Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith

Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място

<< < (4/628) > >>

mzk:
Схемите от патентите са публикувани във файла "Размишление по патентите" по- рано в темата, където има и предположения за някои детайли.

Гледах голямото филмче - 1 час. Бобината се състои от много дебел кабел (мяза на някакво арматурно усукано) - 6 навивки; разстоянието от останалите бобнини е сериозно. Под него има първична намотка с бял кабел (Капанадзе я посочва като първична) и вторична (син кабел)- доста повече навивки.

Вътре през тръбата минава заземяването.

Не знам защо разположението на бобините е такова и дали има значение.
 
Интересно е да се види и филмчето на турската репликация. Там искрата е доста... внушителна. От синята бобина (предполагам вторична на тесла т-р) преминава към... понижаващ т-р (разположен долу, сив). В основата на синята бобина има кутия, в която предполагам, че е първичната).

Значи, от дадената информация от патенти, предположения, филмчета, до тук има искрище между вторичната на тесла траф и понижаващ т-р (лично мнение).

Давайте акъли и резултати от ваши опити :)

EDM electronics:
    От известно време внимателно проучвам темата.
    Това е най-доброто Фрии енерджи устройство за сега според мен. Предимства пред останалите: не е сложно, много голямо КПД, лесно е за изпълнение, известен принцип на работа.
    Подобни генератори в научните среди /военни/ има разработени много отдавна, това не е първият генератор от този тип-Тесла направен след самия Тесла. Просто Капанадзе е първият АМАТЬОР като всички нас който е успял да повтори откритието на Тесла, не защото вероятно много е на ти с електрониката, а защото е разбрал същността, принципа на извличане на енергията от Етера чрез Тесла-трансформатора. Там е разковничето, както той сам казва - В РЕЗОНАНСА !!!
Въпросът е в кой резонанс ????

     Преди да поразсъждавам по темата за резонанса при Тесла-трансформатора ще си кажа мнението за принципа на генератора на свободна енергия на Капанадзе.
     Примерните схеми дадени по руските сайтове според мен са грешни, вероятно са направени или с цел да тласнат експерементатори в погрешната посока или са направени от хора на които не им е ясен принципа на действие на Тесла-трафа, още по-малко физиката на извличане енергия от Етера открит от Тесла /този гений-Бог/, или пък самият Капанадзе е направил модификация на Тесла, която аз все още не разбирам.
     99% от теорията в НЕТа за принципа на Тесла -трансформатора е грешна според мен. Тези които го свързват с принципа на електромагнитната индукция  грешат много. Индуктивната връзка между двете намотки е много слаба, тя не липсва напълно но по измервания от руснаци е по-малка от 0,1.
     Василатос е този който всъщност знае за какво става въпрос. Първо е добре да се знае, че Тесла-трафа работи САМО С ЕДНОПОЛЯРНИ ИМПУЛСИ /никакви променливи токове/, и друго НИКАКВИ МАГНИТНИ СЪРЦЕВИНИ /авто бобините не са Тесла трансформатори дори да ги захранваме по същия начин като при Тесла, те са електромагнитни трансформатори/. Второ бобините всъщност не са индуктивности а кондензатори /съпротивителни кондензатори/, резонанса за който се говори при този трансформатор НЕ Е ЕЛЕКТРОМАГНИТЕН МЕЖДУ ДВЕ БОБИНИ А Е ЕЛЕКТРОСТАТИЧЕН МЕЖДУ ДВА КОНДЕНЗАТОРА !!!.
    Резонанса за който говори Капанадзе е електростатичния резонанс между двете намотки-кондензатори на трансформатора, въпросът е как се постига той ?
     При постигането на този резонанс се постига най-голямо извличане на енергия от етера, тук коефициента на трансформация който е при електромагнитните трафове не важи, най-голямо изходно напрежение /статично/ ще има само при резонанс, а най-голяма мощност ще се постигне както при резонанс, а така също и при по-висока честота. Честотата на повторение /импулсите/ с които се атакува етера ще определя мощността, това е нещо като ШИМ, колкото повече "удари", повторения за единица време, толкова повече радиантна енергия, и разбира се не на последно място големината на трафа, тока през първичната намотка /а той ще е по-голям при по-голяма стойност на изпразващия се в нея кондензатор - от порядъка на киловолти/. В тази връзка атаката на първичната с кондензатор с ниски напрежения няма да дава достатъчно енергия, трябват високи напрежения.
     От видеото на генератора в Турция, както и очаквах енергията се създава с "Усилващия предавател" първи тесла траф и чрез ВИСОКОВОЛТОВО ИСКРИЩЕ което всъщност пренася добитата от етера енергия във втори Тесла-траф приемник, това не е ли в същност безпроводното пренасяне на енергия на Тесла, само дето разстоянието тук е 2-3 см. :D
     Според мен това устройство е съставено от два Тесла-трансформатора, един за предавател и друг за приемник, разположени на едно искрище разстояние.
     Тайната е в постигането на електростатичния резонанс в първия траф а също и във втория.
     Честотата на която работи устройството е ниска /парадокс, как е възможно да отдели толкова енергия при ниска честота/, от типа на разрядника /най-обикновен/ си правя заключение, че честотата е до 100 Хц, при по-големи честоти няма да може да се гаси искрата, а целта е много кратки импулси, с коефициент на запълване само няколко процента.
     Така или иначе който схване принципа на Тесла, ще успее да направи резонанс и това което е направил Капанадзе. Всъщност неговата схема не е от значение, това не е сложна електроника, сложността е в изработката на трансформатора - ПОСТИГАНЕТО НА РЕЗОНАНСА МЕЖДУ ПЪРВИЧНИЯ И ВТОРИЧНИЯ КОНДЕНЗАТОР.
     Само при този резонанс изходната енергия ще е много повече от входната, в противен случай ще имаме Тесла ефект /големи искри и фоерверки/ за сметка на голяма входна енергия, така или иначе етера ще се отделя но енергията която той ще носи ще е по-малка от вложената. Така, че един работещ там някак си Тесла траф не означава че е непременно Фрии енерджи генератор, а тогава и само когато имаме резонанс.

    Написаното са мои разсъждения продиктувани най-вече от Василатос и някой руски експерементатори. Ако греша някъде, моля който желае може да ме поправи !
     

mzk:
Здрасти

Не си прав за еднополярните импулси. Те в действителност съдържат безброй хармоници, обаче проф. К. Мейл прави безжично предаване и скаларни вълни именно чред синусоидален генератор.

Естествено, аз също съм привърженик на нестандартните решения и променливият ток, който използваме би трябвало да дава достатъчно големи аномалии в далекопроводите, така че ще се съглася с теб и след като такива не са ни особено известни, за предпочитане остават еднополярните импулси.

Схемата на К. Мейл има съвпадане на дължината на вълната с броя на навивки на вторичната !
Експериментът ясно показва надлъжни вълни (скаларни).

Връзката според мен не е електростатична, а по- скоро електрогравитационна. К.Мейл добре е обязнил връзката между две бобини с надлъжни вълни какво представлява. Мисля, че имаш право да говориш за резонанс между кондензатори. Зарядът в кондензатора представлява скаларна вълна.

Не мога да пропусна нещо, което четох тия два дни, тъй като се заинтересувах по темата- Доналд Смит.

Той обяснява, че е хубаво да се навие вторична намотка споре дължината на вълната (ще пропуснем, защото той е работил с огромни честоти - десетки мегахерци);

Интересно, което обяснява и EDM Electronics е, че Дон Смит мери капацитета на вторичната ( яки уреди  :o ), Измерва капацитета и на първичната, като на първичната слага кондензатор последователно, за да изравни капацитетите на двете намотки.

Още не ми е съвсем ясно, при различни честоти какво става с капацитета на вторичната.

Аз също мисля за еднопроводното или безпроводното предаване на електричество на Тесла. Схемите са почти идентични.

Интересното при Капанадзе (100 кВ репликация) е че връзката между първия и втория траф е... безжична, но осъществена с огромна 10-20 см искра  :o  Във видеото ясно си личи как апаратурата е оградена от далеч, поставена е на стъклена маса. Естествено, аз не мога да знам дали това е точно връзката между първи и втори траф.

Давайте акъли и резултати от опити :)

EDM electronics:

--- Цитат на: mzk в Октомври 03, 2009, 02:23:18 pm ---Не си прав за еднополярните импулси. Те в действителност съдържат безброй хармоници, обаче проф. К. Мейл прави безжично предаване и скаларни вълни именно чред синусоидален генератор.

--- Край на цитат ---

Здравей МЗК!

        Не съм чел теорията на проф. К. Мейл, нищо не мога да кажа. Но за Тесла ще кажа, че е работил с ЕДНОПОЛЯРНИ ИМПУЛСИ. Тогава когато е открил явлението, го е направил със зареден до високо напрежение кондензатор като го е изпразнил в меден проводник следствие на което той направо се е изпарил. Еееее, кондензатора няма кака да не е зареден еднополярно!

        Това, че все пък първичната на Тесла-трафа е бобина, след еднополярния импулс ще се получат някакви затихващи трептения, все пак макар и много малка, индуктивност има, но предназначението и тук при Тесла не е на индуктивност а на кондензатор и следва, че индуктивността й не е от значение а по-скоро ония параметър които ще я характеризират като кондензатор, кондензатор работещ в режим на късо!

        Това, че правоъгълния сигнал съдържа хармоници е вярно, но не значи че те не са еднополярни, всъщност при Тесла-трафа хармониците не са от значение.
       

        Гого55!
        Аз не виждам смисъл, човек да се захваща с нещо преди да си е изяснил на теория нещата, с опити просто ей така /фоерверки/ може, но не и положителен резултат.
        Един Тесла-траф мога да го направя за не повече от половин ден, захранването-високоволтово също, но какво от това, ако ти се гледат работещи Тесла-трафове клипове бол в НЕТА, но колко от тях са наистина Тесла-трафове ще разбереш от това дали изкарват свободната енергия, това аз само видях у Капанадзе.
       
       Вярно е, че трябва и практика, но е безмисленно да повтаряш грешките на останалите. Ако се работи и се хвърлят усилия, то те да е в правилната посока, а не да откриваме с опити Америка, той Тесла вече я е открил, и ние само трябва да го следваме.
       Впрочем такива ми бяха и разсъжденията и при Райф.

mzk:

--- Цитат на: Gogo55 в Октомври 03, 2009, 02:32:36 pm ---Докато поне един човек не се навие да направи една репликация и да сподели резултатите за да ги разнищим подробно можем единствено да си гадаем и да си прави логически заключения от които фаида йок :).един прототип пък бил тои и неработещ ще даде повече от всичките мъдрувания взети накуп.

--- Край на цитат ---

Кой ти каза, че не се работи по въпроса? Може би има хора, които споделят информацията не толкова свободно, колкото им се иска на хората.  >:(
Трябва да се навият няколко човека и да пробват различни комбинации, не един да бачка и другите да му трият сол на главата  >:(

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия