Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3246459 пъти)

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Здравейте всички! Тъкмо се канех да дам мнение по репликата на delamorto и се натъкнах на ето това видео, в което човека си признава и обяснява, как е направил измамата. http://www.youtube.com/watch?v=FZkSm9H2HrU&feature=feedu  Ако се прави демонстрация на работещ генератор, трябва да се направи пред комисия от експерти, за да е достоверно всичко и да няма измама, така че не вярвайте на аматьорски домашни клипове. Отдавна се знае, че между установката на Капанадзе и тази на SR, няма нищо общо, дори и Капи го каза. А пък тази на delamorto, с обема си, ако беше работеща, трябваше да е между 8 и 12 киловата. Да delamorto си удържа на думата и обясни всичко. И друго, дори някой да направи работещ генератор, никога няма да го сподели, докато не го защити с патент, може да пусне домашен клип, но ще е инкогнито, за да не се разбере кой е автора, по понятни причини, защото такъв генератор ще промени света из основи, надявам се в полужителна посока. ПОЗДРАВИ!!!  :)

velstar

  • Гост
И аз се съмнявах в този клип, но никога не съм се съмнявал в клиповете на Стивън Марк и Капанадзе,  който показват пред комисия,  работещи  генератори.  А тази реплика на Капанадзе е много съмнителна! Не разбирам защо му е нужно на човека да лъжи хората. Търси слава или найстина е направил работещо устройство, но е бил притиснат и принуден да направи втория клип, в който си признава че е измамил? Просто не разбирам,  каква е целта му... Аз смятам че няма никаква полза от подобни "изхвърляния", защото въздействието върхо хората е повече деградивно, от колкото стимулиращо. Ако е искал да повдигне духа на експериментаторите, то-този метод няма да проработи...  :)

valchog

  • Гост
Здравейте,
цял ден чета тази тема, направо лошо ми стана  :o
Гледам от самото начало тъпчете на едно и също място. Аз не чаткам толкова електрониката, обаче ми се струва че нещо много навътре влизате в нещата и толкова се усложнява всичко, че накрая работата се обърква съвсем.
На тази снимка е доста добре описано всичко, и бих ви попитал дали да се хващам да я пробвам?
Имам една разглобена микровълнова печка.
Моля някой да обясни принципа на действие с по-прости думи.
Доколкото виждам тази схема е по-различна от онази с батерийката.

Hacko

  • Гост
Аз съм направил примерна репликация точно по тази схема. Но нямам хубаво заземяване около нас, и не мога да е тествам. Ако си от Пловдив, или около, кажи ще дойда при теб и ще е тестваме ако имаш условия за добро заземяване. Всичко съм свързал.

valchog

  • Гост
За съжаление съм от Варна. Били обяснил малко принципа на действие? И ако може сложи малко снимки.
Благодаря предварително.

DIDO112

  • Гост
Аз съм от Хасково колега заповядаи ако искаш.

Hacko

  • Гост
За съжаление съм от Варна. Били обяснил малко принципа на действие? И ако може сложи малко снимки.
Благодаря предварително.
Не съм с големи познания по електроника. И общо взето съм се допитвал до познати. Трябва да има хубаво заземяване, за да е по-голяма икономията. Но по принцип не е голяма икономия от тази схема, това трябва да си го прочел от дургите репликации сигурно. И не е точно по патента на Капанадзе.
Ще го снимам утре и ще сложа новите снимки. Иначе тук има стари снимки. http://mazeto.net/index.php/topic,5827.msg29785.html#msg29785

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Предлагам да го направиш точно както го е направил самия Капанадзе. Спази точно схемата, по която той го прави  и ти гарантирам, че ще можеш дори да го самозахраниш! Не използвай ничии други схеми и предположения а само тази на Капанадзе и ще видиш как от една малка бобинка, като неговата ще извадиш поне 5 киловата, колкото и той вади.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Предлагам да го направиш точно както го е направил самия Капанадзе. Спази точно схемата, по която той го прави  и ти гарантирам, че ще можеш дори да го самозахраниш! Не използвай ничии други схеми и предположения а само тази на Капанадзе и ще видиш как от една малка бобинка, като неговата ще извадиш поне 5 киловата, колкото и той вади.

Само да поясня - схемата, по която го е направил Капанадзе я няма никой  ;D

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Че тя схемата на Капанадзе е толкова ясна и елементарна, че нямам думи да я опиша. Само за него за сега де.  Ами ще съм супер щастлив да бъда първия човек, който ще я пусне свободно в нета и първо в този форум но първо трябва да я открия, разбера, някой да ми я открие или да я налучкам, докато предполагайки различни варианти експериментирам. Надявам се това да се случи скоро.  Иначе мисля, че съвета ми е най-правилния въпреки някои затруднения...:)

Hacko

  • Гост
Ако може да се счита за вярна схемата от патента на Капанадзе, който е направи ще може да сподели дали работи. И по схемата в патента му, може да се направи и в по-малки размери.  Аз лично като му четох патента останах с впечатление, че всеки елемент който е в схемата , може да бъде намерен или направен от човек, който е завършил техникум по електроника. Лично аз не съм  :(

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Наско, аз мисля, че заземяването не е толкова важно. Свържи с една жица двете точки от схемата, означени като Ground. Електроните ще минат по нея от дясно наляво, движейки се така по затворена електрическа верига. Бифилярната бобина в този случай по-скоро прилича на трансформатор, който първоначално усилва, а после спира тока като прави импулса по-рязък. Не знам дали това ще води до СЕ, но и аз ще пробвам тази схема след един-два месеца.

DIDO112

  • Гост
И да е важно какъв е проблема, 1м винкел се набива в земята и се налива  хубаво с вода и ето заземяване  ;).

Hacko

  • Гост
Ето актуална снимка на това което съм направил по схемата.
В други форуми казват, че като сложат по добро заземяване и давало по голяма икономия.
Относно прът забит в почвата, няма как защото живея в блок, и нали се сещате как ще ме изгледат кибиците от махалата ако го изкарам това на вън. :) Аз го правя в мазето на блока това.

« Последна редакция: Април 28, 2011, 09:50:37 pm от Hacko »

koko_g

  • Гост
 ;) е, те, кибиците нали това им е работата?
Ако търсиш заземяване в блока можеш да ползваш:
1. тръбите на парното(ако имаш парно),
2. водопровода (ако не е с пвц тръби обаче),
3. нулата на контакта.
Е, не е идеалната земя но поне се доближават максимално.
Аз го правя в мазето на блока това.
Толкова много тръби имаш дето отиват в земята, че по-добро земно няма да намериш.
« Последна редакция: Април 28, 2011, 09:55:46 pm от koko_g »