Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 202083 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #135 -: Февруари 11, 2023, 09:33:21 pm »
Знам, че на Горелката няма да му стане хубаво, но това го говорят от неговия Dreem country - USA.
Да, ЕДМ-е, това е нарича демокрация и свобод на словото. Този журналист може свободно да изкаже теорията си без да се опасява от преследване, за разлика от Навални, и още десетки руски журналисти.

... конспирацията върви в пълен ход, и американците имат същите съмнения
Да, именно конспирацията. На всеки що-годе технически грамотен човек му е по приблизително ясно какви енергии са необходими за да се придвижи тектонична плоча с размера на България на 3 метра. Или и ти ще почнеш да ми обясняваш за ХААРП, за лъчите на Тесла и за инжектирането на сапун в земната кора за по-лесно плъзгане на слоевете? :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #136 -: Февруари 11, 2023, 09:44:29 pm »
Горелка,
не ти говорих за свобода на словото, а за терористичен акт от страна на американското правителство, на отвличай въпроса.

А за свободата на словото и политическия избор ти напомням за една новина от вчера, как санкционираха българи на американски закон, щото видиш ли техните политически убеждения били свързани с вредоносните руски действия. Дори имаше санкции не за политически действия или пристрастия, а за чувства - русуфилството било забранено. Ти да видиш що е туй демокрация. А единия дори го обвиниха, че подкупил съдия, бее грам доказателства в тази насока, да не говорим че заповядаха на нашия гл. прокурор да му повдигне обвинение за шпионаж, което съдът отхвърли.

По всичко личи, че световния терорист прави политически гонения, ограничава човешки права и осъжда без наличието на доказателства. Това не ти ли напомня на един минал режим?

На главния въпрос е, че САЩ взривиха руските газови потоци. Това се нарича тероризъм.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #137 -: Февруари 11, 2023, 09:49:01 pm »
На всеки що-годе технически грамотен човек му е по приблизително ясно какви енергии са необходими за да се придвижи тектонична плоча с размера на България на 3 метра. Или и ти ще почнеш да ми обясняваш за ХААРП, за лъчите на Тесла и за инжектирането на сапун в земната кора за по-лесно плъзгане на слоевете? :)

Това са пълни глупости.

Има процеси, дори банално познати от техниката, с който с много малка входна енергия можеш да управляваш изход с огромна енергия. Та така работи всеки транзистор. Да предизвикаш огромно земетресение не означава с крик да повдигнеш плочата - бахти и шарана трябва са си, ако мислиш така, въздействието на управление на базата-входа, който предизвиква земетресение.

Не съм гео-оръжейник да ти обясня тези процеси с подробности, но е факт, че ХААР е там и цял свят говори за това, само ти защитаваш американското лайно.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #138 -: Февруари 11, 2023, 10:02:52 pm »
Тия процеси сме ги дискутирали доволно в темата за ХААРП.

Пиезо ефект.
Електрическите "вибрации" в йоносферата дават механични вибрации на плочата долу.
Турция се намира на разлом между плочи - още по-елементарно.
Тесла с механичен "вибратор" е предизвиквал мини земетресение.
Въпрос на резонансна честота.

За повече - четете темата за ХААРП.

П.п. Навални е агент на чуждо разузнаване и криминален тип. Неговите "журналисти" са също чуждестранни агенти.
Всичко поливано с много милиони USD.
Тази, де помагаше за тровенето му (кризата в самолета) е поданничка на неговото величество Чарлз/Карл III. Другото са сказки за дебили.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #139 -: Февруари 11, 2023, 10:14:18 pm »
Да, можеш да управляваш, но не и да генерираш.
Теоретично можеш да предизвикаш земетресение точно както можеш да предизвикаш лавина. Но ти само избираш момента в който това да се случи. То ще се случи в един или друг момент, с или без твоята намеса. И силата му няма да зависи от вложената от теб енергия, а от събраната в момента в тектоничните плочи. Колкото и да се напъваш, не можеш да предизвикаш земетресение в Сахара, в Сибир или в източната част на Бразилия, или във Вашингтон или Ню Йорк. Там просто няма разлом, който да се активизира, или поне не е известен на науката, или още не се е образувал. А я Япония, Лос Анджелис, Непал... дори няма смисъл да инициираш нещо - там плочите постояно се местят, чупят, приплъзват... и земетресенията са ежедневие. Същото е и в Турция. Същото е и във Вранча - там между другото земетресението от 1977 година е било със сила 7.2 - близко по сила до това в Турция. В Кресна преди 120 години силата на земтресението е била 7.8.

П.п. Навални е агент на чуждо разузнаване и криминален тип. Неговите "журналисти" са също чуждестранни агенти.
Всичко поливано с много милиони USD.
И затова го осъдиха за измама и неуважение към съда... Къде са така желаните от ЕДМ-а документи че е агент на чуждо разузнаване? Доказателства, влязла в сила присъда...

Електрическите "вибрации" в йоносферата дават механични вибрации на плочата долу.
Турция се намира на разлом между плочи - още по-елементарно.
Тесла с механичен "вибратор" е предизвиквал мини земетресение.
Въпрос на резонансна честота.
Нали се сещаш, че за да натрупаш енергия с резонанс в тази огромна плоча, трябва да я "помпиш" дни и месеци наред? Тоест е трябвало всичко да почне със слаби земетресения, разлюлявания които постепенно да се усилват... Или смяташ че тектонична плоча с размера на България има резонансна честота в килохерцовия диапазон, която можеш да разлюлееш за секунди? :)

Горелка,
За цял живот ще запомниш с какво се занимавам. Гордея се с теб...

не ти говорих за свобода на словото, а за терористичен акт от страна на американското правителство, на отвличай въпроса.
...
На главния въпрос е, че САЩ взривиха руските газови потоци. Това се нарича тероризъм.
Недоказан терористичен акт, неясно от кого извършен. Твои домисли. Тови и на група хора с шапки от алуминиево фолио. Аз пък съм убеден че Русия сама си взриви потоците - докажи ми че не е така :)

А за свободата на словото и политическия избор ти напомням за една новина от вчера, как санкционираха българи на американски закон, щото видиш ли техните политически убеждения били свързани с вредоносните руски действия. Дори имаше санкции не за политически действия или пристрастия, а за чувства - русуфилството било забранено. Ти да видиш що е туй демокрация. А единия дори го обвиниха, че подкупил съдия, бее грам доказателства в тази насока, да не говорим че заповядаха на нашия гл. прокурор да му повдигне обвинение за шпионаж, което съдът отхвърли.
Да не преразказвам... сещаш се, нали?



Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #140 -: Февруари 11, 2023, 10:23:26 pm »
Какви килохерци бе неграмотен?!

Казах - ЧЕТИ. Или гледай видеа. Има много неща тук постнати... И книги точно по темата има. Написана от капацитети, не от диванни анализатори.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #141 -: Февруари 11, 2023, 10:37:27 pm »
Какви килохерци бе неграмотен?!
А да спазваме малко добрия тон, к'во ще кажеш? Знам че ти е трудно, но се напъни малко :)

Тогава опираме до това, че земетресенията трябва да са почнали да се усещат часове, дни или седмици преди голямото земтресение. А никакви предизвестия за бедствието не е имало.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #142 -: Февруари 12, 2023, 05:55:38 am »
"още по време на изграждането на подводното съоръжение в тръбите са били заложени експлозиви"
https://business.dir.bg/energien-pazar/bivshiyat-shef-na-naftogaz-severen-potok-e-miniran-oshte-po-vreme-na-izgrazhdaneto-mu

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #143 -: Февруари 12, 2023, 06:17:28 am »
Ето кьде ще са следващите удари на HAARP  (според руски източници)

https://blitz.bg/svyat/strashna-prognoza-ot-geofizitsi-za-sledvashchite-5-godini-i-zemetreseniyata-po-sveta-karta_news936572.html

Чудно ми е само защо руснаците не помолят всемогьщия HAARP да ги премести малко по на север, тъкмо няма да газят блата лятото.
Явно 2-3 метра не са проблем, както става ясно в Турция, ще се понапънат харпаджиите и ще станат няколко км.
Ще се понапънат повече и... готово.
« Последна редакция: Февруари 12, 2023, 06:42:40 am от tobo1 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #144 -: Февруари 12, 2023, 08:41:54 am »
"още по време на изграждането на подводното съоръжение в тръбите са били заложени експлозиви"
https://business.dir.bg/energien-pazar/bivshiyat-shef-na-naftogaz-severen-potok-e-miniran-oshte-po-vreme-na-izgrazhdaneto-mu

Бабата съ активизирал, гледам.  :D

Бившият ръководител на украинската газова компания "Нафтогаз" Андрий Коболев има своя собствена версия за причината на течовете в тръбите на газопроводите "Северен поток" -

То на това факт ли му викаш или ни представяш пропаганда на фантазии от хъхол?  :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #145 -: Февруари 12, 2023, 08:51:13 am »
Ето кьде ще са следващите удари на HAARP  (според руски източници)

https://blitz.bg/svyat/strashna-prognoza-ot-geofizitsi-za-sledvashchite-5-godini-i-zemetreseniyata-po-sveta-karta_news936572.html

Чудно ми е само защо руснаците не помолят всемогьщия HAARP да ги премести малко по на север, тъкмо няма да газят блата лятото.
Явно 2-3 метра не са проблем, както става ясно в Турция, ще се понапънат харпаджиите и ще станат няколко км.
Ще се понапънат повече и... готово.

Къде видя в тая статия да се споменава ХХААРП?
Нещо си съ екзалтирал пак на либерална основа.

Остави това, ами тъй тъй си кацнал тука, вчера си мислих за тебе загрижен, викам си:
Бабата сега като вземе да ги яде тия бутчета от скакалци и люспите от крилата им, крила на бръмбари и хлебарки, стрити и сушени на лунна светлина, като вземат да втасват в червата ти, ще вземе да се оригва на насекоми, да му се повдига - неприятна работа.

Знам, знам че няма да ти е добре, но в името на демокрацията ще преглъщаш, ако се наложи и друго ще проядеш, ама за това ще стане въпрос по-късно.  :D

Ако навремето д-р Ментегеле беше одрал на баба ти кожата и да я изсуши на простира, после да облицоват с нея фашистите седалката на някой луксозен мерцедес, мисля нямаше да бъдеш толкова лоялен с Четвъртия райх, наследника на Третия райх.

Като вземат кожата, щото те много обичали да дерат хората, като лисици, останките от тялото го хвърляли в доменните пещи на Освиенцим и подобните му.

Впрочем СЕГА във фашистка Украйна се правят подобни неща, но с деца. Взимат ги, карат ги в един медицински център, преглеждат ги на първия етаж, а на втория започват да ги разфасоват, да им взимат органите, останките изхвърлят и заравят на боклука.

Имам видео с очевидец - украински войник за тия събудили се от дълбок сън фашистки деяния в ден днешен. Ако има интерес, ще ви го пусна?

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #146 -: Февруари 12, 2023, 09:24:56 am »
Къде видя в тая статия да се споменава ХХААРП?
Нещо си съ екзалтирал пак на либерална основа.


Къде видя да съм писал, че в статията пише за Харп, май не можеш да четеш.
Нещо си се екзалтирал на русофилистична основа.

Написал съм къде (най-вероятно) ще е следващия удар на харп, ако схващаш за какво иде реч, че даже съм подал и поясняващи въпроси за екзалтаци като теб.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #147 -: Февруари 12, 2023, 09:40:42 am »
Къде видя да съм писал, че в статията пише за Харп, май не можеш да четеш.

Написал съм къде (най-вероятно) ще е следващия удар на харп, ако схващаш за какво иде реч, че даже съм подал и поясняващи въпроси


Не е нужно да ми доказваш, че не само не ти се отдава мисленето, но и разбирането на собственото ти писане.

Написал си следното:
Ето кьде ще са следващите удари на HAARP (според руски източници) Според руски източници било това, не според други източници.  :)

Ти директно сочиш, че руския източник казвал, къде щял да удари ХААРП.
Ти вменяваш собствените си злоради твърдения на източник, който не е казал и една дума за ХААРП. Не мислиш ли, че простееш?
Ами като не можеш да комуникираш, просто си трай - бъди чукча слушател и читател. По ти се отдава и получава, да ти дава акъл на заем баба ти, отколкото да ползваш собствения си.  :)

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #148 -: Февруари 12, 2023, 09:49:55 am »
Отдавна съм забелязал, че на теб и на екзалтаците изобщо, трябва да се обяснява по няколко пъти, затова ето:
Ето кьде ще са следващите удари на HAARP - това е мое твърдение,

Статията показва вероятни зони на земетресения - това е от руските учени.

Следствието (пояснавам ти го специално в прав текст белким схванеш) - че пак ще е виновен Харп. (Както е казал Ленин - Ще поживеем и ще видим)

Чудна работа, как американците дето един свестен самолет не могат да сглобят имат система дето мести земните плочи?
Можеш ли да обясниш тази аномалия за тази толкова пропаднала нация?

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 462
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #149 -: Февруари 12, 2023, 04:14:27 pm »
Ето един експеримент по предизвикване на земетресение в САЩ с бомба за нефтен кладенец.
В стари нефтени сондажи /кладенци/ на дълбочина 6-7 хиляди метра взривяват бомби и предизвикват земетресение с магнитуд от 6,7.
В Турция има много такива стари нефтени кладенци в зоната на земетресението.