Автор Тема: Магнити HDD  (Прочетена 4506 пъти)

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 415
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Магнити HDD
« -: Юли 14, 2024, 07:58:20 am »
Продавам еднакви 14 двойни магнита от хард диск -50 лв :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 919
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Магнити HDD
« Отговор #1 -: Юли 14, 2024, 07:48:33 pm »
До там ли си я докрал, до тези 50 лв. ли опря?  :)


Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 415
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Магнити HDD
« Отговор #2 -: Юли 14, 2024, 09:12:45 pm »
Пробвам пазара,имам още 200броя  :-X
Няма да е лошо да ги намаля малко че ме е страх да не изкривяват пространство времевия континуум ...
За какво може да се ползват Нео Димови Магнити N52 (най мощното намагнитване)
1во за генератор или електродвигател
И 2ро за магнитната турбина на ИванБГ (има тема в форума) или СЕ устройство!!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 919
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Магнити HDD
« Отговор #3 -: Юли 15, 2024, 09:08:24 am »
Предложи ги на Горелката:)
Той по дефолт много практикува, "прави" много фри енерджи експерименти  ;D и е най-вероятния потенциален купувач.  :D

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 415
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Магнити HDD
« Отговор #4 -: Юли 15, 2024, 02:09:47 pm »
Горелка,предлагам ти ги....
Да допълня:
3то, магнитен фишинг-може да се ползват за привличане на метални предмети от река,блато и други водоеми ... С повече късмет може да "хванете"тротинетка,колело,хладно оръжие,огнестрелно и др. "Боклуци"

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 837
Re: Магнити HDD
« Отговор #5 -: Юли 15, 2024, 02:14:21 pm »
3то, магнитен фишинг-може да се ползват за привличане на метални предмети от река,блато и други водоеми ... С повече късмет може да "хванете"тротинетка,колело,хладно оръжие,огнестрелно и др. "Боклуци"

Това е точно по частта на оня, де ти казва да ми ги предлагаш на мен... той се занимава с вадене на разни неща от блата... :)

И как мислиш, при условие че се занимавам с компютри от 40 години, дали не ми се търкалят разни стари дискове в къщи? :)

Това което ме притеснява е че явно си разбрал че вечния магнитен двигател е умряла работа. Още един "творец" ще лиши форума от безценните насоки как да си утепем свободното време... :)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 974
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Магнити HDD
« Отговор #6 -: Юли 16, 2024, 01:23:19 pm »
За какво може да се ползват Нео Димови Магнити N52 (най мощното намагнитване)
Предполагам че Айн-щайна ще се съгласи с вас относно това им приложение:
изкривяват пространство времевия континуум ...
тоест, отивате или в миналото или в бъдещето. или в черна дупка която (математически) може да е едновременно в миналото и бъдещето (каквото и това да значи в реалния свят) , само не и в настоящия continuum ;D ;D ;D
Пробвам пазара,имам още 200броя  :-X
Пуснете ги на търг с падаща цена от 5-10% всяка седмица и така ще пробвате пазара най-лесно.

От друга страна, най-лесно за което могат да се използват е за лесно "закачане" на различни инструменти ( много ми помагат в това отношение  :) ). Друго лесно приложение е (постоянен-)магнитен ключ, има доста имформационни клипчета на youtube как да се направят (доста е лесно). Магнита се завърта на 90 градуса и магнитната му сила "изчезва"  :) , но не отива в друго пространсво или време  ;D , а се пренасчва по различни феритни кондуити: https://www.youtube.com/watch?v=E6idrAEO6W0 . Интересно е че още не съм видял хора да ги използват за отваряне на механични (саморъчно направени) метални ключалки, като ключалката е изцяло само от едната страна на вратата.