Автор Тема: Електролизер  (Прочетена 20786 пъти)

goodyy

  • Гост
Електролизер
« -: Март 14, 2007, 02:35:23 pm »
Има няколко вида свързване на плочите. Най-важното при електролизата е плочите да са максимално близо. При електролиза на водата голямо значение играе токът. Колкото са по-близко плочите толкова по-голям ток имаме и по-малко напрежение, съответно и повече газ. От форуми разбирам, че най-добро разстояние е 3мм.
  Между две плочи най-ефективното напрежение е около 1,2 - 1,6V.Токът се изчислява спрямо площа на плочите на кв.см. Ако токът е по-голям плочите се разяждат много бързо, ако  е малък пък имаме загуби в течността, което не знам точно как става но КПДто пада много.
  Следва да определим колко катализатор да сипем във водата.Като катализатор трябва  да се използва NaON или КОН.Аз използвам натриева основа защото мисля , че е по-достъпна и я има навсякъде.Това е така наречената сода каустик.Купувам си я от магазина за хранително стоки.На бутилката пише 40% разтвор на NaOH. Най-подходящ разтвор ,с който ще работи електролизра е 15%.При по-голямо процентно съдържание натриевата основа започва да се пени.Ако някой не го притеснява това може да се използва и повече каустик.
  В никакъв случай сол.
 Желателно е да не се използва вода от чешмата, защото съдържа хлор,който разяжда пластините, а пък варовикът(зависи в кой край на България сте) се налепя по тях.

venvel

  • Гост
Електролизер
« Отговор #1 -: Март 14, 2007, 07:45:00 pm »
Цитат на: "goodyy"
Единственият вариант за извличане на максимална енергия от водата е ефикасната електролиза. Ако се построи електролизер , в който всичко да е изчислено по 3,14 резултатът е удивляващ. Казвам ви го защото го направих.

Остана само да кажеш как смяташ всичко по 3,14.

goodyy

  • Гост
Електролизер
« Отговор #2 -: Март 16, 2007, 05:21:25 pm »
:)

Gogo55

  • Гост
Електролизер
« Отговор #3 -: Март 17, 2007, 12:29:33 pm »
добре,нещеш да кажеш как си правиш електролизата,а ще кажеш ли поне за какво я използваш?какви са ти ползите и т.н. от практична гледна точка?

goodyy

  • Гост
Електролизер
« Отговор #4 -: Март 17, 2007, 01:57:21 pm »
Отначало си мислех, че просто няма файда от цялата работа.
 При последния опит вложих около 150 Вата енергия за разлагане на водата. После като изгорих получения газ отделената топлина беше май много повече от 150 Вата. Макар , че нямам такава прецизна техника да го докажа. Мисля да се пробам да направя по-добър и по-голям електролизер, който да отделя повече газ. После с този газ ще направя подгрев на някакво котелче, което ще използвам за домашно отопление.
 Макар ,че още не съм мислил какво точно ще правя.Просто ми е интересно да се занимавам с това.Самата тръпка ,че гориш вода просто е много яка.Незнам дали ме разбира някой.Сега си купих и камера  следващият опит ще мога да го споделя и с вас.

venvel

  • Гост
Електролизер
« Отговор #5 -: Март 25, 2007, 08:43:58 pm »
Знае ли някой газът, който се получава от електролизата надолу ли пада (към пода) или отива към тавана. Разбира се ако опита се прави в затворено помещение.

goodyy

  • Гост
Електролизер
« Отговор #6 -: Март 26, 2007, 08:58:53 am »
Едно време водорода за какво са го използвали? Какво са пълнили с него и после защо ги измества хелия?

porsche_power

  • Гост
Електролизер
« Отговор #7 -: Март 26, 2007, 05:00:47 pm »
за дирижабли...но станал инцидент,водорода се възпламенил...,имало много жертви и започнали употреба на хелии

goodyy

  • Гост
Електролизер
« Отговор #8 -: Март 29, 2007, 11:25:59 am »
Водорода е по-лек от въздуха.По-точно водорода е 7 пъти по-лек от хелия ,а той е 7 пъти по-лек от въздуха .Следователно водорода е 14 пъти по-лек. В свободно състояние той отлита нагоре.

piron45

  • Гост
Електролизер
« Отговор #9 -: Юни 19, 2007, 10:52:20 pm »
Приятелю, не знам дали ти е известно но като разлагаш водата на кислород и водород  сместа от двата газа става силно избухлива. Така че внимавай много да не се взривиш. Трябва да разделяш по възможност двата газа в отделни съдове.
Успех.

fatano

  • Гост
Електролизер
« Отговор #10 -: Август 16, 2007, 03:52:18 pm »
Дааааа. Трябва и малко физика да се учи а не да се гледат само гаджетата по дискотеките. Някой да е помислял че за електролизата се изисква същото количество енергия която впоследствие ще се получи но преминавайки през двете кпд-та. Ама като идея не лошо но трябвя да се потрудите още. Спомням се навремето беше нашумял един такъв студен термоядрен синтез. Потърсете малко и  ще го намерите.

satanasko

  • Гост
Електролизер
« Отговор #11 -: Август 24, 2007, 02:29:21 pm »
Електролизер на Stanley Meyers http://my.opera.com/h2earth/blog/cybrarium разгледайте това и особено това. Тази схема е на автомобила заработил ИЗЦЯЛО на Н-Н-О от вода, а не в комбинация с друго гориво! :idea:

administrator

  • Гост
Re: Електролизер
« Отговор #12 -: Ноември 21, 2007, 01:35:01 am »
Цитат на: "goodyy"
Има няколко вида свързване на плочите. Най-важното при електролизата е плочите да са максимално близо. При електролиза на водата голямо значение играе токът. Колкото са по-близко плочите толкова по-голям ток имаме и по-малко напрежение, съответно и повече газ. От форуми разбирам, че най-добро разстояние е 3мм.
  Между две плочи най-ефективното напрежение е около 1,2 - 1,6V.Токът се изчислява спрямо площа на плочите на кв.см. Ако токът е по-голям плочите се разяждат много бързо, ако  е малък пък имаме загуби в течността, което не знам точно как става но КПДто пада много.
  Следва да определим колко катализатор да сипем във водата.Като катализатор трябва  да се използва NaON или КОН.Аз използвам натриева основа защото мисля , че е по-достъпна и я има навсякъде.Това е така наречената сода каустик.Купувам си я от магазина за хранително стоки.На бутилката пише 40% разтвор на NaOH. Най-подходящ разтвор ,с който ще работи електролизра е 15%.При по-голямо процентно съдържание натриевата основа започва да се пени.Ако някой не го притеснява това може да се използва и повече каустик.
  В никакъв случай сол.
 Желателно е да не се използва вода от чешмата, защото съдържа хлор,който разяжда пластините, а пък варовикът(зависи в кой край на България сте) се налепя по тях.

Виж на тази страница http://oupower.com/ отдолу секциите Electrolyzer. Там е показано как се прави, стъпка по стъпка със снимки и подробни обяснения.

nikurs

  • Гост
Re: Електролизер
« Отговор #13 -: Февруари 27, 2008, 11:49:53 am »
Здравейте,
ще се постарая да правя интервал след точка и запетая.
Та на въпроса, защо се мъчите, а не си купите.
Незнам дали съм прав, но вижте това.
http://svarka-spb.narod.ru/
Има още и други модели, това е само един.
Приятен дин. :)

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електролизер
« Отговор #14 -: Февруари 27, 2008, 02:01:05 pm »
Здравейте,
ще се постарая да правя интервал след точка и запетая.
Та на въпроса, защо се мъчите, а не си купите.
Незнам дали съм прав, но вижте това.
http://svarka-spb.narod.ru/
Има още и други модели, това е само един.
Приятен дин. :)

Не видях данни за консумирания ток, за количеството газ на минута и т.н.