Автор Тема: Електролизер на LTK  (Прочетена 13088 пъти)

LTK

  • Гост
Електролизер на LTK
« -: Август 29, 2009, 01:36:46 am »
И аз реших да видя докъде ще стигна с използване на оксиводород за отопление. Клетката е суха 22см на 12 см, като работната площ е 20х10см. За уплътнение използвам клингерит 2мм (почти не се свива, като има и 1 и 1,5мм. Сложих 2мм за всеки случай, защото не знаех доколко ще се свие.). Засега няма проблеми с него, но няма и как да вдигна налягане за да проверя, също и забелязвам, че от големият натиск на плочите е започнал леко на се размества и може да се наложи да му сложа нещо в което да опре. Двете крайни плочи, които притискат са от гетинакс 20мм. Отворите за водата са големи, защото само такива накрайници намерих в практикер, но с един голям метчик и кълчища после и няма проблем. Плочите имат по един отвор 12мм. В момента не мога да тествам какво количество газ произвежда, защото нямам помпа. Пробвах с една от чистачки, но има много малък дебит. Дайте предложение за помпа. Мисля си за Sicce nova, но има и лоши отзиви за тях. Другият вариант е 12 Volt Marine Utility Pump неръждаема, но ми се струва прекалено мощна. Гледам една
тук, но не мога да разбера вътре дали е пластмаса или метал, който може да се разпадне от основата във водата.
Плочите са неръждаеми 304, 9 броя свързани -ннн+ннн-

« Последна редакция: Август 30, 2009, 03:50:22 pm от LTK »

disela

  • Гост
Re: Електролизер на LTK
« Отговор #1 -: Август 29, 2009, 08:52:10 am »
С какво го захранваш ? И от къде си набави плочите  ::)


Неактивен pelo

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 24
Re: Електролизер на LTK
« Отговор #2 -: Август 29, 2009, 10:25:49 am »
  Здравей LTK, можеш и без помпа да го пуснеш, аз поне нямам помпа , но ако искаш съвет направи два горни отвора на плочите, така по-лесно ще излиза газта.
  Мисля че дистанцията от 2 мм е малка тока ще е много голям, но ще чакам резултатите ти . Успех!

LTK

  • Гост
Re: Електролизер на LTK
« Отговор #3 -: Август 30, 2009, 02:18:59 am »
Плочите ги поръчах в Старт инженеринг в Бургас. Имат машина за плазмено рязане в Меден рудник, пресечката на Бриколажа, края на пътя, в ляво, докато се стигне нормален асфалт, че останалия път е бил в ремонт и сега е лунен пейзаж. Около 30лв излязоха нарязани и пробити.
Уплътнението от клингерит се държи много добре и вероятно ще използвам само такива в бъдеще, защото се работи лесно с тях и не са скъпи. Всичките уплътнения ги изрязах от лист за 15лв (теглят ги на килограм - 13лв/кг)
Захранване засега използвам акумулатор и понякога компютърно, но си мисля да поръчам тороидален траф при един човек в Пловдив. Говорих с него и каза че може да направи колкото искам мощен траф. Ако намеря някой в Бургас да прави ще си взема направо от тук.
Днес взех една помпа за лодка, работи много добре, но няма вход за закрепване на маркуч, защото я дават да изхвърля водата от лодките и ще трябва да и залепя нещо отпред. Проблем е, че този тип помпи не могат първоначално сами да засмукват вода и трябва да са потопени или системата да няма много въздух, поне докато завърти водата. Засега върши работа, но продължавам да търся нещо по удачно.
Това е помпата ( http://shop.akvasport.com/catalog/product_info.php?products_id=885&language=bg ) долната решетка се маха и там смятам да сложа накрайник, стига да залепне за пластмасата.
Направих някой опити, но не мога да намеря удачни пластмасови накрайници, който да сложа към контейнера с вода и през връзките изпуска газ и не мога да меря точно. Грубо е около 1,5л/мин с 13А. Не е много добър резултат, но мен ме интересува дали въобще 3-4 или 5 л/мин газ ще могат да топлят апартамент. Ако са достатъчни, то отопление по този начин ще е сравнително икономично спрямо другите видове, а инвестицията е минимална.
« Последна редакция: Август 30, 2009, 11:28:34 am от LTK »

sheki

  • Гост
Re: Електролизер на LTK
« Отговор #4 -: Септември 01, 2009, 10:33:18 pm »
Огледай се за помпа от водно охлаждне на компютър по - скъпи са но има много добри модели , включително и такива с магнитен ротор, издържащи на темепратура.

LTK

  • Гост
Re: Електролизер на LTK
« Отговор #5 -: Ноември 10, 2009, 09:43:23 pm »
Днес попаднах на този арестор. Изглежда добре и поне на видеото върши добра работа. През ибей се продава, но продавачът не изпраща извън щатите. Някой знае ли вариант да се купи, предполагам с някой познат, който да прати към България. На мен ми трябват 3.
http://www.youtube.com/watch?v=ThTmG9Hbiis&feature=player_embedded

Досегашните арестори, които съм разглеждал са с някаква метална вълна вътре и ще е интересно да се види технологията на този.

dedofire

  • Гост
Re: Електролизер на LTK
« Отговор #6 -: Ноември 13, 2009, 11:10:59 am »
Най обикновен възвратен клапан. И ако не е изработен от тефлон пиши го заварен някой ден. ;D

bakuiz

  • Гост
Re: Електролизер на LTK
« Отговор #7 -: Май 17, 2010, 11:06:51 pm »
Днес попаднах на този арестор. Изглежда добре и поне на видеото върши добра работа. През ибей се продава, но продавачът не изпраща извън щатите. Някой знае ли вариант да се купи, предполагам с някой познат, който да прати към България. На мен ми трябват 3.
http://www.youtube.com/watch?v=ThTmG9Hbiis&feature=player_embedded

Досегашните арестори, които съм разглеждал са с някаква метална вълна вътре и ще е интересно да се види технологията на този.

можеш да да го купиш чрез  lombard

krasinet

  • Гост
Re: Електролизер на LTK
« Отговор #8 -: Декември 27, 2010, 12:06:27 am »
Бих  искал да добавя че суха клетка като тази може и без помпа, стига захранващия резервоар да се постави по високо от клетката а газът (HHO) ще излиза през горните отвори на клетката.  ;)
« Последна редакция: Декември 28, 2010, 02:56:28 am от krasinet »