -: Септември 18, 2009, 11:46:21 am »

При изгарянето на оксиводород (никой не знае точно какво е браун газ) във въздушна среда (азот) се получава загряване на азота, разширение. Имплозивното горене в случая е минимално. Може да се експериментира съз запалване на сместа много след ГМТ, когато експлозията ще разшири газа в цилиндъра (въздух), а превръщането на оксиводорода в пара след това ще свие обема на изхвърляния газ (разбирай облекчаване на изхвърлянето на газовете). Това според мен няма смисъл защото първо трябва много газ да вкараш в цилиндъра (оксиводород), който да се превърне на вода (водни пари).

Имплозивното горене може да се прояви само в среда, в която няма външен газ (въздух), тогава след изгарянето на браун газа се получава засмукване. В ДВГ това не може да стане защото се използва въздух (1) и обемът на цилиндъра е огромен за производството на такова количество газ (2). Така че имплозивния двигател според мен е мит, добре скроена история за заблуждаване на противника :)


Този линк обяснява как се преработва ДВГ за да работи с ННО  http://www.youtube.com/watch?v=ndpk3qAJS-8&NR=1
Обясненията звучат разумно.