Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3245731 пъти)

Неактивен MIR

  • Неактивен
  • Публикации: 2
Здравейте,                                                                                                                     
От горните писания долавям апокалиптични нотки. По тази логика, създаването и съществуването на този сайт е вредно и безмислено, до като "порастне" човечеството. Кой ще прецени дали сме "порастнали"? Откритията на човечеството, въведени по време на неговото развитие (атомната енергия, електричеството, лекарствата, вероученията- сектите, техническия прогрес като цяло) все още не са довели до унищожението му. Термина - прогрес - е опасна дума изглежда. В този ред на мисли, всяко нововъведение е опасно и вредно. При липсата на прогрес спира и развитието. Как ще "порастнем" тогава? Пътя на усъвършенстването не е прав и гладък, а труден и болезнен.
Изкореняването на злото не става със зло, а с нагъване на мозъчната ни кора (но не с брадва).                                                                                                                     
Изглежда простотията ражда негативизма.     

Бъдете здрави!


 
« Последна редакция: Юни 27, 2010, 10:23:30 am от altium »

mi68

  • Гост
Отклонихте темата в мисли на глас.Според мен сега е времето за свободна енергия. Въпросът е да се създаде спортен дух и съзтезание да се отрие двигател независещ от резервоара и да се открие космоса ,както е открита Америка.
За получаване на свободна енергия стигнах да извода,че неотриното трябва да участва в две движения:постъпателно  и въртеливо по аналогия с електрона и призовавам до технократски предложения и решения,а не до общи приказки.

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Здравейте, след няколко проби на различни схеми, тази за сега дава най добър резултат.  

Все още КПД няма , но поне има някакво  генериране не енергия  вход 30 вата изход 5 вата. Интересното е , че на празен ход консумацията е по голяма от колкото с товар или дори на късо в изхода. Земята е от ВиК инсталацията на блока , но с нея и без нея няма разлика  нито в консумацията , нито в генерирането. Генератора е нещо като теслов траф на обратно т.е. високото го подавам на голямата намотка , която е 4 пъти по дълга от малката и дължината на жицата , като дължина съответства на 30 мегахерцова дължина на вълната - 10 метра. Не знам дали искрището действа като високочестотен филтър или е само ключ. 100 вата/220 волтова лампа също светва ,  но колкото да зачерви жицата. Давайте идеи

Поздрави

П.С. Схема ще нарисувам довечера
« Последна редакция: Януари 22, 2010, 11:39:29 pm от altium »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Ето схемата
« Последна редакция: Декември 30, 2009, 12:16:43 pm от altium »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Каква ти е идеята, как работи схемата според теб?

Къде е заземяването, неразделна част от патента на Тесла?

Да изкараш FREE ENERGY без заземяване доколкото аз знам е възможно само с електромагнитна жироскопия /Стивън Марк, "Тетраедър", Стан Део/. Не съм летял с летяща чиния, но от нея не виси кабел за заземяване.

Водосточната тръба не е добро заземяване, напротив често е идеална фаза.

Мисля, без да са спазени осн. изисквания свързани с Тесла-патента, положителен резултат е трудно възможен, а компилациите са за вече преоткрилите топлата вода, като Капанадзе, иначе всичко си остава просто един трансформаторен ефект.

100 kW-я  генератор на Капанадзе е типична Тесла-класика, поне на външен вид.

Руснаците имат доста литература свързана с Тесла и неговата работа. Капанадзе се е възползвал от това.
« Последна редакция: Декември 30, 2009, 02:42:13 pm от EDM electronics »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Мисля , че идеята на Д.Смит е най правдоподобна. Та там нали става въпрос , че генератора трябва през искрището да подава честотен шум с честота кратна (и колкото може по близка) на честотата  на която съответства  дължината на вълната на  която образно казано се събира в първичната намотка и именно от целия този честотен шум , първичната в качеството си на антена да си поддържа честотата хващайки точно тази честота която съответства на дължината на първичната  ..... тази честота да се трансферира във вторичната като вторичната също трябва да е в необходимата кратност. Т.е. не е от значение броя на навивките и диаметръра  - те имат значение само за коефициента на трансформация на напрежението. И ако първичната и вторичната са в резонанс ще се получи някаква възбудена среда която вече  евентуално би могла да освои киловати от малко обем околно пространство. Земята се използва единствено за опорна точка , няма никаква идея в 10 метра разстояние между заземяванията освен за подобряване качеството на заземяването.... така мисля и опитно и теоретично.
« Последна редакция: Декември 29, 2009, 10:03:50 pm от coke2k »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Честита Коледа на всички,

По Коледните празници пуснах моята установка а ла Капанадзе.
Прилагам няколко снимки.

Весели празници мадсат

п. с. Предлагам ново виждане на ел. схема / компилация разбира се /.
« Последна редакция: Декември 30, 2009, 04:20:44 pm от altium »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Добре изглежда, браво!

Средната намотка в схемата, къде е вързан горният и край?


Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Аз дори предлагам, всеки да разсъждава писмено върху схемата, експеримента си, независимо дали е правилно или не.

Не мисля, че някой ще критикува или ще се смее.

Щом се излага нещо публично, на показ, или се прави бадева, или се търси и чуждо, независимо мнение-помощ.

Неактивен tod

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 34
    • икономия на ток
Относно генератора на Капанадзе искам да попитам има ли някой информация дали такъв генератор е построен и от някой друг изобретател независимо от Капанадзе.Дори и това да няма такъв мощен ефект както у Капанадзе.Може КПД-то да е малко над единица.Аз подробно разгледах проекта на Капанадзе и все повече се убеждавам че ако е читав, то в скоро време трябва да се очаква някой друг да успее да го репликира успешно.Не може нещо което изглежда сглобено в час по трудово обучение да представлява такъв проблем! Дето се вика само с проби и грешки ,ако това не е измама някой друг ще успее! Имам предвид че едно мощно импулсно захранване за да се пусне в действие му е необходима изработка на спецялна платка ,защото там както се знае от голямо значение са топологията на електронните елементи.А пък Капанадзе иска да ни убеди че това може да стане както се вика на коляно , само с помоща на монтажни платки.Нима тук не влияят монтажните капацитети,за да може генератора да се самовъзбуди и строго да работи в резонанс!!! Лично на мен не ми се вярва! Изхождам от това че съм пускал импулсни захранвания ,сглобявал съм ги и по такъв начин но резултатите бяха нулеви ,ако човек не си направи читава печатна платка с подходяща топология!А Капанадзе успява даже да извлече колосална мощност.В същия ред на мисли искам да кажа ,че ако тази разработка се прехвърли на читава печатна платка и бобините се навият професионално ,мощността може би ще се умножи!

От Администратора: веднага в края на думата се поставя препинателен знак. След него ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се слага интервал.
Моля прочетете краткия урок по правопис в първата тема от форума.
« Последна редакция: Декември 30, 2009, 05:30:01 pm от altium »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Благодаря на Админа за търпението и ремонта на картинките.
Свалих си програмката.

Средната намотка в схемата, къде е вързан горният и край?

Горният край на намотката не е вързан никъде - свободен.

Щом се излага нещо публично, на показ, или се прави бадева, или се търси и чуждо, независимо мнение-помощ.

Или его.

След като гледах отново видеото забелязах, че след смяна на масите / чешма - радиатор /
само една лампа светна.След известно суетене, светна още една лампа.
Капанадзе смени мястото на свързване на лампите и устройството:
Краят на лампите отиде на чешмата, а устройството със изправителя замина на радиатора.
Лампите светнаха с пълна сила.
Ето и схемата на свързване.Рошавият дебел край излизащ от Бобините / в дясно /остана несвързан.../ първа снимка /
Какво извадиха от левия край на бобината със дебелия кабел и така усилено го крият?  / четвърта снимка /
« Последна редакция: Януари 02, 2010, 08:31:48 pm от madsatbg »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Здравейте отново,
ако искате да се опитаме да конкретизираме точно механизма на екстрактиране на енергията в генератора на Капанадзе. Все опитваме разни варианти, но не знаем къде точно е мекото на хляба. Според мен вариантите са 2  - единият е жестоко наелектризиране на околното пространство чрез високо напрежение и резонанс – все пак трябва да се възбуди  средата по някакъв начин и следващо изтичане на тези заряди към земята(от Д.Смит). И втори вариант пак чрез резонансни  схеми да се предизвика възбуждане на електрони от кристалната структура на меден проводник, като тези електрони само да подскачат без да имат насочено движение и когато им се подаде земя т.е. потенциална разлика те да тръгват, създавайки ток (от патента на Капанадзе).
« Последна редакция: Декември 31, 2009, 04:54:53 pm от altium »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
По вторият въпрос има натрупан опит от инж. Гьошев, който видях, регистрирал се е във форума. Работи в тв сервиз в София, мога да дам повече координати.

Във форума е писано в следната тема: http://mazeto.net/index.php?topic=225.msg2508#msg2508 - необходимо е да добавя, че това е хармонична честота на трептенето на електрона в медта, затова е и 6 знака след запетаята. Чистотата на медта трябва да е висока. За подробности- директно инж. Гьошев или lz1ico

vitan

  • Гост
Василатос го е обяснил пределно добре. Кое, как, що. И задълбавайки все по ми се вижда да е прав. Въпроса е да се изгради електростатичен кондензатор. Как става?

Еми форума е посветен на П. Дънов. Нека някой дъновист да каже нещо, щото аз до сега не съм ги забелязал да имат смислено участие.

Колкото до мен, вече имам избистрена картинка, но съм далеч от конкретно оразмеряване. А там е ключа за бараката! Иначе в патентите имате бла-бла (дрън-дрън) общи приказки. Специално се отнася валидно до тая материя.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Витане, има, правени са и опити с частичен успех ;)
Нека тези, които ПРОДАВАТ, те да напишат малко теория  ;D