Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 333359 пъти)

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 304
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3270 -: Май 13, 2024, 10:23:54 pm »
Аз като се сетя що глупости си наговорил в тоя форум  :), явно само тук се намират добри хора, да ги слушат, ми идва наум, дали ще се сетиш колко президента е сменила ФРГ за тия същите години?  :D

Точно ОСЕМ :)
Та кой викаш пише глупости в тоя форум?
Разбирам те, трудно ти е да схванеш че има разлика между президент и министър-председател (в случая канцлер), свикнал си държавата да има цар (дет по съвместителство е и бог), и толкоз...

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 488
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3271 -: Май 14, 2024, 12:29:44 am »
 juliang, те няма да имат президенти според действащата система пазеща статуквото. Това което правят не е от вчера, то е от отминали времена и същото като с Левски. Всички го правят. Няма да изберат един човек който да може да бъде прихванат, на тях как работи тази система им е пределно ясно. Няма смисъл, много пускат фишове за тотото, но не и те.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 632
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3272 -: Май 14, 2024, 09:13:23 am »
Точно ОСЕМ :)
Та кой викаш пише глупости в тоя форум?
Разбирам те, трудно ти е да схванеш че има разлика между президент и министър-председател (в случая канцлер), свикнал си държавата да има цар (дет по съвместителство е и бог), и толкоз...

Осем мишки-президенти, като нашите, дето нямат никакви реални властови функции.
Реално в Германия изпълнителната власт се осъществява от канцлера - министър председателя. А той - бабата без деца Меркел  :) е била цели 11 г., малко под министър-председателството на Путин, който е и президент. Има разлика в правомощията на президентската и парламентарната република, но и двете са западни системи. Руската не се отличава от американската, така че няма нищо нередно.

Да не говорим че на запад реалната власт се осъществява делегирано, не по закон, а поради религиозни, икономически, ако щеш конспиративни закони. Иначе винаги на върха на пирамидата стои един император.

Дори оная рунтава баба, дето я оплаква, че задължи и мен, да съм в траур - Елизабет, е император и от нея зависеше, кой ще става президент, кой парламентьор, какъв ще е резултата на изборите.
Да лъжеш, да лъжеш, кой да лъжеш? - себе си най-много да излъжеш....  :D

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 419
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3273 -: Май 14, 2024, 10:07:52 am »
Вот, попали...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 632
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3274 -: Май 14, 2024, 10:23:48 am »
Вот, попали...

Куда попали, в рот?  :D
Есть ли в рот, ето харашо...  ;D

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 419
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3275 -: Май 14, 2024, 10:35:12 am »
Так точно, дорогой.
Ама гледай клипа, ако не си го гледал.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 304
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3276 -: Май 14, 2024, 12:53:34 pm »
Дори оная рунтава баба, дето я оплаква, че задължи и мен, да съм в траур - Елизабет, е император и от нея зависеше, кой ще става президент, кой парламентьор, какъв ще е резултата на изборите.
Да лъжеш, да лъжеш, кой да лъжеш? - себе си най-много да излъжеш....  :D

От нея зависеше точно толкова, колкото от германския или българския президент. Демек почти нищо. Чисто церемониална функция.

И джуджето има 2 мандата от 2000 до 2008, след това "разпуска" 4 години като министър-председател, докато пиянката Медведев е президент, през 2012 си сменят столовете отново. От 2012 до 2024 са 12 години, плюс още 8... не му стигат 20, че си спретна промени в конституцията и още едни избори за още 6 години...

П.С. https://offnews.bg/sviat/arestuvan-e-general-kuznetcov-kadrovikat-na-ruskoto-ministerstvo-na-822968.html

Цитат
Задържан е генерал-лейтенант Юрий Кузнецов, началник на Главното управление за кадрите към руското министерство на отбраната.

Кузнецов е арестуван по обвинение във взимане на рушвети. Главното военно следствено управление води разследване по случая.

Работното място на Кузнецов и домът му са претърсени. По време на обиските са намерени и иззети над 100 млн. рубли, златни монети, колекционерски часовници и луксозни предмети.

От 2010 г. до 2023 г. Кузнецов беше началник на 8-о управление на Генералния щаб на руските въоръжени сили. Този орган се занимава със службите за защита на държавната тайна в рамките на Министерството на отбраната, отговаря за криптирането и военната цензура.

През май 2023 г. Кузнецов е назначен за началник на Главното управление за кадрите към руското министерство на отбраната.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 632
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3277 -: Май 14, 2024, 02:02:30 pm »
От нея зависеше точно толкова, колкото от германския или българския президент. Демек почти нищо. Чисто церемониална функция.

И джуджето има 2 мандата от 2000 до 2008, след това "разпуска" 4 години като министър-председател, докато пиянката Медведев е президент, през 2012 си сменят столовете отново. От 2012 до 2024 са 12 години, плюс още 8... не му стигат 20, че си спретна промени в конституцията и още едни избори за още 6 години...

П.С. https://offnews.bg/sviat/arestuvan-e-general-kuznetcov-kadrovikat-na-ruskoto-ministerstvo-na-822968.html

Разбира се, че от Меркел нищо не е зависело, както и от който и да е президент или министър от европейска държава. Колко пъти съм ти казвал, че демокрацията е една бутафория и всъщност има колониално авторитарно управление от САЩ.

Дори оня ден научих едно по-точно определение за "демокрация" - "Кинтокрация"  :D - термин на писателя Добри Божилов.

Демокрацията е управление чрез корупция, на интересите на задкулисните властимащи - богати хора, не бедни. Дори в зародиша на понятието "демокрация" в гръцките полиси, на майдата са гласували само богатите аристократи, не жени, не бедни, не роби.
Само такива като тебе, каубоеца чуждопоклонник Кузмов и Будиста от ВЕЦ-а - под общото определение "наивници", си представяте "демокрацията" в идеализирания образ, както си си представял "комунизма" в буквален смисъл, когато си бил комсомолски секретар, партиен член на БКП и служител на ДС.  :D

Медведев е пиянка, колкото тебе, защото и ти си пиянка. Но Медведев не е инвалид - значи е по-умна пиянка, по-малко го е увредил алкохола и цигарите.  :) И Медведев е някой - ти никой!  Той е бил президент, ти мандраджия. :) Седнал на Мадведев да се подиграва....


В САЩ смяната на президенти е същата работа. Всеки един защитава интереса на тия, които са го турили там - едни и същи олигарси и банкери.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 304
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3278 -: Май 14, 2024, 02:13:02 pm »
Разбира се, че от Меркел нищо не е зависело, както и от който и да е президент или министър от европейска държава. Колко пъти съм ти казвал, че демокрацията е една бутафория и всъщност има колониално авторитарно управление от САЩ.

Ставаше въпрос за английската кралица, ма кой ти чете какво пишат другите :)
Демокрацията доста си прилича с развития соц (добре че не се доразви до комунизъм). Една и съща бутафория, просто в различна опаковка. Едното управление е от САЩ, другото - от Масква.
Малката разлика е че никой вече не ме кара насила да тичам по площада с червено знаме и да скандирам "КПСС - БКП - дружба навеки".

Дори оня ден научих едно по-точно определение за "демокрация" - "Кинтокрация"  :D - термин на писателя Добри Божилов.
Поне има кинти, щот преди 40 години и това нямаше.

Само такива като тебе, каубоеца чуждопоклонник Кузмов и Будиста от ВЕЦ-а - под общото определение "наивници", си представяте "демокрацията" в идеализирания образ, както си си представял "комунизма" в буквален смисъл, когато си бил комсомолски секретар, партиен член на БКП и служител на ДС.  :D
Никаква идеализация не си представям. Броя си колите - на баща ми преди и моите сега. Математиката сочи, че сега е по-добре.

Медведев е пиянка, колкото тебе, защото и ти си пиянка. Но Медведев не е инвалид - значи е по-умна пиянка, по-малко го е увредил алкохола и цигарите. 
Това че ти си въобразяваш някакви неща вече всчки го разбрахме. Инвалидността ми няма нищо общо с алкохола и цигарите. И не се излагам по международни срещи:


В САЩ смяната на президенти е същата работа. Всеки един защитава интереса на тия, които са го турили там - едни и същи олигарси и банкери.
Е чии интереси очакваш да защитава президента? На мексиканските незаконни мигранти ли? Защитава интереса на парите, защото парите създават работни места, тези работни места създават продукция.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 632
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3279 -: Май 14, 2024, 02:28:41 pm »
1. Демокрацията доста си прилича с развития соц (добре че не се доразви до комунизъм). Една и съща бутафория, просто в различна опаковка. Едното управление е от САЩ, другото - от Масква.

2. Малката разлика е че никой вече не ме кара насила да тичам по площада с червено знаме и да скандирам "КПСС - БКП - дружба навеки".

3. Поне има кинти, щот преди 40 години и това нямаше.

4. Никаква идеализация не си представям. Броя си колите - на баща ми преди и моите сега. Математиката сочи, че сега е по-добре.


1. Тук те поздравявам. Мога да кажа, че има напредък общуването ти с мен.  :D
Може някога да стане човек от тебе.  :)

2. Не е вярно. Преди си ходил на площада, да скандираш за стойностни неща - деня на труда, освобождението да не носиш чалма и т.н., днес си длъжен да гледаш Евровизия и как изроди - НЕбинарни неолиберални отрепки  :D ти представят представлението си - изходящо от гъза им, за да възпитеваш така ти децата и внуците си, за да може цялото общество да взема пример.

Аз не искам да ги гледам тия уроди от запада, не искам с умиление да разказват за тях по централните новини, но съм принуден да гледам това извращение на неолиберализма и демокрацията.

3. Кинти има на върба в сряда. Има по-развит научнотехнически прогрес, което прави стоките по-евтини, има и Китай, който произвежда евтино, затова тия кинти ти стигат, да си купиш съвременни играчки. Ако нещата бяха както преди, щеше да си пълен бедняк - не по-богат от соца в материален смисъл.

4. Броиш коли, които не са никаква ценност днешно време. Застани пред огледалото, у вас и си задай въпроса: Това огледало аз ли го купих, апартамента в който живея аз ли го купих, или е на баща ми, който ми го купи през соца?
Тогава ще разбереш, колко кинти си имал и какво си постигнал в този живот. Да не се окаже, че си изпил и малкото кинти, които си имал.
Колите не са мерило за стандарт.
това, че днес можеш да си купиш ОЛЕД телевизор, не означава по-висок стандарт, а развитие на технологиите.

А иначе гледай отсега нататък, когато запада се лиши от руските евтини суровини, какви кинти ще имат и когато света се отърси от долара. Защото САЩ са богати, не щото има демокрация, а защото чрез бутафорните им хартийки обменят стоки и услуги от цял свят. Те дори могат нищо да не работят и да не произвеждат и да са богати, само да има кой да им търси доларите. Но вижда му се края на това по палатковите лагери и клошарите. нищо добро не я чака твоята бутафорна "демокрация".

Ти си една бедна НЕцърковна мишка, но не го осъзнаваш.  :) Нека ти кажа истината фучити.  :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 606
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3280 -: Май 14, 2024, 02:31:18 pm »
...Защитава интереса на парите, защото парите създават работни места, тези работни места създават продукция.
Да ве!, в Китай.
Тъпомера е важен уред, не го чупете!

Английската кралица/ английският крал:
1. Перфектно поддържат илюзията, че от тях нищо не зависи, НО са абсолютна монархия!
2. Всички проблеми се решават на тъмно и монарха има последната дума.
3. На тъмно, масите да не рипат, а да мислят, че са демокрация - с монарх за парлама.
4. Монарха там е глава на:
- военните;
- съдебната власт;
- сменя както му е кеф изпълнителната;
- глава на англиканската църква;
- коли и беси - по закон всьо и вся!
5. Властта му спира едва до лондонското Сити, където е акционер (при правенето на хартиени пари от въздуха).
6. Там дели власт с еврейските акули, но да влезе в Сити-то, може само с разрешение на кмета на Сити-то и като се поклони на един специален перлен меч (аве масонска им работа).
7. Векове само Англия е правела пари от въздуха (печатане на хартиени пари), бастисани са няколко френски краля, докато и на тях им е дадено това право...

P.s.: Евробесие: Не только общий дом, но еще и публичный...

https://rutube.ru/video/f679110997fbfa87ba9d2e8644d95325/

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 632
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3281 -: Май 14, 2024, 04:18:19 pm »
Не мога да разбера селското и просто мислене на някои хора:

Имал той сега много коли - начи бил богат. А през соца нямал, начи бил беден.

С коли ли измерваш стандарта на живот?
Аз се чудя как по-малко да се качвам на кола, за да изминавам дневно близо 10 км или да бягам 3 км, защото само така можеш да поддържаш 100% добро кръвообръщение. Това да се мислиш на модерен, щото не слизаш от кола означава само едно - много си порС, който и да си.  :)
Ще се сетиш какво съм казал, га ти опре яйцето на гъза  :D. Тогава ще кажеш - прав е бил EDM electronics. ще ме молиш да ти кажа, как да си решиш проблема, който сам си си съдзла от суета най-вече и мързел.

Чудя се, как дърти пръчове над 50 г. се впечатляват от коли и то стари дрънкалници, пък било то и Мерцедеси, като пубер. Не се ли накарахте на коли, що за инфантили сте?  :)

Още по-показателен е примерът на колегата ДимитърП по въпроса - кооооооолко скъпо било при Бай Тошо при лошите комунисти и кооооолко евтино било сега при "демокрацията".
той даде пример с един светодиод. тогава е струвал 1,80 лв. при средна заплата 180 лв., сега струва 20 ст. при средна заплата 1 500 лв. По прости сметки има приблизително 90 пъти поевтиняване.

Но на какво се дължи това поевтиняване, на демокрацията ли?
Дали преди 1989 г. този светодиод не е струвал поне 1$ и на запад, защото е бил върхова технология.
Когато китайците взеха в мазетата си да правят светодиоди с "шевни машини" естествено, че ще станат вече по 2 ст.

За да разбереш колко реално ти е стандарта, съпостави дохода си с цената на недвижимите имоти. Ако получаваш примерно 2 000 лв/м, а един апартамент в София струва примерно средно 350 000 лв., смятай кога ще го купиш, ако не си го получил от баща си - бивш комунист, който го купил с малката си комунистическа заплатка.

Будисте-капиталисте, де съ крийш, ела тук да чеуш тоя комунист какви ги разправя  :D, да вземеш отношение, не съ крий кът лалугер от язовирната стена?   :D

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 304
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3282 -: Май 14, 2024, 04:32:46 pm »
2. Не е вярно. Преди си ходил на площада, да скандираш за стойностни неща - деня на труда, освобождението да не носиш чалма и т.н., днес си длъжен да гледаш Евровизия и как изроди - НЕбинарни неолиберални отрепки  :D ти представят представлението си - изходящо от гъза им, за да възпитеваш така ти децата и внуците си, за да може цялото общество да взема пример.
Аз не искам да ги гледам тия уроди от запада, не искам с умиление да разказват за тях по централните новини, но съм принуден да гледам това извращение на неолиберализма и демокрацията.
Еми не е вярно това де го пишеш. Преди ме КАРАХА НАСИЛА да скандирам за неща, дет не ги споменаваш. Аз вече споменах какво ТРЯБВАШЕ да се скандира, ти се прайш на ударен. Сега никой не ме кара да гледам каквото и да било. Имам ютуб, имам си 200+ канала на телевизора - гледам каквото си искам. И ти си гледаш каквото си искаш.

3. Кинти има на върба в сряда. Има по-развит научнотехнически прогрес, което прави стоките по-евтини, има и Китай, който произвежда евтино, затова тия кинти ти стигат, да си купиш съвременни играчки. Ако нещата бяха както преди, щеше да си пълен бедняк - не по-богат от соца в материален смисъл.

Ти имаш кинти, аз имам кинти, Витко има кинти. Или нещо се бъркам? Въпроса е че сега има и къде да си харча тия кинти, докато преди нямаше какво да си купя с тях, ако ще и да ги имах в чували.

Колите не са мерило за стандарт.
това, че днес можеш да си купиш ОЛЕД телевизор, не означава по-висок стандарт, а развитие на технологиите.
И кое според теб е мерило за високия стандарт, де преди го имахме, а сега го нямаме? Ама отговори ясно, а не ми увъртай.

Аз се чудя как по-малко да се качвам на кола, за да изминавам дневно близо 10 км или да бягам 3 км, защото само така можеш да поддържаш 100% добро кръвообръщение. Това да се мислиш на модерен, щото не слизаш от кола означава само едно - много си порС, който и да си.  :)
Можеш да ходиш пеша, можеш и да се возиш в кола. Каквото си поискаш. Така и не осъзна че именно това е богатството - свободата. Свободата да правиш нещо или да не го правиш. Да си имаш Жигула или Мерцедес. Да стоиш в България или да не стоиш. Да ходиш на първомайски, деветосептемврийски или ако те влече и на гей паради. Да гледаш програма Время на Первий канал или CNN или АлДжазира.

елия този избор сега го имаш, а преди го нямаше. Ама ти откъде да знаеш...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 632
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3283 -: Май 14, 2024, 05:14:41 pm »
Михаил Кузмов, каубоец   :D, дъ тъ питъм нещу  ;), знам че си специалист по тези въпроси:

- Възможно ли е някой да е работил, като служител в ЦУ на Държавна сигурност - София, без да е бил член на БКП?  :)

Имам един познат работил там през соца и ми е интересно, дали е бил член на БКП?  :D

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 419
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #3284 -: Май 14, 2024, 06:45:20 pm »
Ще отварям нова тема, ще се казва ПИШКОМЕР :( :( :(