Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3247522 пъти)

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
  ...
   Сега да видим електротехниката. Имаме бобина с ток, която има енергия Х, имаме и кондензатор, зареден с енергия Х. Така общата начална енергия е 2Х.....

Да, ама не.

можем да имаме три случая:

1. Зареден кондензатор - няма ел.магнитна енергия в бобината.
2. Запасена ел.магнитна енергия в бобината - разреден кондензатор.
3.  енергия х/2 в бобината и енергия х/2 в кондензатора

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   madsatbg, избързваш с коментара преди да си разгледал това, което съм показал. Десният кондензатор остава зареден с енергия Х, докато бобината се зарежда през затворения ключ К до енергия Х. Диодът държи кондензаторът да не се разрежда през затворения ключ К. Следва отваряне на ключа и токът в бобината намалява до нула като дозарежда кондензатора С до енергия 4Х. Следва махане от него на енергия 3Х, от която 2Х ползваме свободно, а с Х зареждаме отново бобината през ключа К. Докато бобината се енергизира до Х, в същото време смъкваме от кондензатора С енергия 3Х.
« Последна редакция: Май 05, 2014, 07:24:37 pm от Иван Димов »

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Ето тук има нещо като работещо устройство от горе посоченото от Х-name41.
http://dancesport.co.uk/videofeed/1_iutxqAz_M
А тук е подробно обяснение на схемата и изработката на устройството.
https://www.youtube.com/watch?v=EwCS15pRtH0



« Последна редакция: Май 05, 2014, 08:00:43 pm от gvg »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Иван Димов, ако капацитетът на десния конензатор е достатъчно голям, ще успее да натрупа енергията на бобината + левия кондензатор, но излишък от енергия, няма да има. Просто ще има, сумиране на потенциалите в една точка. Напрежението на левия кондензатор, няма да стане нула, а ще падне до определено ниво, като се изравни с това на десния кондензатор.
« Последна редакция: Май 05, 2014, 08:58:01 pm от edin »

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
   madsatbg, избързваш с коментара преди да си разгледал това, което съм показал. Десният кондензатор остава зареден с енергия Х, докато бобината се зарежда през затворения ключ К до енергия Х. Диодът държи кондензаторът да не се разрежда през затворения ключ К. Следва отваряне на ключа и токът в бобината намалява до нула като дозарежда кондензатора С до енергия 4Х. Следва махане от него на енергия 3Х, от която 2Х ползваме свободно, а с Х зареждаме отново бобината през ключа К. Докато бобината се енергизира до Х, в същото време смъкваме от кондензатора С енергия 3Х.
Каво разбираш под "енергия"?
Напрежение, ток или мощност.
Това което предлагаш е повишаващ DC-DC преобразовател.
КПД на подобна  схема е около 92 %.

Velektra

  • Гост
Здравейте!
Иван Димов първо по електрическата част:
Мисля, че е ясно, че с определено захранване с дадена мощност, каквито и кондензатори, бобини, диоди и други неща да се използват, дори и всички математически операции да се приложат, повече мощност не може да се "изкара"!
Захранването, бобините, кондензаторите и другите елементи трябва да се използват само с цел да създадат такива УСЛОВИЯ, които да извлекат ДОПЪЛНИТЕЛНА енергия (но не от захранването, защото там няма повече) от етера ли, от ефира ли, от Земята ли, от небето ли - кой откъдето си иска, само не и от ЗАХРАНВАНЕТО!!!
ПОВЕЧЕ МОЩНОСТ (отколкото има) ОТ ЗАХРАНВАНЕТО НЕ МОЖЕ ДА СЕ ИЗКАРА!!!
Ако искате интегрирайте, ако искате диференцирайте!

Иван Димов, сега по механиката:
Обясни ми само на мен (явно другите колеги са го разбрали), как две тела, които се движат с ЕДНАКВА скорост, едното от тях отдава импулс на другото. (Може би с поглед или намигване?)
Мерси!


Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Тук се разглеждат два принципа „Разделяй и Владей" и „В единението (съединението, но не късо) прави силата". Пример мед и калай правят бронз, бронз да стане на мед и калай. Този кръговрат е труден за реализация.
В електричеството има два вида заряди, два вида ток
-инерциални-електрони, ток на проводимост, скорост на придвижване няколко мм/сек или в порядък на 1 000км/сек и повече в електровакумни елементи (радиолампи)
-безинерциални-примерно неутрино, ток на разместване, отместване, сменяване-сменяваме типа на заряда. Скорост на разпространение 300 000км/сек, може и по-висока може и по-ниска от 300 000км/сек в електрическа врига. 
Ако безинерциалните заряди се движат праволинейно формират електрично поле, при криволинейно магнитно поле. При безиндуктивна бифилярка магнитно поле липсва.
При явлението стояща вълна имаме редуване електрично и магнитно поле и получаване на надлъжна вълна. Такава вълна може да имаме в електрическа верига със съсредоточени параметри, кондензатор електрично поле, бобина магнитно поле.
Реално стояща вълна нямаме, защото Земята е неинерциална система и винаги има загуби КПД се движи в диапазона 95-98% -личен опит.
При ползване на много бобини противоположно нивити КПД се дига на 103-105%, но не успях да самозахраня консуматор заради топлинните загуби.
Остава да се ползва инерцията на електроните и йоните като се ползва искрище. От личен опит резултатите са нестабилни и трудно повтаряеми. Надежда остана с центробежните сили, опитите са ниско ниво.
Генераторът на Капанадзе мисля създава магнитно поле в стояща вълна, а електричното поле идва от електричното поле на Земята от заземлението и добавена енергия-лично мнение.
Може се погледне и от друг ъгъл с фазова разлика. Фазова разлика между ток и напрежение е в граници от 0 до 90 градуса, имаме консумирана (активна) енергия, 90 градуса реактивна енергия (стояща вълна), от 90 до 180 градуса генерираща енергия.
Целта на това писание е да  систематизира натрупаните знания, без да се дават силни препоръки.
« Последна редакция: Май 06, 2014, 09:21:02 am от mi68 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Velektra, радвам се, че попита за механиката. Докато не разберем чрез механиката какво всъщност трябва да направим, едва ли ще имаме успех.
  1. Трябва да имаме две тела, които да енергизираме предварително.
  2. После двете тела трябва да обменят енергия взаимно - едното отдава енергия на другото.
  3. Обменът на енергия между двете тела трябва да става без голям разход на друга енергия, която да провокира този обмен.

   Това е! ...  Тънкостта е да намерим начин за предизвикване на обмен на енергия без разход на друга енергия. Според мен това става чрез напречни сили. Те вклиняват трето тяло между първоначалните две тела и така, избутвайки ги, се забавя едното тяло и забързва другото. Това вклиняване може да става чрез еластични сили (електростатични или магнитни), които да са периодични (резонанс), а нужната за това енергия е минимална - само загубите от съпротивлението.
   Прилагам два файла за онагледяване на казаното - единият е за електротехника, а другият е за механика.
« Последна редакция: Май 06, 2014, 02:01:54 pm от Иван Димов »

Velektra

  • Гост
Здравей, Иван Димов!

   Това е! ...  Тънкостта е да намерим начин за предизвикване на обмен на енергия без разход на друга енергия.

Смятам, че начина за обмен на енергия ще се намери лесно.
Трудното е да намерим самата енергия!
Всъщнос знаем къде е енергията (около нас), но не знаем как да я "хванем" да върши работа.

И в електрическата схема, която си дал (с кондензаторите, бобината, диода, ключа и батерията) всъщност става обмен на енергия с минимален разход - само за превключване на ключа К. Но се "върти" само една и съща енергия - тази от батерията. Като свърши, какво правим?

И аз бях дал принципна схема (идея).
Например в първия момент при подаване на импулс 12В се зарежда кондензатора С през диода Д1. Освен това се включва и релето. Така 12В се подават и на бобината L. Като свърши импулса, релето се изключва и бобината зарежда кондензатора С през диода Д2 и то с по-високо напрежение, например 20 волта. При следващия импулс 12V през диода Д1 няма да протече ток, защото преди диода имаме 12V, а след диода на кондензатора са 20V. Така импулса ще се използва само за включване на релето и на бобината L ще се подаде напрежение само от кондензатора С и то 20V - ето ти безплатен обяд  :)
След това по-високо напрежение на бобината, тя трябва да "върне" на кондензатора С през диода Д2 още по-високо напрежение (например 30V) и става перпетуум мобиле. Видяхте ли колко е лесно!
Става така, че в един момент захранващия източник се използва само за превключване на релето! А м/у L и C тече свободна енергия!
« Последна редакция: Май 06, 2014, 05:25:56 pm от Velektra »

lazy

  • Гост
      Колега, в случая кондензатора  и бобината се намират в паралел - следва, че токът в кръга ще се повиши с величина, равна на Q-фактора на кръга, а не напрежението. То (напрежението) ще има формата на   неправилна   затихваща синусоида заради пада на прехода на диода през втората полувълна.
« Последна редакция: Май 07, 2014, 08:58:45 am от Maistora52 »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Velektra, добре че я даваш пак тази схема и добре че я обясни как действа. Аз я бях видял, но я подцених, защото не разбрах каква е ролята на диода Д2. Сега обаче се позамислих и даже я модернизирах. В стария вариант е малко съмнително дали ще изкараме нещо в повече, но виж как ще действа новият вариант.
   Кондензаторът С1 при затваряне на релето ще енергизира бобината L1. След като прещрака релето, електронната лавина в L1 се устремява наляво и се сблъсква в "задницата" на диода Д2 (сега той е като кондензатор). В същото време и в L2 тръгва електронна вълна наляво, защото са индуктивно свързани с L1. Но напрежението в L2 ще е по-голямо поради по-големия брой навивки. Образно казано, имаме две електронни вълни, които се сблъскват в "стената" диод Д2. В момента на сблъсъка горната плоча на С2 е по-отрицателна. Следва "оттегляне" на вълната в посока надясно (и в L1 и в L2) с последващо преминаване на ток през Д2 и така С1 ще се дозареди, а С2 ще стане по-отрицателен на долната си плоча. Целта на L2 е да събере нещо в повече, но дали ще стане, не знам. И в С2 съдействат електростатични сили, даже мислих дали и до него да сложа диод, но така се усложнява схемата. Продължавам да мисля. ... Прилагам два файла. Във втория може да се мисли как различното активно съпротивление влияе на зареждането на кондензаторите.

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Здравейте,

Имам един въпрос към Ctah и всички останали. Как мислите, какъв трябва да бъде магнитопровода на последния траф? Отворен или затворен? Има ли някакво специално разположение на навивките?

Благодаря предварително!!!

Поздрави
« Последна редакция: Юли 28, 2014, 05:54:54 pm от Maistora52 »

Ctah

  • Гост
  Няма значение самата подредба на навивките ;) Нито от сърцето има значение... отворено, затворено или ВЪОБЩЕ го няма... разбираш ли?
Ако е без сърцевина, става нещо като TPU, важно е да се разбере принципа, а той е прост!

  Жалкото е, че не се виждат пробите ... тогава бих съдействал повече ;)

               Лека вечер!

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Моите опити са налице, макар и скромни,  сложил съм точната схема по която работя. Довечера като се прибера и снимки мога да сложа. Тези ще съм готов и схемата на фенерчето на Кулабухов. Аз не съм се отказал. Цъкам си тука от време на време, когато има пари за "матряли".

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
  Няма значение самата подредба на навивките ;) Нито от сърцето има значение... отворено, затворено или ВЪОБЩЕ го няма... разбираш ли?
Ако е без сърцевина, става нещо като TPU, важно е да се разбере принципа, а той е прост!

  Жалкото е, че не се виждат пробите ... тогава бих съдействал повече ;)

               Лека вечер!
vsl. послушай Chat, нищо няма значение! Така или иначе няма да тръгне, затова и няма значение! Всеки стандартен траф има стандартна реакция на Ленц и кпд под 1. Единствено видеото от Chat може да убеди в обратното, но май няма да е този живот!