Автор Тема: Търсене резонансна честота на водата  (Прочетена 27770 пъти)

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Имам тактов генератор с голяма точност от 0 до 2 Mhz- искам да помогна в опити да се намери резонансната честота на водата при различни условия - експериментално.
Намислил съм да е на 12 V с максимум 10 ампера.Идеята е да се променя честотата и да се следи кога ампеража ще достигне най- ниски стойности,при едни и същи условия.
 Очаквам предложения от вас които сте по навътре в нещата.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Търсене резонансна честота на водата
« Отговор #1 -: Юли 17, 2009, 09:22:10 pm »
kiot  моята идея е да гоним собствената резонансна честота на водата.Всеки предмет има собствена резонансна честота.Например ако вземем 2 различни чаши от едно и също стъкло - те ще имат 2 различни резонансни честоти.
В много други подобни опити описани из нета в крайна сметка става въпрос за нещо простичко.
Ако приложим прав ток за електролиза сме на загуба с 4 електрона на молекула вода.Това е официалната теория.
Има хора които са пробвали вариант за електролиза с постоянен ток модулиран на честота.В крайна сметка те казват че са намирали подходящата честота единствено по описания начин.А именно промяна на честотата  и следене на ампеража.Когато ампеража достигне минимални стойности -това е честотата.
Тук нещата се отнасят към атомно-молекулни ковалентни връзки в комбинация с особености на елетрическата част + материал,качество и форма на електродите.Не бива да се  говори само за вода,само за напрежения,само за електроди - всичко е съвкупност и цялата система трябва да си намери собствената резонансна честота спрямо водата като цел.
Ако греша поправете ме...

момчо

  • Гост
Re: Търсене резонансна честота на водата
« Отговор #2 -: Юли 19, 2009, 01:04:38 am »
няколко неща искам да споделя.
1. споерд теорията, във физиката "резонанс" е свойство на телата да осцилират (трептят) с голяма амплитута при "някои" честоти повече отколко при други честоти. Тези честоти са известни като резонансна честота на тялото/системата. При нея честотата на осцилиране не се променя при поромяна на амплитудата. Ето защо при тези честоти, дори малки спадове могат да предизвикат големи амплитутдни вибрации, защото системата кондензира вибриаща енергия. Най-простият пример е да си представим махало което е в покой. Когато махалото се задвижи, като през равни интервали от време се "побутва" със същата начална енергия, извадила го от покоя, махалото ще се издига повисоко и повисоко всеки следващ замах ( максимална амплитута). Когато се опитаме обаче да задвжим махалото така че да се движи колкото се може по-бързо, дъгите които ще описва ще се много малки ( това прилича на подскачащо пинг-понг топче въргу хилката).
има различни видове резонанс- това което ни трябва е електирческият резонанс.

2.Електрически резонан се получава в ел.верига, при определена РЧ когато импеданса между входа и изхода на веригата е с минимална стойност ( или когато трасферираната функция* е с максимална стойност). Често ЕР се получава и когато импеданса между входа и изхода на веригата е Нула и котаго трансферната функция* е Единица. (трансферна функция - на руски е Передаточная функция. справка в Уикипедия).

3.Има обаче и един друг ефект. Атнирезонанс. Това е състояние, при което импеданса на дадена система е много голям или клонящ към безкрайност. В ел.верига състояща се от кондензатор и намотка свързани паралелно, антирезонанс се получава когато АС линията на напрежението и линията на полученият ток са във Фаза. При тези условия линиейният ток е много малък понеже импедансът на паралената верига е в антирезонанс. Раклоненият ток е с почти еднакъв магнитут и с противоположни фази.

4. !!! още нещо което е мнгооо важно. понеже някой бе спменал че 2:1 чстотна разлика е много популярна във ННО генерирането. РЕЗОНАНСНАТА ЧЕСТОТА НА ВОДАТА НЕ Е МУЗИКАЛНА ЧЕСТОТА, и това е Факт. В музиката чесототие на ноите са стандартизирани. Октава е от гр. - окто= осем, и помежду има 12 полутона (до-ре-ми-фа-сол-ла-си-до), и е пропроционална на 2-ката. това което търсим ние няма АБСОЛЮТНО НИЩО ОБЩО С МУЗИКАТА. справка в Уикипедия - OCTAVE, има го и на български.

надявам се да продължим дискусията. темата е доста спорна.

shtip

  • Гост
Re: Търсене резонансна честота на водата
« Отговор #3 -: Август 28, 2009, 10:20:47 am »
A cъдът в който е Н2О участва ли в резонанса?

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Търсене резонансна честота на водата
« Отговор #4 -: Август 28, 2009, 12:27:18 pm »
Здравейте колеги,
ако позволите да изкажа неангажиращо мнение  :)  Акустичният и електромагнитният резонанси сами по себе си не са ключа към бараката /или на мазето - че по да подхожда на форума/  ;D Те са само инструмент за модулиране на енергията, радианта, оргона, етера или каквото там наименование ви харесва. Който е чувал за Джон Уорел Кийли и дезинтеграцията на камъни която е правел /със модулация на собственото му поле със звук/ ще му светне лампата... Така че колкото и да озвучавате механично клетки и др. ако нямате източник на постоянно радиантно поле което да модулирате - няма да стане работата... Кийли е предизвиквал и левитация по подобен начин - с механичен малък вибратор, закачен на колана му свързан с трикомпонентна жица намотана около тежкия обект, а Едуард Лийдскалнин е построил Кораловия замък модулирайки с глас полето си - отстрани е изглеждало че пее на каменните блокове с положени на тях длани.
Дано сте ме разбрали и да няма разни идиотски коментари както се е случвало вече
Поздрави   

момчо

  • Гост
Re: Търсене резонансна честота на водата
« Отговор #5 -: Септември 07, 2009, 02:11:53 am »
Дано сте ме разбрали и да няма разни идиотски коментари както се е случвало вече 

кои по-точно са тези идиотски коментари, пич. що не се доизкажеш   ??? ??? ???  >:( >:(

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Търсене резонансна честота на водата
« Отговор #6 -: Септември 07, 2009, 07:14:49 am »
момчо
 :)  Споко, нямам предвид нашите преписки... Да оставим латинския на мира  :) На тебе ти желая успех, както и на всички сериозни колеги дето си дават зор първо да четат а после да приказват.

Пробвайте с насложени честоти които резонират и дават "биене", основната пулсация създава радиантен фон /компонента/, а другата го модулира. Това според мене е основното, само една чиста аудио, електрическа или магнитна честота не може да направи хармонични или дисхармонични "акорди", вижте при Кийли как е. Най- просто казано до и ре дават деструктивен акорд, а до и ми - конструктивен, съответно се възбуждат съзиидателните или разрушителните първични сили резониращи в съответствие с природата на "акорда". Не ми е много ясно как ще стане на практика със схема и т.н., но тука вие сте силни и ще го измислите
Поздрави!
« Последна редакция: Септември 07, 2009, 07:16:35 am от caduceus »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Търсене резонансна честота на водата
« Отговор #7 -: Септември 07, 2009, 09:25:41 am »
Последователен трептящ кръг = напреженов резонанс = минимален импеданс.
От тук следва, че при минимален импеданс протичащият ток ще бъде максимален.

Паралелен трептящ кръг = токов резонанс = максимален импеданс.
В резонансната честота на паралелния трептящ кръг ще протича минимален ток, защото импедансът е максимум. Това може да се използва, за да се филтрира някаква определена честота, а всички други ще бъдат пропуснати.

caduceus е прав, в нашите схеми използваме електричеството като модулатор на ефира, за да извличаме свободна енергия. Това обаче може да се получи и чрез звукови вълни, предполагам и по други начини.

За съжаление тук спира всичко останало и мога да предложа другото виждане по въпроса (по научно звучащо).

Водата служи като "забавител" на неутрино частиците. Това се доказва чрез разлчни опити- японски детектор за неутрино използва вода, в която се получавят проблясъци (контейнетър е под земята и има тонове вода).
Проблясването означава, че неутрино се е сблъскало с водната молекула и се е отделил позитрон.

Отделянето на позитрони е 4% от общия брой неутрино, които се разделят до позитрон (справка - К. Мейл).

При определена резонансна честота, водата представлява солидна стена, в която се спират неутрино частиците. При тяхното забавяне до скорост под светлината се превръщат на електрони и позитрони. Падащите на земята се превръщат 96% в електрони.

От wikipedia знаем, че няколко трилиона неутрино излъчени от слънцето преминават през човешкото тяло за секунда. Представете си колко минават през една малка водна клетка. Ако условията в нея са такива, че да забавят неутриното, то ще се превърне в електрон. От там ще се получи "разлагане на вода" което е различно от "електролиза на вода"  ;)

Кийли пише за чесотта от 42,8 кХз; Боб Бойс говори за максимална продуктивност при 40-45 кХз с център 42.8 кХз.

За съжаление проста модулация на 42.8 кХз към водната клетка не върши работа. Трябва да бъдат спазени редица условия, които за нас все още са неизвестни или не добре обяснени. Аз само догаждам за тях, о не знам каква е причината да са такива.
« Последна редакция: Септември 07, 2009, 10:42:44 am от altium »

velstar

  • Гост
Инженерът Джон Канзиус в търсене на начин да убие ракови клетки, чрез облъчване с радиочестоти, случайно се натъкнал на революционно откритие! При облъчване на солена вода с честота 13.56 MHz тя се запалила с буен пламък. Ето повече информация на този линк:  http://www.mazeto.net/index.php?option=com_content&view=article&id=104:2009-05-03-06-13-36&catid=9:2009-01-11-12-39-30&Itemid=23

момчо

  • Гост
Re: Търсене резонансна честота на водата
« Отговор #9 -: Септември 13, 2009, 01:23:25 am »
velstar, колега.. тази информация вече е в библейският отдел.. един вид е доста остаряла..  ::)

eclipse

  • Гост
Re: Търсене резонансна честота на водата
« Отговор #10 -: Септември 19, 2009, 03:30:47 pm »
Търсене резонансната честота на водата или на водната молекула... това са две съвсем различни неща. В повечето случаи ми се струва, че се получава смесване на двете понятия. За отслабване на между-молекулните връзки на водните молекули честотата може да е една и зависеща от много фактори. И в крайна сметка ще получим "изпарение" на водата на единични водни молекули. А честотата за отслабване на между-атомните връзки вътре във водната молекула е съвсем друга. Тогава ще получим разпадане на водната молекула на съставящите я атоми Водород и Кислород... мисля, че това се търси нали? Някъде бях попаднал (може би в Уикипедия) на резонансна честота на водната молекула която попада в инфрачервената област като дължина на вълната, а това са твърде високи честоти ... няколко десетки пъти над 2.5GHz. (в тази връзка ми се върти в главата мисълта за инфрачервен лазер).

Разрушаването на обекти и тела когато изпаднат в резонанс е нещо което ще ни вкара в грешната посока. В крайна сметка се получава раздробяването на обекта на по-малки парчета... а не на съставящите го химични елементи и съставки нали? Разтрошеното стъкло си е пак стъкло, а не силиций и още куп елементи, разтрошения камък си е пак камък само че на прах... а разкъсаната на отделни молекули вода си е пак вода.

Дори си мисля, че по-скоро самия съд (клетката) е по-добре да бъде поставена в зоната на действие на това поле което да дестабилизира връзките в молекулата на водата. А може би и в комбинация с честотно модулиран постоянен ток през електродите на електролизера... и както казва caduceus между тях може и да се търси и честота на биене. Или някакви интерференции помежду им.

А другото което ни остава е да се наредим в кръг пред една чаша с вода... да ударим по една... и да почнем мощно да "ом"-каме като тибетски монаси.  :o
« Последна редакция: Септември 19, 2009, 07:21:27 pm от eclipse »

eclipse

  • Гост
За Канзиус...
« Отговор #11 -: Септември 19, 2009, 07:22:12 pm »
Мислел съм си за Канзиус... неясно случайно откритие... но не мисля, че тази радиочестота реагира с водата... по-скоро със солта във водата понеже се казва "каква да е солена вода", ами ако не е солена? Вероятно няма да се запали, следователно тази радиочестота не въздейства пряко на водата. Какво се отделя от епруветката, направен ли е анализ или само се предполага, че се отделя водород, а кислорода къде отива? А натрия и хлора? Специфичния жълт пламък говори за наличие на натрий, а защо ако се отделя само водород?! След горенето какво остава в епруветката вероятно някое ново съединение между Натрия, Хлора и Кислорода?
Все пак си мисля, че ако имаше такава честота в рамките на 0Hz до 5GHz (масово използваните честоти достатъчно дълго време за какво ли не) то досега все някой щеше да направи някое случайно откритие на поне една капка вода преобразувала се във газ. Или някоя радиостанция или предавател избухнал в пламъци в дъждовно време от случайна искра от случаен електростатичен разряд.

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Търсене резонансна честота на водата
« Отговор #12 -: Септември 19, 2009, 08:42:07 pm »
Според мене Канзиус не е октрил нищо повече от специфична индуктивност на солената вода. На видеота с него се вижда как епроветката обградена от излъчватели на ЕМ, които са достатъчно близо до епроветката (на не повече от 3-5 см. до тях) и той пали ръчно епроветката. Няма и преминаване на фарадеевия максимум при него. Също така солта прави водата високо ел. проводима, нали така? Колкото за останалоте съидинения самият той казва, че се отделят отровни съидинения заради солта във водата. Източник (по-скоро каталог по темата).

Исках само да спомена за идеата ти за подготовка на водата за електролизата с инфра излъчватели. Има патент по въпроса (търсих линк, но не успях да го открия). Самият Стенли Маер също е използвал такава обработка на водата. Репликирането на таква система обаче не би било лесно (така си мисля). Търсих преди време готови излъчватели, но те са в ранга на мегахерците.

« Последна редакция: Септември 19, 2009, 08:44:17 pm от vlindos »

Неактивен gaco

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 42
Re: Търсене резонансна честота на водата
« Отговор #13 -: Септември 21, 2009, 08:39:17 pm »
eclipse, vlindos, имам различно от вашето мнение относно метода на Канзиус.
В интервютата които съм гледал, той твърди че процеса е енергетически изгоден( т.е. надхвърля Фарадеевият максимум). От експерименталното повторение на метода му (качено е във форума) се вижда че количеството натриев хлорид в разтвора не се променя - натрият не гори, а се явява катализатор (според друг източник), не се образуват и съединения на хлора.
При най-повърхностно наблюдение върху процеса забелязвам следното:
пламъка е доста по-силен от този на обикновен електролизер с мощност около 2000W, а радио излъчвателя е около 300W......
Освен това цялата постановка търпи сериозна оптимизация, все пак е сложена само една епруветка пред антената...

eclipse

  • Гост
Re: Търсене резонансна честота на водата
« Отговор #14 -: Септември 22, 2009, 09:07:39 pm »
Споменаването на Канзиус от моя страна е във връзка с търсене на резонансната честота на водата и съмнението ми, че използваната от него радиочестота има някакво отношение към темата за резонанса, а че това което се получава при неговия опит е нещо друго и не съвсем ясно... в никакъв случай не омаловажавам и не оспорвам самото откритие.