Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3245749 пъти)

vitan

  • Гост
Уравнението има следните неизвестни:

- габарит/тегло/форма;
- стръмност на фронтовете на импулса;
- полярност на импулса;
- запълване на импулса;
- честота на импулса;
- магнитна връзка между бобините;
- енергия на импулса;
- земя и околно (заземяващо) пространство;
- товар/консуматор.

За 9 неизвестни математиката иска 9 уравнения :)
А само енергията на импулса е не схема, а схемище за начинаещия. Монтаж и изолация не ги броя.


mi68

  • Гост
Трябва да се схване принципа,а мащабността е без значение т.е. 1Вт или 1кВт принципа е еднакъв има проблем с издръжливостта на елементите. Принципа е на теслов т-р. Тесловият трасформатор трасформира напрежението и мощността. Направих репликация с 1Вт входна мощност,по-правилно е да се работи с енергията, изходната мощност на теория е безкрайност но като се вземат загубите в моят случей повече от 10 Вт не може да се получи. С увеличаване на входната мощност нелинейно се увеличава изходната мощност.Устройството ,което създадох работи в усилвателен режим  и е съвсем просто,няма обратна връзка за самоподържане. Вместо искрище ползвах тиристор,при увеличаване на мощноста тиристора не издържаше пиковата мощност и дава късо. След опити стигнах до извода ,че трябва искрище,а това е ненадежден елемент и електронни генератори са практични да кажем до 100Вт. Създават се скаларни вълни, но това е геометричмо понятие стигнах до извода ,че това са електрогравитационни вълни и нетрябва да се бъркат с електромагнитните. За това се насочих към бифилярните намотки и постигнах стабилни резултати вижте темата. Има голямо поле за усъвършенстване на инпулсните методи и всеки може да прояви творчество. Аз предпочитам методите с бифилярки те работят по-меко и лесно се въвежда обратна връзка за регулиране на мощността.
« Последна редакция: Януари 01, 2010, 04:08:44 pm от mi68 »

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Цитат
Какво извадиха от левия край на бобината със дебелия кабел и така усилено го крият?

Може би нещо подобно на това ;)

Вижте и трафа на Грей
« Последна редакция: Януари 03, 2010, 04:29:11 pm от jantar »

emoxristov

  • Гост
В момента правя трафа на Тесла по мое виждане. Подобен на този на Капанадзе, no има неща които той показва и други, за които трябва да се сетим. Според мен и моето виждане няма да е трудна обратната връзка, за да се самоподдържа агрегата. Теоретично съм го измислил, остава да го пробвам.
« Последна редакция: Януари 12, 2010, 04:51:20 pm от altium »

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Здравейте маниаци, уважавам всички мнения и особенно екаспериментите на всички  колеги, но моето мнение е,че без разрядник няма да се получи. Лично мнение-там в разрядника се троши материя и се получава енергия, така си мисля, но не съм сигурен, но съм убеден, ако законите на физиката са верни, а ако не са.....

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Здравейте,
Голяма тишина.Хайде малко да разлаем кучетата.
Вече запалих четири лампи - две по 150 вата и две по 100.
Слагах една, две, три, четири консумацията на входа не се променя.
На входа имам 750 вата, на изхода около 500 вата.
При регулирането на разрядника, при дадено положение / може би резонансна честота /получава се като при Капанадзе - три крушки продължават да светят, но едната спира.
Светенето също е интересно.По някога светенето не е на спиралата, а минава ниско - там където са носачите или държачите на спиралата - между две жички и продължава по спиралата.
Разряда не е постоянен, понякога се усилва светенето, понякога намалява.
Поставих между двата електрода една тефлонова пластина с малък отвор, ефекта е много голям.Разряда става устойчив и не е така "разпръснат".
Направих две различни първични,
Едната е бифилярна - две успоредни и едновременно навити, а другата е тип Капанадзе.
Познайте коя работи изобщо?
Естествено Капанадзе.
Разрядника грее здраво.Недостатък.
Все още няма 40 вата на входа.Недостатък.
Успях да изгоря два мултицета, при опит да проверя какво е напрежението на лампите.
Кондензатора също грее.Един проби.Не са за импулсно - на тях пише 50/ 60 херца.

Елементите са:
1 траф от микровълнова.
2 Кондензатор  пак от там
3 Диод пак от печката
4 Дросел - от луминисцентна лампа.
5 Тесла траф
първична 5 нав. тръба 8 мм върху  тяло 90мм
Вторична
един ред от Ф 4мм върху тяло 50мм с дължина 30 см.
две намотки по  12 навивки по краищата на вторичната
Виж Капанадзе.
Свързването е а ла бифилар Тесла
Виж схемата - специално начало и край къде са?
« Последна редакция: Януари 23, 2010, 03:41:01 pm от madsatbg »

GMG

  • Гост
« Последна редакция: Март 30, 2010, 03:29:53 am от GMG »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
  Радвам се за ексепирментите Ти  Мadsatbg.  Предлагам ти една идея. Постави един високоволтов кондензатор според както съм го нарисувал на схемата. Опитай с различни кондензатори и виж как ще се отрази на ефективността. Вторичната бобина преди кондензатора има индуктивно съпротивление и затова вероятно изходната мощност не е достатъчно голяма. При използването на кондензатора поради частичния резонанс индуктивното съпротивление ще намалее а тока ще се увеличи. Съответно и енергията на изхода ще се увеличи. Експериментално трябва да се установи подходящия кондензатор но не трябва да е с голям капацитет . За високоволтов кондензатор воже да използваш двойно-фолирана печатна платка. Имам усещането, че в схемата ти има нещо наистина много ключово и затова не си далече от свърх-ефективност...  

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Ето така трябва,
живна форума.

  Постави един високоволтов кондензатор според както съм го нарисувал . За високоволтов кондензатор може да използваш двойно-фолирана печатна платка.

Със кондензатори опитвах паралелно на лампите.
Ще опитам и твоя съвет.Имаш ли идея колко пико са един см2 от фолиото / знам че раличните текстолити ще са различни, но все пак/.
  

Не казваш каква е честотата на кръга...

Не знам.С какво да я измеря?

 
  Схемата, която даваш (пробваш), трябва да я
обозначиш... т.е. - коя навивка коя е, колко намотки,
сечение и т.н. ;)


Мислех че съм я описал - питай конкретно. /не умея да ползвам паинт.нет /.

Ми радвай се, но с тая схема по-далеч от електромагнитен трансформатор няма да отидеш. Простичко е  8)

Но ти разбира се няма да се съобразяваш с елементарните закони и ще разчупваш всички чупки  :)


Казват, че изобретенията стават защото един не знаел че не може да стане и то станало.
Господа теоретиците да казват кое е правилно според теориятa / познатата / пък заедно ще го измислим, а не да казват като Шопа: Е те такова животно нема.


поздрави мадсат
« Последна редакция: Януари 23, 2010, 06:32:42 pm от madsatbg »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
370 pF при 1,6 мм дебелина и площ 140 квадратни сантиметра площ. В случая не ти е и необходим голям капацитет за опит но ще е добре периферния меден слой да го махнеш за да не прескачат искри...

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Благодаря,
но от опита който направих / наредих 4 по 4.7 nF / 2000в. / "носи" още, може би 100 nF.
Ще търся.


мадсат
« Последна редакция: Януари 23, 2010, 06:33:53 pm от madsatbg »

vitan

  • Гост
Когато кондензатора/кондензаторите си повишат температурата с 3 градуса над околното пространство, проектанта на схемата има проблем!

Когато температурата се повиши с повече от 8 градуса имате голям проблем.

Когато кондензатори греят, те рано или късно ще гръмнат. Когато се работи с големи енергии, може да стане ГОЛЯМ сакатлък!!!

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Когато кондензатора/кондензаторите си повишат температурата с 3 градуса над околното пространство, проектанта на схемата има проблем!

Когато температурата се повиши с повече от 8 градуса имате голям проблем.

Когато кондензатори греят, те рано или късно ще гръмнат. Когато се работи с големи енергии, може да стане ГОЛЯМ сакатлък!!!

Извода какъв е?


Не ползвайте кондензатори от микровълнова!!!

Този на снимката не грее.Форума е за това, поне аз така мисля, всеки да стъпи на раменете / опита /на другия.
поздрави    мадсат
« Последна редакция: Януари 23, 2010, 07:53:35 pm от madsatbg »

vitan

  • Гост
Извода какъв е?

Не ползвайте кондензатори от микровълнова!!!

Този на снимката не грее.Форума е за това, поне аз така мисля, всеки да стъпи на раменете / опита /на другия.
поздрави    мадсат

Това не е извода! Дали един кондензатор ще грее или не зависи от няколко фактора!!! Дори и този твоя, ако го обримча в неадекватна за него функция може да почне да грее. Всеки кондензатор може да грее. Всичко е "според зависи".

Факт.

Pyramid

  • Гост
Известно ли е, че кондензаторите се произвеждат с конструктивен параметър "мощност"? Измерва се във VAr или волт-ампер-реактивни. Право пропорционална на напрежение и честота при фиксиран капацитет. При това, при по-високи честоти греят проводниците в кондензатора , а при по-високо напрежение-диелектрикът. Това - като обяснение забележката на Витан - напълно уместна и редна.
Освен това, сещам се за различните видове ток - на проводимостта и на изместването. Дали пък в " случая Капанадзе" не става дума за изпълзване на последния? Всеки отклонен електрон от трептящия кръг или въведен dФ/dt е фактор, влошаващ Q =>загуба. Прочетох коментара за работата на генератора и оставам настроен скептично - нека някой ми посочи източника, от който се тегли тази свободна енергия - мая ваша не понимайт.  ???