Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith

Генераторът на Капанадзе - всички мнения и конструкции на едно място

<< < (3/628) > >>

mzk:
Хора, темата замря, а не би трябвало. Интересувам се от принципа на действие. В едната схема пише, че е заложен принципа на Тесла. Аз лично виждам лявата част на тази схема:

http://mazeto.net/index.php?action=dlattach;topic=1546.0;attach=4730;image

като Тесла  radiant energy receiver. - Кондензатори, бобина (по патент е плоча или фолио). Искрището комутира изпразванеот на кондензаторите в товара.

В дясната част има качер (повишаваш т-р с положителна обратна връзка).

По средата им.... хмм.. теслов т-р (?!) - еднополярни импулси- в единия случай се зарежда кондензатора, при обръщането на поляритета в дясната бобина зарядът на кондензатора се освобождава и се получава искра в искрището.

EDM electronics:
     От всичко до сега което  съм разучавал и виждал, като генератори на свободна енергия, този на Капанадзе ми се вижда най-реалистичен, изглежда не е менте тая работа, за разлика от повечето принципи и клипове, особено що се касае за магнитните мотори.
   
     Принципа на Капанадзе се основава на Тесла-трафа, НО въпросът е, един ли е или са два. За мен логичното е да са два, но виждам само един. Самият Капанадзе казва, че той нищо не е открил, откритието казва е на Тесла, тънкоста била в постигането на резонанс между първичната и вторичната намотка в Тесла -трафа, има ли резонанс, има "фрии енерджи", няма ли резонанс - няма. Въпросът е, как се постига резонанс в тесла трансформатора ? - да не вземе сега някой да прави паралел с обикновенните трансформатори /авто-бобината не е и никога няма да бъдеТесла -траф!!!/.

     MZK - прав си, темата е позамряла, а си струва човек да хвърли усилия точно тук, Капанадзе бие отвсякъде ТПУ на Стивън Марк с КПД от порядъка на 1 250 %. От 40 W преобразува в 5kW ;).

     Турците, направили репликация на Капанадзе работят с Тесла-трафове, прехвърлят енергията от единия вероятно в другия /ако не се лъжа/. Ашколсум-бравос на тях.

vitan:
Може и само Тесла траф :) + друг вид успокоител на горещото електричество, макар и магнитопроводите/индуктивността да се явяват такова нещо. А нещата са Тесла-траф за студеното фрии енерджи и приемник - който може да бъде май с бая модификации.

Другото е много всободно време, някоя друга излишна стотачка, но не става само с ядене.... :) трябва бач!

При мен уравнението със свободното време напоследък не ми и излиза.

vitan:
Благодарско :) 8):)

Т.е. модифициран Тесла трансформатор. С 2 думи - както и преди съм казвал: всики пътища водят не към Рим, а към Тесла :) 8)

EDM electronics:
 Добре е тук да се погледне: http://www.overunity.com/index.php?topic=7679.190

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия