Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Други ДВГ и топлинни машини

Преоборудване на дизелов ДВГ във водородно-въздушен

<< < (2/6) > >>

emm:
Благодаря ви колеги за отзивите.
Проблема със впръскването на вода във цилиндъра е голям.
1.Мислех да използвам навтовата помпа за това като във нея ще се подава някаква водна емулсия която трябва да е със такива качества ,че да не се образува корозия във помпата.
2.Имам водна помпа която вдига 14Атм.налягане което е относително ниско за това.
3.Нафтовата помпа и двигателя се обработват със метало керамична добавка ,която се активира след като заработи агрегата и се получава йонизация при триенето на компонентите.
4.Проблема със парата се изразява във това ,че двигателят ако работи със ниско калорично гориво (бедна смес) реално температурата на изгорелите газове ще бъде ниска.
5.Използване на маховика като двигател на Бедини и генератор ,като най голям ротор , НО проблема със събирането на пироните по улицата как ще се отстрани :D ;D ;D
Успех.... ;D ;D ;D

Петър:
Emm, сега се сетих за един германец, дето впръскваше вода в цилиндрите на дизел. Статията излезе преди около 1 година ако не се лъжа. Той не ги смесваше - водата се впръсква отделно по допълнителна система и се контролира с процесор, в зависимост от обороти, натоварване и т.н. Най-много вода се впръсква при максимално натоварване на двигателя - доколкото си спомням над 50 %. Икономията на гориво беше удивителна, както и почти пълно отсъствие на вредни емисии.
Някой има ли спомен за тази информация  ???

emm:
Искам да ви кажа ,че нафтата която впръсква дюзата е много малко около една капка.Горивната камера е много малка ,и ако се подаде малко повече гориво става детонация или чукане от воден удар!! Течностите сами по себе си не се свиват много и са като метална структора при това налягане. Затова тябва много да се внимава със подаването на вода. Реално погледнато със подаването на вода във цилиндъра се компенсират загубите във компресията м-у сегментите. Много често коли които горят масло имат голяма компресия поради масленият клин който се създава. За кмоманрел дизелите ,впръскването е при 400Атм. нафтата почти е във испарено състояние и количеството е още по малко за едно впръскване.
 ВНИМАНИЕ!!! Ако дюзата впръсне нафта със такова налягане във кожата директно навлиза във кръвта и води до смърт!!!!!!!!
Моля не си правете експерименти без да сте на ясно със нещата!!!!!
Днес ще ми докарат Реното ,така че побързайте със идеите.
Благодаря на всички които се отзовават на поста ми.
Успех и много FREE ENERGY. ;D ;D ;D ;D

emm:
Двутактов двигател със клапани който няма такт згустяване.

Първи такт ,полезна работа .Предвижва буталото на долу.
Втори такт ,компресиране на згъстен въздух.
Според моите виждания за ДВГ мисля ,че концепцията за ДВГ на згъстен въздух е добра идея но му трябва още нещо.

Например, след подаването на згъстеният въздух ,заедно с него се подава и браънов газ.
Количеството браунов газ е много малко ,защото вече във цилиндъра ще има едно високо налягане над 1Атм.което е достатъчно да започне процесът на работа а веднага след затваряне на смукателният клапан се подава мощна искра която запалва Браунувият баз.
Компресията във цилиндъра започва да се покачва и след като буталото стигне долна мъртва точка се отваря изпускателният клапан ,през които се нагнетява въздуха във бутилка за високо налягане 10Атм.
Според мен не може да се използва друго гориво защото цикъла е затворен и във бутилката ще има кислород и вода която ще се връща във водната клетка.
По мой сметки двигателя на Реното 1,6Д ще се превърне във 3,2 литра защото буталата ще работят две по две.
Единственият проблем за сега е разпределителният вал на който гърбиците трябва да са на 180 градуса на всеки два цилиндъра. Сега говоря със шлайфисти да се преработи разпределителният вал ,така че да има опция за изместване на на самите гърбици.
За по голям въртящ момент ще се поставят магнити на маховика за двигател на Бедини.
Това е за сега от мен. ;D ;D ;D
Помислете и споделете. :o

emm:
Това е принципна схема на двигателя.

 ;D ;D ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия