Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3250163 пъти)

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 462
Това, което визираш в предния си пост го гледах в един клип, който не откривам. Как се задържа магнитното поле? Постановката беше следната. Подковообразна сърцевина от някаква скоба за тръби с две бобини, по спомен. Магнитния поток през сърцевината се затваря със слаб правоъгълен магнит. Подава се  напрежение към едната бобина, при затворен магнитопровод. Спира се напрежението и се вижда, че магнита е залепнал, много силно към подковообразната сърцевина. Към втората бобина има свързан светодиод. В момента, в който магнитът се отлепи от подковата и се отвори кръга на магнитното поле, светодиодът излъчва светлинен импулс.
Това, което ти обясняваш и аз съм го гледал, но не е свързано с това, което аз съм обяснил в по-предния си пост.

Tomika

  • Гост
 Да приличам на гадател. Къде го каза? Аз съм мерил.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
 

  Иначе работи устойчиво и без гадни излъчвания...

Къде си мерил? По постановката на Ctah ли?


« Последна редакция: Февруари 21, 2014, 10:51:30 am от edin »

Tomika

  • Гост
 Моя постановка. Преди доста време и се отказах. Затова зададох въпрос за честотата.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
В този форум, никой не е представил работещо устройство със видео и т.н. Има един потребител, който е заявил, че има работещо устройство, но все още не го е доказал. Ще почакаме и ще видим, каква е истината.

Tomika

  • Гост
  От пет години не съм писал тук. Форумът се изкриви, и няма нищо общо с първоначалната идея. Но по същество:
 Да аз вярвам, че е постигнал нещо, но няма представа какво. Намагнитва се, магнитопровода мин. с пет Тесла на 50 херца.
И  друга намотка с високоволтов импулс на 21Mhz се създава ядреномагнитен резонанс в желязото. Атома излиза от равновесие и
преминава от изотоп 56 в 54. От където идва СЕ.

НО преминава през 55, който е радиоактивен!!!

 Правил съм установката и съм мерил с руски прибор, отчита радиация. Не искам да пострада някой, внимавайте.
« Последна редакция: Февруари 22, 2014, 09:21:26 am от Maistora52 »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Може ли да ни покажеш схема?
Не е лесно да съчетаеш висок волтаж, желязна сърцевина и 21 Mhz.
« Последна редакция: Февруари 21, 2014, 06:54:15 pm от edin »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Здравейте! Къде във видеото на Ctah видяхте 21Mhz. Няма никакви изотопи и никакви радиации. Той е напипал нещо, но още не му е ясно от къде идва енергията, а на мен ми омръзна да обяснявам. На пръв поглед изглежда, че се смесват два източника, единия с голям ток и нищожно напрежение и другия с високо напрежение и нищожен ток. Но същността на процеса е друга. В първата бобина се създават такива условия, че във втората се получава зона на дефицит на заряди и през нея протича ток, който е вече с високо напрежение. Този ток протича вследствие налягането на етера, който се стреми да изравни равновесието. Ако в първата бобина тече ток 3 ампера и във втората ще протича същия ток, но с високо напрежение да речем 1000-2000 волта. Това високо напрежение се създава вследствие последователен резонанс, а тока вследствие на паралелен резонанс. След това тези две съставки се смесват във втория трансформатор, който се вижда на видеото, този на който искри. Не се използва друг източник на високо напрежение. Всичко от начало до край е на 50 херца. Използва се един мрежов трансформатор и втори, като този, който се вижда на видеото. Цялата прибавка на енергия се получава във първата част на схемата или по-точно във втория трансформатор, но без първия не може. Използва се повишаващ обратен преобразувател и еднополярни импулси, а на изхода вследствие на двата резонанса се получава чист синус. Всички тези бобини, които се виждат във филмите на Капанадзе, са за преобразуване на тази енергия, те нямат нищо общо с прибавката. Виждат се и разни резонатори, които, са само за заблуждение. Сърцето на устройството е това, което той нарича „накопител“. Вече във втория патент нещата, са по-различни там има висока честота, модулация и т.н.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Към колегите coke2k, Velektra и останалите здраво стъпили на земята. Не обръщайте внимание на глупостите, просто ги игнорирайте. Нервите на доста хора са опънати, а тенденциите във форума не са благоприятни, но смятам, че това са глобални процеси и не би трябвало да се оставяме да тровят собствените ни мисли.

Както някой от колегите написа по-горе или в другите теми, има работещи хора, но няма сполучлив резултат.

Ако някой си търси занимание, според мен възможност за изследване представлява интерференцията между два четвъртвълнови индуктивни резонатора (какъвто е т-р на Тесла), свързани помежду си.

Аз открих, че те могат да се ползват за предаване на енергия през един проводник или земята, ако са спазени някои условия, но не съм открил КПД>60%. Имам сумарно 16 дни опити, за които мога да дам сурова информация. В нея имам определени грешки и липса на тълкуване, което надали ще е от полза за някого.

Също така искам да спомена, че прецизната работа показва някои тънкости, например подготвих статия за енергиен добив от радиопредаватели, където конструирах рамкова антена. Ползвах предавателя от Вакарел, а антената е в резонанс. Мога да кажа, че дори за такава проста задача ми трябваше доста време и допуснах някои тривиални грешки - резонансът на антената се влияе от няколко пикофарада, които са част от кабела на сондата на осцилоскопа (виж тема: http://mazeto.net/index.php/topic,8825.msg59915.html#new ).

Малко или много натрупаният опит, изказ и начин на говорене и споделяне на информацията говорят за автора и реалните му резултати.

Най-лесно е да се направи нов форум със сериозни правила и недопускане на глупости, но не вярвам, че ще има голяма файда от това. Не че няма хора, но така сме се разпределили, че е трудно двама души да се кооперират и да работят конкретно по даден въпрос.

Това мисля, че е положението в момента. Моля да видите опциите в профилите си така, че да получавате писмо при ново лично съобщение, защото е вероятно да не посещавате форума дълго време, но е вероятно и някой кадърен потребител да се свърже с вас за обща работа или коментиране на проведени опити.

Също така имайте предвид, че някой пощенски услуги разпознават автоматичните писма от форума като спам!

Поздрави!
« Последна редакция: Февруари 22, 2014, 09:27:01 am от Maistora52 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Адвокатствам на научния подход! Това, че той не се зачита и всичко през глава се прави за разни проекти и мижитурски работи не го изключва.

Ето извадка от българската страница в уикипедия: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B0%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD_%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B4

Цитат
Последователното прилагане на научния метод е това, което различава науката от лъженауката и други форми за придобиване на знания.

Цитат
Разграничението между наука и лъженаука е общофилософски въпрос, наречен проблем за демаркацията.
Всички учени работят по един и същ начин при добиването на знанията, въпреки че отстрани това не е очевидно: някои учени разказват, че са се доверили на вдъхновение и прозрение (интуиция), докато други изтъкват систематичността като главен двигател в своите изследвания.
Вариант на точната интерпретация на научния метод е да се каже, че той не служи за придобиване на знание, а само за проверяване на вече придобито знание.
Във всеки случай има съгласие за това, че научният метод предлага начин да се гарантира, че знанието не е изкривено от субективни влияния и че грешките могат да бъдат открити.

Цитат
Научният метод предполага извършването на следните стъпки при придобиване на знания:
Изследвай феномена, който искаш да опишеш. Събери данни и/или направи измервания.
Обмисли получените резултати и формулирай хипотеза, която ги обяснява.
Предположи на основа на хипотезата нещо, което все още не си наблюдавал.
Провери дали предположенията са верни с допълнителни изследвания и/или нови експерименти.
Прецени дали хипотезата може да бъде вярна. Ако не всички предположения са излезли верни, значи хипотезата не е вярна. В такъв случай формулирай нова хипотеза. Ако предположенията са излезли верни, направи нови предположения и ги провери отново.

Ctah

  • Гост
  И аз се чудя Веско!
Не знам какво им става на някои хора... само разбирам, че са гадни и Господ ги е наказал
Както си личи, станал съм рано и продължавам. Стана ясно, че и на ВЧ може и сега изработваме захранване за лап-топ, понеже габаритите падат, ще има и вечно включен компютър ;)  Ако всичко мине добре, ще подаря едно захранване на сървъра, длъжник съм по мои си причини

Не отговарям на лични, защото могат до се четат от недоброжелатели
Без това, скоро ще стане ясно в другата тема



Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Евала, кажи така от самото начало. Дай някаква информация да човъркам и аз.
« Последна редакция: Февруари 22, 2014, 09:47:21 am от Maistora52 »

Ctah

  • Гост
  Това е най-първата схема, която се държи малко нестабилно
Това е така, защото фазовата разлика мърда

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Нека промяната, започне.........СЕГА  :)
Поздрави!