Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Соларни източници - фотоволтаици, нагревателни и др.

Фото Волтаичен Енергиен Оптимизатор

<< < (7/23) > >>

Filchev:
Здравейте ! Захванал съм се с проект- топлинен акумулатор, който е разположен в целогодишна оранжерия, захранван от 30kW фотоволтаици. Основната функция на акумулатора е да събира топлина целогодишно, а да отдава през зимата, и то основно за отопление на къщата. Топлинните загуби от акумулатора смятам да използвам, за отопление на оранжерията. По мои груби изчисления 10-15 кубика пясък, нагрят до 300-400гр. ще са достатъчни за отоплението на къщата през зимния сезон. Първоначално смятах, тока от фотоволтаиците директно да отива в нагревателите на пясъчният акумулатор, и всичко изглеждаше чудесно преди да попадна на този форум, където ми стана ясно, че по този начин няма да използвам капацитета на фотоволтаиците изцяло ! Ще съм доволен на всякаква помощ от ваша страна. Най-вероятно и отделна тема ще отворя, със снимков материал, и подробности !

juliang:
Енергия за цяла зима за цяла къща... ще ти трябва нещо с размера на Хеопсовата пирамида...

ELPUNTO:

Filchev привет, добре си се ориентирал към Фото Волтаиците като източник на екоЧИСТА и БЕЗПЛАТНА енергия.
Аз имам голям опит в изграждане и експлоатация на Слънчеви системи. Накратко имам Слънчево парно, то работи вече 14 год. целогодишно т.е. пролет, лято, есен и зима. Слънчевото парно има топлинна мощност около 9 кВт.

Имам и Домашна Ел. Централа с мощност 4,5 кВт, работи 10 год. Общо двете слънчеви системи имат около 14 кВт мощност.
През отоплителния сезон който за мен е 6, 7 понякога 8 месеца енергията на двете системи използвам ИЗЦЯЛО за
ОТОПЛЕНИЕ на къщата където живея. Къщата се намира край София – Банкя.

Filchev  от сега мога уверено да кажа, че "складиране" на енергия във вид на топлина, дългосрочно, от лятото за
зимата технически е много трудно, дори невъзможно и НЕ Е ЕФЕКТИВНО.
Това показва моят опит от ескплоатацията на моите Соларни системи.

Можеш да "складираш" топлинна енергия за 1 най много 2 седмици и толкова.
Това показва животът, това показват и изчисленията.

Начините за "складиране" на енергия от лятото за зимата са други, не във вид на топлина.
"Складиране" може да се направи под формата на химически съединения, във вид на водород или
синтезиране на газ метан. Не съм направил все още такава система, но мисля в тази посока и търся
партньори за направата на пилотен проект.

Поздрави ELPUNTO







 

juliang:
Забрави водорода - няма в какво да го държиш месеци. Тая гад се просмуква през метала и изфирясва.

GMG:
  ELPUNTO, ти не разбра ли, че си мъченик - мъчен от всякъде ....  ;)

Какво парно, каква централа, загазил си доста в нелоялната политика братле!

Купил си панели, направил си бойлери и нз кво друго, замислил ли СЕ колко си назад?

Живота ти станал айрян от тез нови технологии.  ;)
Дал си сума пари за какво?

Виж отчета ELPUNTO.     ;)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия