Автор Тема: Нов ННО реактор на момчо  (Прочетена 64449 пъти)

момчо

  • Гост
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #15 -: Септември 02, 2009, 03:23:16 pm »
NRG, не мога да не се съглася с теб, при пложение че таблицата ми е била пред очите и не съм го "погледнал" това че 316 има 2.0–3.0 Moлибден.  :P

момчо

  • Гост
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #16 -: Септември 02, 2009, 03:33:36 pm »
ето това са снимките на динамото ми.

снимка 1 е самото динамо.
снимка 2 е "задната" страна на динамото, капачката която покрива клемитеи транзисора. виждат се двата червени маркера- на Големият винт се хваща Плюсът, на малкият е Минусът който е "Заземен" към корпуса на двигателя.
снимка 3 е след като махнах капачката. вижда се транзистора в дясно ( на 3 часа).
снимка 4 е самият транзистор заедно с "четките" от едната страна. вижда се червените маркери- това са два "извода" който са свързани с "четките".
снимка 5 е същият детайл от другата (долната) стрна.
снимка 6 е незивестен за мене компонент..може да се види на 7-та снимка къде е монтиран.
снимка 7 ето тук е монтиран.
снимка 8 са маркирани с червено къде са изводите на намотките на статора.

Ако някой може да ми каже от къде да "дръпна" ток, без да минава през регулатора. моля. :-\
« Последна редакция: Септември 02, 2009, 03:38:13 pm от момчо »

BONETI

  • Гост
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #17 -: Септември 02, 2009, 05:44:13 pm »
Не можеш да минеш без регулатора,той подава напрежение на възбуждането,което се намира на ротора.Това става през четките.Може да се вземе променливо напрежение преди диодите, което е около 15V.
« Последна редакция: Септември 02, 2009, 10:33:57 pm от altium »

lazy

  • Гост
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #18 -: Септември 02, 2009, 08:17:59 pm »
 "Транзистора" е регулатора на напрежение и както казва BONETI не можеш да минеш без него. Самия алтернатор е един вид трансформатор, на който за да получиш необходимото напрежение на вторичната се регулира тока на първичната намотка. Разликата е, че тука тока на първичната е постоянен, а самата първична намотка се върти (намира се в ротора). Сега вместо една вторична намотка си представи три, разположени  на 1200 и получаваш трифазен трансформатор. С шестте диода се прави изправител (ларионов) и полученото напрежение е с по-малки пулсации отколкото ако беше само една вторична намотка. Надявам се да съм бил ясен. Успех!
« Последна редакция: Септември 02, 2009, 08:46:42 pm от lazy »

Неактивен weka

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 41
  • Пол: Мъж
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #19 -: Септември 02, 2009, 10:40:06 pm »
може да се  мине  и  без  регулатора ,  трябва само да се прекъсне веригата  от  четките към  регулатора и  да  се запоят два кабела  към четките за да  се осигори  възбуждането на алтернатора , по  този  начин  изходящото напрежение би трябвало  да  достигне 100 волта. Алтернатора  е 6 фазен и доста сложен за преработка  , ако  ще  използваш PWM   , на  твое  място  бих откачил намотките  от  диодите  на алтернатора  , използвай  външни  непосредствено  преди клетката 

Неактивен weka

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 41
  • Пол: Мъж
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #20 -: Септември 02, 2009, 11:40:04 pm »
на 6-та снимка  е  кондезатора ,  не  ти  трябва  за тестовете.

момчо

  • Гост
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #21 -: Септември 03, 2009, 09:12:00 am »
колега weka, не са 6 фази, а 3. понеже са 6 извода, 2 извода за всяка намотка на статора. все пак е лека кола на е камион.  ;). това в кръга на шегата разбира се.

както каза BONETI, че мога да взема АС от диодите, и аз си го мислех, но пак ще завися от регулатора на напрежение. Понеже акумулатора няма нужда от зареждане, няма да се подава ток към ротора за да се възбужда, и така алтернатора "не работи" а само се върти. Следователно някак си трябва да "ЛЪЖА" регулатора на напрежение, че акумулатора е "Разреден" и трябва да се зарежда.  ???  ???

Нещо също много важно..това е единственият алтернатор който имам, и си го искам да си работи.. нали.. ;D. Т.Ч. какво и да се прави ще трабва да е така че да не изгоря системата на колата.. че после, ще ме бие жента, че зимата, да се вози с моторчето ще мръзне...;D

« Последна редакция: Септември 03, 2009, 09:15:23 am от момчо »

BONETI

  • Гост
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #22 -: Септември 03, 2009, 06:06:03 pm »
Това имах предвид вземаш си едно трафче примерно 200W.Преобразуваш от 12V на 100V и ще имаш 2А за консумация..Запазваш си и алтернатора цял и работещ.Виж каде ти са изводите на намотките и ги изведи всичките плюс средната им точка,понеже спрямо нея има друго напрежение 9V беше май,че не се знае какво ще ти потрябва по нататака..

Неактивен weka

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 41
  • Пол: Мъж
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #23 -: Септември 03, 2009, 11:17:19 pm »
Boneti , съвсем  сте  объркаш колегата , нека  просто  да  си  изведе изводи от едната троика , както  писах вече алтернатора  е 6 фазен , независимо  че  монтиран на автомобил (виждат  се 6 извода  на статора ) .намотките са свързани в тригълник - 6 извода = 6 намотки , среден извод  няма . без възбуждане няма да  излезе и  един  волт , така че  там  не се  пипа  , особенно  ако нямаш излишни пари  за  диодна плочка  или реголатора   

BONETI

  • Гост
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #24 -: Септември 04, 2009, 01:10:22 am »
Шесте извода са на трите намотки изводите,трите края на който са свързани.Обикновено това е в звезда.. ;)

Неактивен weka

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 41
  • Пол: Мъж
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #25 -: Септември 04, 2009, 10:32:32 am »
 :D
да да да , на  някоя  друга  планета !!!!

момчо

  • Гост
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #26 -: Септември 11, 2009, 10:51:33 am »
намерих една фирма в Русе МикроМакс Трейд ООД имат точно това което тръся- техническа гума, киселинно и алкалоустойчива, лист 1000х1000 с дебелина 3 мм цена на килограм 12лв+ДДС излиза 60лв. Другият материал е доста по-скъп, но предполагам че е и по-качествен- ЛИСТОВ УПЛЪТНИТЕЛЕН МАТЕРИАЛ ("ПАРОНИТ")- киселинно и алкалоустойчив, лист 1500х2000, дебелина 3мм, 11.40лв+ДДС на килограм, излиза 205.20лв (  :o  ). ето тук може да се видят техническите характеристики на материалните (http://www.micromaxtrade.com/bg/sheet.html) .. забелязах че имат доста голям асортимент.

disela

  • Гост
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #27 -: Септември 11, 2009, 12:32:34 pm »
намерих една фирма в Русе МикроМакс Трейд ООД имат точно това което тръся- техническа гума, киселинно и алкалоустойчива, лист 1000х1000 с дебелина 3 мм цена на килограм 12лв+ДДС излиза 60лв. Другият материал е доста по-скъп, но предполагам че е и по-качествен- ЛИСТОВ УПЛЪТНИТЕЛЕН МАТЕРИАЛ ("ПАРОНИТ")- киселинно и алкалоустойчив, лист 1500х2000, дебелина 3мм, 11.40лв+ДДС на килограм, излиза 205.20лв (  :o  ). ето тук може да се видят техническите характеристики на материалните (http://www.micromaxtrade.com/bg/sheet.html) .. забелязах че имат доста голям асортимент.

Защо не опиташ с клингирит?

момчо

  • Гост
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #28 -: Септември 11, 2009, 12:53:38 pm »
понеже съм в солун, и всичко което намирам, ми отнема доста време търсене. ако предложиш от къде мога да си набавя, ще съм ти много благодарен.

аз между другото току-що подготвям един LG-Flatron-ez-T910B монитор от старият Комп, за разфасоване. Уви, не намерих ФЕРИТЕН пръстен около тръбата. Има нещо подобно но е доста по-малко и даже не изгелжда като пръстен, а по-скоро на кух пресечен конус.

disela

  • Гост
Re: Нов ННО реактор на момчо
« Отговор #29 -: Септември 11, 2009, 09:08:51 pm »
на втората снимка виждам точно три феритни пръстена ::)