Автор Тема: Това трябва да ни плаши "епизод 2"  (Прочетена 204414 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #120 -: Февруари 10, 2023, 03:35:54 pm »
За затворените посолства просто не направих връзка - признавам си.
За отравянето - разследването не може да докаже конкретните извършители, и още по-малко възложители на отравянето. Разбирам ги и защо го правят - информацията и начините на нейното придобиване би могла да навреди на работата на западните служби за сигурност и разузнаване и са решили да не разкриват тези подробности.
А Навални не трябваше да го споменаваш, че и той едва оцеля от среща със същото вещество... Или и това беше работа на западните служби?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #121 -: Февруари 10, 2023, 03:48:34 pm »
За затворените посолства просто не направих връзка - признавам си.
За отравянето - разследването не може да докаже конкретните извършители, и още по-малко възложители на отравянето. Разбирам ги и защо го правят - информацията и начините на нейното придобиване би могла да навреди на работата на западните служби за сигурност и разузнаване и са решили да не разкриват тези подробности.
А Навални не трябваше да го споменаваш, че и той едва оцеля от среща със същото вещество... Или и това беше работа на западните служби?

Ами като не си сигурен не спори и не твърди. Може да си сложиш ламаринка - има такава хипотеза...

И отново го правиш. Няма доказателства Навални от каква отрова е пострадал, защото никой не представи проби и изследвания. За да докажеш, че това е Новичок става само, ако имаш такова вещество, а нали уж никой не го произвежда? Това означава, че германците ще се компрометират и французите. Много уловки има в тия обвинения и затова си мълчат, кът бити гъзове.

Дори да приемем, че е наистина тровен с Новичок, как ще докажеш кой го е направил?
Ами ако са западните служби с цел точно да навредят на имиджа на Русия? - това беше водещата хипотеза за руснаците. А аз вярвам на нея - вярвам...
Как може да си сигурен в нещо, което е просто една новина.

Ако забеляза, аз да не би случайно да съм твърдял, че САЩ с ХААРП направиха земетресението в Турция? Не, просто изразих съмнение.
по същия начин ще твърдя за съществуването на извънземни и ще съм на 50% прав, без да мога да го докажа.
Просто представих фактите и това какво коментират турците. Те засега индиректно имат такива обвинения. Ако намерят убедителни доказателства съм убеден Ердоган няма да прости такива жертви, ще направи публично обвинение.

Това, че ти не искаш и да чуеш подобно нещо, е друг въпрос. Та ти няма да се съгласиш, че американците пуснаха двете атомни бомби над мирното население. Определенията ми за теб са вярни и ги препотвърждавам. Та не знам дали аз съм комунист - това ще ми го обясни Светлодушия  :D, но ти със сигурност си либерал и глобалист - ти оправдаваш колониалното робство на българите и го искаш, както твърдеше, че нямало Османско робство и сме цъфтели връзвали тогава, нямало кланета, нямало рязане на глави за насилствено приемане на исляма - всичко това си ти.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #122 -: Февруари 10, 2023, 04:43:57 pm »
ОК, оттук нататък ще изказвам "моите предположения"... Но ще се съгласиш, че в нАучните среди битува мнението, че магнитуда на земетресението беше 7.3 - 7.6 :) Откъдето тръгна и спора...

... при условие че преди 2-3 г. правиха атентат на Ердоган...
И това е фифти-фифти, нали? Или предоставиха резултатите от разследването на заинтересованите страни? :)

... Попитах невронната мрежа ChatGPT , какво знае по въпроса за изтеглянето на западни дипломати от Турция и ето какво ми отговори:
"От Турция, 9 западни държави - Германия, Англия, Франция, Холандия, Швеция, Италия, Белгия, Австрия и Люксембург затворят дипломатическите си мисии в Турция, като средство да изложат големия урок на турското правителство, гнева и разочарованието."
Тоест приемаш това което тя дава за поне 50% вярно, вкл и "мнението" й за хомофобите? :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #123 -: Февруари 10, 2023, 05:09:57 pm »
ОК, оттук нататък ще изказвам "моите предположения"... Но ще се съгласиш, че в нАучните среди битува мнението, че магнитуда на земетресението беше 7.3 - 7.6 :) Откъдето тръгна и спора...

Това да се хващаш за някаква цифра, дали било точно еди колко си е несъществено и не е в основата на настоящия спор. Не били 9 лв., ми били 8 лв. Така съм запомнил още от първия ден, кой знае дали тоя дето е писал новината не е умножил по някое число. Когато имаш съмнение за умисъл и рукотворно дело, най-малко съществено е колко прецизно е обявен крайният резултат. Ако се докаже вината на САЩ, това дали е 7 или 9 по Рихтер по нищо няма да повлияе на обвинението последствията не се измерват в скали, а в разрушения и жертви. 


И това е фифти-фифти, нали? Или предоставиха резултатите от разследването на заинтересованите страни? :)

Не само, че не са представяли резултати, ами дори нямаше официално обвинение за намесата на САЩ, а само за опит за преврат в Турция. Но участието им е общоизвестен факт, защото освен колониални медии има и антиколониални и там се представиха доста факти, които водят до това заключение. После поведението на Ердоган го потвърждава. Искаха на мястото на Ердокан с военен преврат да турят един обучен в американска школа турски цереушник - уж кемалис, чийто възгледи нямат ама нищо общо с тия на Кемал Ататюрк. На последно място по ковне начин се доказва от историята. Поведението - историята на деликвента никак не без значение, а Турция има много богата история на военни преврати, които винаги са правени от ЦРУ с цел винаги да има проамериканско правителство в Турция, както у нас - 34 г. вече имаме все проамерикански правителства, което не е нормално от гледна точка на демокрацията.


Тоест приемаш това което тя дава за поне 50% вярно, вкл и "мнението" й за хомофобите? :)

Не можеш да ме засегнеш на тема педерастия, защото ако има някой който се съмнява, съм готов да му го ... нали, да не казвам кво.  :)
А доколко тоя изкуствен интелект говори истини, последните 3 дни се занимавам доста с него, чатим си и ето какво установих:

По специфични тематики - ич го няма. Отговаря само с общи приказки, а много често говори пълни глупости.
Най-го бива в програмирането, пише банални кодове. Но ето преди малко му зададох елементарен въпрос - дай пример на софтуерен таймер 10 mS за STM32 и ми написа такава глупост, че му викам, ти май влезе в цикъл и няма излизане от него. Той вика май да, извинявай и спря. Викам не спирай, а действай. той пак почна и пак някаква глупост. Подсказвам му леко, викам ползвай оператор if. Тогава той вика аааа...вярно...прав съм бил и се справи, та чак ми благодари, ама му се разсърдих, че не ми плати...  :D

Бах го в изкуственяка, аз трябва да го уча вместо той мен.  :)



Чат:

Мисля, че функцията която предложи    while ((HAL_GetTick() - prev_tick) < 10);
    prev_tick = HAL_GetTick(); е грешна и ще нулира променливата при всеки такт, ще зацикли. Предложи код на таймера с оператора if без да пишеш инициализацията на контролера


Той:

Вашето предложение е верно, цикълът в while функцията може да се зацикли поради грешното условие. Оператор if може да бъде използван вместо цикъл while. Въпреки това, полният код на инициализация на контролера и конфигурация на таймера е необходим за да работи правилно. В примерния код, само частта от основната функция са показани:
#include "stm32f4xx_hal.h"

void main(void)
{
    uint32_t prev_tick = HAL_GetTick();
    while (1) {
        if ((HAL_GetTick() - prev_tick) >= 10) {
            prev_tick = HAL_GetTick();
            HAL_GPIO_TogglePin(GPIOA, GPIO_PIN_5);
        }
    }
}

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #124 -: Февруари 10, 2023, 05:15:45 pm »
Имаше една приказка у наше село, викаха за някого:
- Цяло село да му се изсе*е в устата, пак не може да я затвори.

Да опитаме все пак.
Появиха се доказателства, че янките (с малко помощ от норвежците) гръмнаха 3-те Северни пАтока...
Въпрос:
- Защо колективният Запад мълчи за това?!

Определено целият ЕС гризна дръвцето от този факт.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #125 -: Февруари 10, 2023, 05:38:33 pm »
Това да се хващаш за някаква цифра, дали било точно еди колко си е несъществено и не е в основата на настоящия спор.
Защото това е единствения факт, измерен с уреди.

... Ако се докаже вината на САЩ, това дали е 7 или 9 по Рихтер по нищо няма да повлияе на обвинението последствията не се измерват в скали, а в разрушения и жертви. 
И аз за това говоря - ако се докаже вината на САЩ, на Русия, на който и да било. Засега единственото неопровержимо доказателство е че руската арммия се намира на територията на Украйна и бомбардира градове. Всичко друго е "50 на 50"...

... Но участието им е общоизвестен факт, защото освен колониални медии има и антиколониални и там се представиха доста факти, които водят до това заключение
Да внасят фактите в съда, да има влезнала в сила присъда и на страните да се предосатвята материалите по делото... :) Преди това всички са невинни - твоя логика.

...... както у нас - 34 г. вече имаме все проамерикански правителства, което не е нормално от гледна точка на демокрацията.
Начи имаме още 11 години докато се изравни по години с 45 годишната руско колониално управление в България. Ще се съгласиш че не беше нормално :)


Не можеш да ме засегнеш на тема педерастия, защото ако има някой който се съмнява, съм готов да му го ... нали
Дори и да съм имал някаква съмнения досега - с тази си декларация ти ги развенча :)


Да опитаме все пак.
Появиха се доказателства, че янките (с малко помощ от норвежците) гръмнаха 3-те Северни пАтока...

Естествено, абсолютно неопровержими доказателства, потвърдени от независим съд ... точно както ЕДМ-а иска ... :)

И... нали... там дисклеймъра...  всичко казано от мен в тоя пост са чисто мои домисли, дет вероятността да са верни е някакви си 50%... 

Определено целият ЕС гризна дръвцето от този факт.
Ъхъ... Западна Европа замръзна тая зима... германците се топлят горейки мебелите си.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #126 -: Февруари 10, 2023, 06:18:55 pm »
Така си и мислех. Избяга от отговора, постави очевадни факти под съмнение
(спада на производството в Германия) - да се изплъзнеш.
Споко, дори и най-големите наглеци не могат да отговорят...

П.п. По твоята логика янките не са осъществявали геноцид във Виетнам.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #127 -: Февруари 10, 2023, 06:58:22 pm »
Така си и мислех. Избяга от отговора, постави очевадни факти под съмнение
(спада на производството в Германия) - да се изплъзнеш.
Споко, дори и най-големите наглеци не могат да отговорят...

Витко, никой не отрича икономическите последствия от откачената война, започната от Русия. Има и някои други проблеми, но войната е основната причина за рецесията не само в Европа, ами и в целия свят. Примерно липсата на чипове - все още има дефицит. Елементарната липса на контейнери за превоза. Невъзможността за транзит на стоки през Русия и Украйна. Недостига на жито на вноса на което от Украйна разчитаха немалко държави.
Неее... САЩ са виновни, либерастите са виновни, тя Русия няма нищо общо с това...

П.п. По твоята логика янките не са осъществявали геноцид във Виетнам.
Във Виетнам е генцод, в Украйна е освобождение, така ли? И понеже САЩ са осъществили геноцид във Виетнам, сега трябва да ръкопляскаме на действията на Русия... Да ти имам логиката...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #128 -: Февруари 10, 2023, 07:03:46 pm »
Пак се правиш на луд.
Последно въпроса беше:

Появиха се доказателства, че янките (с малко помощ от норвежците) гръмнаха 3-те Северни пАтока...
Въпрос:
- Защо колективният Запад мълчи за това?!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #129 -: Февруари 10, 2023, 08:04:41 pm »
Пак се правиш на луд.
Последно въпроса беше:

Появиха се доказателства, че янките (с малко помощ от норвежците) гръмнаха 3-те Северни пАтока...
Въпрос:
- Защо колективният Запад мълчи за това?!

Постулираш невярно (айде, да кажем "недоказано") твърдение и искаш от мен отговор защо не са настъпили някакви последици от това? Много елементарен, доста неприкрит опит за манипулация... Точно като в лафа "тръгне ли веднъж, че сестра ти е к*рва - иди обяснявай, че нямаш сестра "...

Сега достатъчно разбираемо ли е?

П.С. Ама те ТРИ потока ли са гръмнали? Аз само за два знам че съществуват... :) Начи вие с ЕДМ-а числата за нищо ги нямате... смешно е, наистина... смяташ че ако заявиш че са гръмнал 18 потока, това ще даде допълнителна тежест на твърденията ли... или че земетресението е от 10-та степен (макар че такава не съществува)...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #130 -: Февруари 10, 2023, 08:14:34 pm »
Витиевато и лукаво.
Забравяме...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #131 -: Февруари 10, 2023, 08:16:34 pm »
Витиевато и лукаво.
Радвам се че оценяваш. Старах се доста дълго време :)
И да си призная - и аз оценявам труда който влагаш в твоите постове...

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #132 -: Февруари 11, 2023, 09:22:19 am »
Появиха се доказателства, че янките (с малко помощ от норвежците) гръмнаха 3-те Северни пАтока...
VITAN, за тези имат логичестко мислене това беше ясно още от момента в който се случи. Това го обяснявах на моите съседи и приятели още на следващия ден след като се появи новината, като някои от тях го разбиаха а дурги просто слушаха (а това дали го рззбираха или не е друг въпрос). Това че стадото овце не го осъзнават е съвсем друг въпрос. Доказателствата не са някой да каже нещо ( и да го слушат, ахкат, и посочват като аргумент след това) а логически свързани аргументи на база на факти и логически взаимовръзки.
Въпрос:
- Защо колективният Запад мълчи за това?!
Елементарен отговор: Колективния запада е обвързан (установено в началото изторически а след това с хитрия замисъл на NATO на идеята за общ враг)  много със системата доминирана от САЩ и никой, от сравнително (по отделно) малките западни икономики като немската, френската, шведската, норвежката или която и да е друга (от тази част на Европа) ги е страх да си развалят отношенията с "големия брат" който държи финансовата система от която те основно зависят.  Или по друг елементарен начин казано "just follow the money".

Сега може ли да спрете дразгите с juliang (на подобни теми) понеже вече ставате смешни и показвате както вие така и той колко са ви елементарни разбиранията за тези процеси и най-вече понеже не гледате нещата безпристартно, и логически, а от една или друга вече установена гледна точка.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #133 -: Февруари 11, 2023, 05:53:06 pm »
...много със системата доминирана от САЩ и никой, от сравнително (по отделно) малките западни икономики като немската, френската, шведската, норвежката или която и да е друга (от тази част на Европа) ги е страх да си развалят отношенията с "големия брат" който държи финансовата система от която те основно зависят.  Или по друг елементарен начин казано "just follow the money".
Не е само money. Още по-дълбоко е. Опираме до самите основи на Западната цивилизация.
Сиреч, започваме от това, че черното става бяло, а бялото трябва да стане черно. От което главата на средностатистическата западна куха лейка рискува да изпадне в късо съединение...

Сега може ли да спрете дразгите с juliang (на подобни теми) понеже вече ставате смешни и показвате както вие така и той колко са ви елементарни разбиранията за тези процеси и най-вече понеже не гледате нещата безпристартно, и логически, а от една или друга вече установена гледна точка.
1. Бях ти задал въпрос, какво точно в моята гледна точка за шиткойните не е ОК, ти до колкото проследих - не ми отговори.
2. "най-вече понеже не гледате нещата безпристартно, и логически". Разбира се. Безпристрастно и логически е само твоя територия. Де сме ръгналЕ ний с у'фцети...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Това трябва да ни плаши "епизод 2"
« Отговор #134 -: Февруари 11, 2023, 09:01:41 pm »
Взривното устройство под тръбопроводите "Северен поток" е било поставено от американски водолази по време на учение на НАТО, а е задействано от норвежците. Това написа в блога си Сиймур Хърш - американският журналист, носител на наградата "Пулицър".

Знам, че на Горелката няма да му стане хубаво, но това го говорят от неговия Dreem country - USA.
https://blitz.bg/svyat/kak-sashch-izvadikha-ot-stroya-severen-potok-tsyaloto-razsledvane-na-siymur-khrsh_news936571.html

Текат бурни дискусии в Турция за дългата ръка на дядо Сам в земетресението, конспирацията върви в пълен ход, и американците имат същите съмнения. То когато си опасен рецидивист, като САЩ, винаги има съмнения. Те се чувстват, като господарите на света. Убиват си когото си искат и когато си искат, всяват страх във всички държави, правят диверсии и терористични актове, а парадокса е, че официалната власт у нас поддържа тия терористи. Един ден ще им се търси сметка и възмездие.