Автор Тема: Електролизера на Pelo  (Прочетена 25065 пъти)

disela

  • Гост
Re: Електролизера на Pelo
« Отговор #30 -: Август 29, 2009, 09:08:53 pm »
Това устройство също е интересно http://ht52z.hy2gb.servertrust.com/product_p/fb.htm защита от взрив.

То тва мяза на същото дето го писаха малко по-назад - тръбичка и стоманена мрежа.
За водните арестарори, мисля ако съдът с течността да е пълен до щуцера, че не би трябвало да гърми - гледам електролизера на десо - там шишето с водата не е пълно до горе и при връщане на пламъка при всички случай ще има буум


момчо

  • Гост
Re: Електролизера на Pelo
« Отговор #31 -: Август 30, 2009, 09:35:02 am »
ето го и начертано. ламелът ще е към 7 х 7 см. но това не мисля че ще е проблем.

може да се пробият поне 8 шпиндела дето ще държат цялата конструкция.
надявам се да съм бил полезен.

disela

  • Гост
Re: Електролизера на Pelo
« Отговор #32 -: Август 30, 2009, 10:04:38 am »
Аз не разбрах... да се сложат и сд-та и гума ..или без гума ?
Той ще изтече електролита така

момчо

  • Гост
Re: Електролизера на Pelo
« Отговор #33 -: Август 30, 2009, 07:33:00 pm »
не мисля че Непременно трябва да е гума. може да се използва пак полиестерен материал, примерно като тези "пластмасовите" папки за документи. мисля че ще свършат работа стига да е равномерно затварянето на клетката. т.е шпилките дето ще се слагат да са поне 6, по-добре 8, а мисля че най-добре да са 10. колкото по-точно са изрязани всички детайли толко по-голяма е вероятността да няма теч. пускам нова тема във "Вашите Експерименти".

момчо

  • Гост
Re: Електролизера на Pelo
« Отговор #34 -: Септември 13, 2009, 01:41:25 am »
колега Pelo какво става с допълнителната инфорамция, която щеше да споделяш  ???   ???   ???  Две седмици ни вест, ни мъц.

Неактивен pelo

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 24
Re: Електролизера на Pelo
« Отговор #35 -: Септември 13, 2009, 10:28:17 am »
  За съжаление, нямам какво да споделя! Двата електролизера са готови отдавна, както преливния съд и бублара. Направил съм и някаква горелка, както и някакви медни тръби за топлообменник. Остава да направя кутия ( или поне скелет) , малко защити...и да се види дали става нещо ! Но съм зациклил в безпаричие и даже захранване не съм купил още! Ако поизплувам от проблеми и направя нещо - веднага ще пиша! Следя всичко тук и ще отговарям , ако има въпроси! Сега се опитвам да преговарям с едни хора, ако искат да инвестират за производството на големи генератори, защото мисля че изобщо не е трудно да се направят а приложението им е огромно- но това е друга тема !