Автор Тема: Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място  (Прочетена 3247596 пъти)

Неактивен vsl

  • Активен
  • **
  • Публикации: 249
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vslengineering
Здравеите,
Даите да се разберем стига сме се карали напразно!!! Питам те пак в прав текст. Ctah ще споделиш ли някога нещо? Ако да, кога? Мислиш ли че твоят принцип е различен от този на Капанадзе (аз незнам какъв е)? Ще се бориш ли защита на изобретението ти? Имам в предвид патент. Стига с извиненията от сорта на: вие чакате всичко на готово.

Поздрави!
« Последна редакция: Февруари 26, 2014, 10:04:36 pm от vsl »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
Парата отива в свирката, а не в колелата. Това са етапи в развитието, нищо ново.
Колегата Ctah е много възбуден, напълно го разбирам, същото психическо състояние съм преживял, когато запалих една бобина, взривих една лампа и т.н. Оказа се, че морето не е до колене. От ядрена бомба до АЕЦ е дълъг пътя, от термоядрена бомба до термоядрена централа пътя не е извървян. 
Схемата на колегата Ctah, мисля че имаме удвояване на честотата. От две седмици имам такъв опит с удвояване на честотата, но практически няма грамотно приложение, иначе трябва да има чудесно параметрично самозахранване, но уви не!
Оставете човека на мира и парата да отива в колелата.

Неактивен miro13

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Здравейте, малка насока според мен за трафовете на Ctah  http://free-energy.na.by/RezUsil.pdf

Ctah

  • Гост
   HristoDimovHristov!
Защо вкарваш форумчето пак "у лево" ;D  Нали се разбра, че такова животинче НЯМА!

Капацитетите тук (не ги споменавам - ясни са) не един път проявиха достойно поведение...
Толкова сърдити старчета или глухарчета, че чак спрели да пишат в Уикито ;D... голем смех ;D

Пичагата от видеото много добре го каза:  "флаг в руки"

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
тъй-като колегата Христо Димов, "сложи на масата" така да се каже нещо важно и съществено, то нека изложим и останалата част :)

успешна репликация на установката на Акула

<a href="http://www.youtube.com/v/PIf9SZS0HF0?version=3&amp;amp;hl=bg_BG" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/PIf9SZS0HF0?version=3&amp;amp;hl=bg_BG</a>

и вероятната схема
« Последна редакция: Март 05, 2014, 03:32:32 pm от Maistora52 »

nedd13

  • Гост
Колеги,имам нужда от помощ.Ще помоля,ако някои може да измисли схема на инвертор,който поддържа синусоида на първичната,без значение какво става на вторичната намотка.Желателно е с мосфети.Смятам,че на всеки търсач на СЕ ще му свърши работа.Искрено благодаря предварително!
« Последна редакция: Март 12, 2014, 12:40:43 pm от nedd13 »

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Предлагам ви схема, не много сложна, но има специализирана интеграла и можеш да получиш не само синусоида, но за експерименти генератора е много добър и не само. Дано ви хареса.
« Последна редакция: Март 12, 2014, 02:44:12 pm от Maistora52 »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Колеги,имам нужда от помощ.Ще помоля,ако някои може да измисли схема на инвертор,който поддържа синусоида на първичната,

Всеки домашен усилвател, с достатъчна мощност, може да се свърже към подходящ траф, който ще си поддържа синусоидата. На входа на усилвателя, се пуска синусоиден сигнал. И волумето на МАХ.

Цитат
,без значение какво става на вторичната намотка
Ха сега де......ами ако има цигански събор?

nedd13

  • Гост
    :) Точно "циганския събор" във вторичната е СЕ.И тя няма общо с честотата,с която работи генератора.Не ползвам високо напрежение,а при определени честоти при добливажане до ферита с метален предмет прескача искра. И на изхода става лудница.      Затова трябва обратна връзка да има някакъв контрол от първичната до платката.Ама не ми стигат силите в главата. :'(   
A за синусоидата- с правоъгълни импулси на отворен магнитопровод има много загуби в трансформацията.
« Последна редакция: Март 13, 2014, 09:28:36 am от nedd13 »

nedd13

  • Гост
Хайде,хора. Никой ли не иска свободна енергия. Легендарният SR беше направил един опит с два трансформатора. Колко много може да се научи от него, ама да знаеш къде да гледаш.
На генератора му трябват две намотки, не знам защо всеки рисува три че и повече.Вход и изход , ама на входа честотата и амплитудата трябва да останат непроменени, след като вторичната започне да получава енергия отвън.
При мен работи по няколко секунди и изгаря операционния усилвател, който ползвам за обратна връзка. Затова ако някой разбира от схемотехника да ми пише, може и на лични.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Колега Nedd13, твърдиш че си получил пълно самозахранване ли?

Операционен усилвател може да се направи и от дискретни елементи... примерно 3 транзистора, ценер за офсет и 6-7 резистора + кондензатори против самовъзбуждане. А транзистори могат да се намерят всякакви - и мощни, и с високо напрежение, и по честота... На тебе по какво ти гърми ОУ-то - по мощност, напрежението го пробива или честотата го опича?

Сложи схема да погледнем.
« Последна редакция: Март 20, 2014, 06:05:38 pm от PyroVeso »

nedd13

  • Гост
Ето схемата, по точно работещата част от нея.След всеки полупериод има обратен импулс, който трябва да се изглади. Точно ОУ-то, което ползвам за него изгаря при определени честоти.При захранване 12V , синуса на управлението е 24V. На другото рамо се подава инвертиран синус, става с ОУ и четири резистора 10К.
Но схемата е без значение. Принципът е важен. А принципът е това.
Не съм стигнал до самозахранване, но за захранване ползвам 120 W траф , а на изхода е печка Елва, и 260 V приблизително.Ама всичко е толкова нестабилно,сам не става, но заедно можем всичко.
Ако ни оставят де!
Нека всеки, който е сигурен в нещо на 99% , да го сподели.
От мен:
  С правоъгълни импулси не става, само синус или нещо приблизително.
  Резонанс има,ама не е между бобина и кондензатор ,но за това по късно
  Високото напрежение е следствие, електрониката по-далече от генератора, иначе нищо не работи.
  Вторичната трябва да издържа на използваната мощност.Енергията влиза направо в нея.
То и човека (Капанадзе) ни казваше  " держите резонанс и все получится ", ама докато го разберем.
За сега толкова, че да не прекалим с информацията.
Успех.
« Последна редакция: Март 24, 2014, 03:05:30 pm от Maistora52 »

Velektra

  • Гост
Здравей, nedd13!
98% съм сигурен, че ОУ ти изгаря, защото напрежението 12В с което го захранваш се вдига доста от бобината, когато транзистора се затвори. Сложи един диод и пробвай пак.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Трябва и електролитен и неелектролитен кондезатори на 12V захранването. И защита от високо напрежение (+- може да е) на + входа на ОУ.

nedd13

  • Гост
Захранването съм го направил през стабилизатор с IRFP 2907 и два електролита по 10 000 мF, мисля че е добре.Вчера ми дадоха идея за защитата на + входа на ОУ и днес се заемам.Само ми остава проблема с обратният импулс.Него не трябва да го има.Този ОУ държи сигнала да не пада под определено ниво, а трябва още един, сигналът да не надвишава нивото.Тук се включва насрещният мосфет.Получава се нещо като канал между две синусоиди.Вярно тук има загуби, но ползите след това са много.
Знам че е сложно, затова търся помощ.
Така и не разбрах SR как го е направил с емитерен повторител, много лесно се управлява синуса, ама като почнеш да търсиш честотата и стигнеш работната, транзисторите заминават.Имам изгорели с шепите :D .Явно мосфетите са по издържливи.
И така - продължаваме.
   С уважение - N
« Последна редакция: Март 25, 2014, 01:09:52 pm от Maistora52 »