Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Алтернативни горива

разградена H2O на оксидиращи елементи за увеличаване КПД на горивния процес

<< < (15/18) > >>

sorrry:
 Чудя се , ако могъщите концерни, или световните институти излязат с публикация в съзвучие с настоящата тема, дали пак под нея ще си държите на тезата твърдо и убедено, както срещу лаиците от форума  за "СВОБОДНА ЕНЕРГИЯ", които се опитваме да мислим по-иначе?

juliang:

--- Цитат на: sorrry в Декември 04, 2023, 11:01:07 pm --- Чудя се , ако могъщите концерни, или световните институти излязат с публикация в съзвучие с настоящата тема, дали пак под нея ще си държите на тезата твърдо и убедено, както срещу лаиците от форума  за "СВОБОДНА ЕНЕРГИЯ", които се опитваме да мислим по-иначе?

--- Край на цитат ---
Предполагам че въпроса е към мен...
За съжаление подхода който виждам към тази тема не може да се нарече по друг начин освен "лаишки". Опитвам се вече не знам колко пъти да обясня, че икономията не е единствената цел на инжинерите, разработващи двигателя. Да, двигателя може да се направи още по-икономичен. Да, двигателя може да се направи още по-безвреден. Да, двигателя може да се направи още по-издържлив. Да, двигателя може да се направи още по-евтин. Но можете да си изберете само едно от тези 4 неща, като вашия избор ще повлияе в отрицателна посока на другите параметри.
Съвременни двигател е компромис който се опитва да удовлетвори всичките тия искания. И затова и няма един-единствен двигател, който да позлват всички. Едни искат икономичен двигател, и се произвеждат 3 цилидрови 900 кубикови дизелови двигатели. Други искат комфорт при пътуването и за тях все още се правят 6 литровите 8 цилиндрови V образни бензинови зверове. Трети искат да се забият на върха на някакви чукари, влачейки половината покъщина в багажника. За тях пък има други 8 цилиндрови дизели, които чадят като парен локомотив.
Няма начин всеки един от тези двигатели да бъде повлиян от едно и също "вълшебно хапче", просто защото двигателуте са коренно различни. Само името им е останало едно и също, и това, че на някои (забележи, не на всички) цилиндрите и буталата са кръгли. Щот все още има извратеняци които карат Мазди с Ванкелов двигател... :)

"Ама всички карат с един и същ бензин" ще каже някой... Да, но това е пречка, не е щото това е идеалното гориво. Двигателите могат да си усъвършенстват още характеристиките, но ако някой тръгне да продава кола, която не може да работи с горивото което се продава по бензиностанциите, такъв автомобил ще стане непродаваем. Ама абсолютно непродаваем - едва ли ще бъдат купени и 10 броя по целия свят.
Да, двигателя може да се направи още по-икономичен и екологичен, ако се ползва още по-издържливо на детонация гориво и се увеличи температурата в цилиндрите. Да, ама... какво масло ще иска този двигател? В кой магазин има масло, което ще издържи на 200 градуса в двигателя? Ако се окаже че охлаждането трябва да не е с антифриз, а само с някакво масло де издържа на тая температура? Да, има heat transfer oil де работят без проблеми на 250 градуса, ама... няма ги по бензиностанциите. Всичко ще трябва да се започва от нулата, което вдига много-много цените.

Та да се върнем на темата... възможно е в някакъв двигател, в някакъв режим на работа, за някакъв определен период от време добавянето на вода или на браун газ да повишава параметрите му  - дали ще е екология, икономичност или мощност - не знам. Но въпроса е "за сметка на какво става това подобрение?" Ако тоя двигател изкарва само 10 000 км - струва ли си? Да, може да няма сажди, ама някой измери ли нивата на азотните окиси или СО-то? Колко изкарват катализатори и ДПФ-и на коли де им се добавят тия неща в двигателя? Как се държи тоя мотор на празен ход, как се държи малко преди прекъсвача? Или най-елемнтарното - как ще оцелее като навън стане -20 или -40 градуса?

h2motor седнал да ми разправя как двигателя се чистел от нагара... да не съм отварял двигател да не зная че нагара не е само в цилиндрите, ами най-вече в главата при разпределителните валове и в картера? Там как ще почисти тая вода или браун газ, кат те влизат само в цилиндрите? К'во ми дреме че челото на буталото ще е лъскаво, кат всичко по ГРМ-а е станало на подметка? И пак казвам - ако човек ползва правилното масло и го сменя редовно, двигателя остава чист по време на целия си жизнен цикъл.

sorrry:
   Извинявай за провокацията. Нямам нужда от оправдания. За потвърждение и опровержение на някои обсъждани до тук идеи предлагам следния документ, като жест за помирение. По-специално 17та и най-специално 39та страници. Приятно четене.
   ПП. Не е много дълго.

juliang:
А до 42-43 страница стигна ли?


--- Цитат ----за автомобил с разход на бензин 7 l/100 km при средна скорост 60 km/h, което прави средно 3,1 kg/h, за постигане на горните резултати е необходима средна производителност на електролизера 930-1700 l/h ННО газ;
 -при ниската производителност на автомобилните електролизери със захранване на 12V (до 180 l/h ННО газ) крайният ефект, който може да се получи от тяхното прилагане според този анализ е далеч под рекламираните стойности. Допълнителен отрицателен ефект създава и факта, че при всички анализи до тук e определяно енергийното влияние на външно внесената добавка водород и не е отчитана необходимата енергия за получаването му

--- Край на цитат ---

Ако ще говорим за водород от порадъка на 3-5 масови процента, нещата стават съвсем-съвем различни.


И още - изследването е било проведено върху двигател Хонда Г200. Това е двигател за генератори, помпи и т.н. Той предствлява ето това:


Конструкция от времето на Хенри Форд и неговия Модел Т... Нищо, ама нищо общо със съвременен инжекционен двигател оборудван с електроника, камара датчици и системи за екология.
Този двигател при обем от 200 куб.см дава "феноменалните"... 5.5 конски сили. За каква ефективност изобщо можем да говорим? Да ти казвам ли един съвременен мотоциклетен двигател 200 кубика каква мощност дава?

h2motor:
 juliang, ти не си карал на пропанбутан кола, маслото какъвто му е цвета като го налееш, такъв е като го източваш за смяна. Съществува такова нещо като по ниско нагарообразуване при по добро изгаряне. Един стандартен двигател на автомобил след конвертиране на пропанбутан което е добре направено издържа двоен пробег. Същото нещо е ако добавиш водна мъгла и ННО. По добро изгаряне, как ще се отрази на отработилите продукти и катализатора и ДПФ-а, положително, как може да се отрази разтоварването им от работа да неутрализират въглероден монооксид.
 Това че маслото не почернява е сигурно доказателство за по малко отделени нагари. Икономия от порядък на 10% не може да се засече освен при много специални тестове дори. Всеки опитен шофьор може да кара така всеки един автомобил че той да му изгори минимум гориво, или да кара така че ще изгори 20 % повече, да не казвам че и двойно повече..нали с такива скорости закона ги забранява.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия