Автор Тема: Водата гори с висока температура  (Прочетена 15187 пъти)

goodyy

  • Гост
Водата гори с висока температура
« -: Февруари 19, 2007, 08:34:44 am »
Единственият вариант за извличане на максимална енергия от водата е ефикасната електролиза. Ако се построи електролизер , в който всичко да е изчислено по 3,14 резултатът е удивляващ. Казвам ви го защото го направих. Вложената енергия беше около 130 Вата, а пък на върха на пламъка като сложих една от тези малките отверки тя се зачерви първо от температурата, а после стана бяла отпреде и накрая започна да цвърчи като бенгалски огън.

Gogo55

  • Гост
Водата гори с висока температура
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2007, 12:23:48 pm »
даи подробности де)

goodyy

  • Гост
Водата гори с висока температура
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2007, 01:46:18 pm »
Прецака ми се камерата иначе щях да го снимам. Сега го имам само на телефона.

Gogo55

  • Гост
Водата гори с висока температура
« Отговор #3 -: Февруари 19, 2007, 08:28:24 pm »
е можеше да се опише с няколко думи :)

goodyy

  • Гост
Водата гори с висока температура
« Отговор #4 -: Февруари 22, 2007, 02:04:03 pm »
Пробвал ли е някой да прави електролизер?

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: za vodoroda
« Отговор #5 -: Декември 16, 2007, 09:34:17 am »
Цитат на: "krazz"
abe hora 6sa iztrepete bre,a nqkoi mislil li e za  dvigatelq sas sgasten vazduh ?aaaaa? e va e nomera .TATA puskat takiva koli ot 2008. ako e verno det go pi6at 200km sas edno zarejdane na vazduh. skorost max.110km/hrazhod na maslo 1litar na 50000km za smazvane.a nqkoi mislil li e za vihrovite topligeneratori? az se zanimavam sas strugaro-frezistki uslugiako nqkoi e namislil ne6to da zapovqda.pone ma6ini ima i moje da se dqlka.mojete da mi pi6ete tuk krazz@dir.bg                                                                                               za seriozni namereniq 6te ima pove4e informaciq


Ок. Първо ще те помоля да пишеш на кирилица. Така е прието във всички български форуми. Ако имаш затруднения- има достатъчно приложения в интернет, които да превърнат латиницата в кирилица. Така е по- удобно за четене.

Второ- водорода- не е толкова лесно да се взривиш, ако спасваш простички правила на безопасност. Почти всички описания за направа на разграждащи клетки са съпътствани от такива правила, обясненое къде и какво се получава и какви са рисковете.

Трето- не смятам, че на някой, тръгнал да се занимава с водород, трябва да му отнемаме тази сладост, просто защото смятаме, че греши! Всеки има право да прави каквото си иска, а що се отнася до репликации на разграждащи клетки, икономайзери и всякакви устройства, които биха направили светът по- светъл, тогава пък най- малко имаме право да говорим по този начин!

--------------

По твоята тема: много се радвам, че си заговорил за колите на сгъстен въздух. За съжаление не се сещам за филмчето, в което ги показваха и обясняваха принципа на действие, но мисля, че администраторът го е пуснал тук някъде.

Ще се радвам ако дадеш допълнителна информация и схеми, ако не за направа, просто за познания принципа на действие.

--------------

Предложението ти за стругаро-фрезистките услуги е много интересно. Можеш ли да посочиш в кой град работиш? И в коя част- горе долу? Със сигурност ще имаш клиенти от този форум!

Успешен ден!

Надявам се не вземаш моите писания като заяждане.  :wink:

---------------

ПС: Ето и филмчето, пуснато от администратора:
http://forum.mazeto.net/viewtopic.php?t=181

Браунчо

  • Гост
Re: za vodoroda
« Отговор #6 -: Ноември 02, 2008, 12:44:22 pm »
abe hora 6sa iztrepete bre,a nqkoi mislil li e za  dvigatelq sas sgasten vazduh ?aaaaa? e va e nomera .TATA puskat takiva koli ot 2008. ako e verno det go pi6at 200km sas edno zarejdane na vazduh. skorost max.110km/hrazhod na maslo 1litar na 50000km za smazvane.a nqkoi mislil li e za vihrovite topligeneratori? az se zanimavam sas strugaro-frezistki uslugiako nqkoi e namislil ne6to da zapovqda.pone ma6ini ima i moje da se dqlka.mojete da mi pi6ete tuk krazz@dir.bg                                                                                               za seriozni namereniq 6te ima pove4e informaciq

The Aircar - Въздушната кола

www.mdi.lu - официален сайт на МДИ

и в Уикипедия - всички връзки :

http://en.wikipedia.org/wiki/Motor_Development_International

Ги Негре от 5-6 години обещава да започна серийно производство на въздушната си кола, но все не успява. Продава франчайзинги за по 500 000 евро, но досега така и няма производство. Дано ТАТА , които купиха лиценза, да успее.

Иначе въздушния мотор е супер откритие, 1 евро на 100 км, говореше се, че в Мехико всички таксита ще ги правят такива.

disela

  • Гост
Re: Водата гори с висока температура
« Отговор #7 -: Ноември 03, 2008, 01:26:36 pm »
Добре де, казваш електролизер . . дай малко по подробно, колко клетки има, викаш 130 вата, ами какво напрежение пускаш ? разкажи малко по подробно


disela

  • Гост
Re: Водата гори с висока температура
« Отговор #8 -: Ноември 06, 2008, 01:18:44 pm »
tctc никакъв те няма да ни споделиш :D:D

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Водата гори с висока температура
« Отговор #9 -: Ноември 06, 2008, 03:45:02 pm »
Няма го от 20 март 2008. Сигурно петролните компании са го .....  :)