Начало > Новини от света на технологиите
Космос / Авиация
Радико:
--- Цитат на: Номак в Май 26, 2026, 08:44:14 am ---докога мъск и др. ще ни пробутват у-ва ракети с конвенционално гориво за преодоляване на земната гравитация?
писнало ми е от горивари :)
не мож ли вече в ерата на АИ да се произвеждат ексцентрични маховици създаващи тяга спокойно да си ходим до Марс без да се самозапалват и взривяват ?
то бива простащина и простотия ама вече не се търпи.
за това търся инженери за сформиране на екип с който да решим проблема и да ходим до марс на гости при марсианците
За пробни тестове може да качим ицо от варна на прототипа вместо кужето лайка или котето лавандула
--- Край на цитат ---
Баш със ексцентрични маховици няма как да стане работата. Иначе е напълно възможно. Аз вече съм го постигнал в рамките на експериментална постановка.
VITAN:
Армия России выводит из строя спутники Starlink
https://rg.ru/2026/06/18/armiia-rossii-vyvodit-iz-stroia-sputniki-starlink.html
Новые системы радиоэлектронной борьбы, развернутые Россией для защиты тыловой логистики от украинских дронов, не просто глушат сигналы Starlink, но и наносят спутникам необратимые повреждения.
Электронные компоненты космических аппаратов, чьи орбитальные траектории проходят через зону интенсивного подавления, выходят из строя - к такому выводу пришли сочувствующие Украине западные эксперты, их точку зрения приводит "Военная хроника".
П.п. Кой купил акции на Starlink - купил...
valex:
Преди 3 години руснаците изгориха всички Старлинки ако не помниш . Явно ти е къса паметта.
НЯМА СТАРЛИНК отдавна :) :) :)
п.п Не се притеснявай . Пускат руския старлинк.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия