Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Принцип на работа на магнитният двигател

<< < (8/9) > >>

epwpixieq-1:
@juliang
вчера го забелязах ;D, понеже съм абониран за канала му (има добри, информационни видеа, като особенно съм впечатлен от филмчето му за турболентните флуиди :) ), добри ефекти показват но като цяло нищо ново под слънцето. Разликата разбира се е в силата на полето, иначе принципа на ефектите които показва могат да се направят и в домашни условия.

Например едни от магнитите които имам, преди 10-тина години, когато боравих усилено с тях, за малко не ми премазаха пръста, беше посинял за около седмица :(  Иначе приятно е да показвам на подрастващите ефекта на магнит пуснат в дълга медна тръба сравнен с подобно по форма и обем желязо пуснат в тръбата.

juliang:
Пикси, сега ЕДМ-а пак ще ме наскача че съм атеист, но... смяташ ли че фирма, която има финансовите и научни ресурси, know-how и оборудване да построи тази инсталация, няма знанията и ресурсите в обедната почивка да спретне едно магнитно търкало дет да дава поне 1 киловат свободна енергия, ако има нещо вярно във всичките милиони видеа, търкалящи се в нета? Нямат знанията, нямат оборудването, нямат мерака ли? Или и ти ще седнеш да ми обясняваш, че ще дойдат едни хора с дълги черни шлифери и бомбета и ще им затворят работилничката...
Как един човечец, който разполага само с медна тел, изрезки от ОСБ плоскости и магнитчета от хладилник ще може да направи нещо, а тия юнаци - не? Или просто не им е интересно? Имат време да пускат малини и жаби в магнита, да се замерят с бейзболни топки, но нямат време да направят пробив на енергийния пазар?
Разбираш ли колко смешно изглеждат ония клипчета в нета на фона на това?

EDM electronics:

--- Цитат на: juliang в Март 16, 2023, 02:02:03 pm ---Пикси, сега ЕДМ-а пак ще ме наскача че съм атеист, но... смяташ ли че фирма, която има финансовите и научни ресурси, know-how и оборудване да построи тази инсталация, .................

и ти ще седнеш да ми обясняваш, че ще дойдат едни хора с дълги черни шлифери и бомбета и ще им затворят работилничката...
..........
Разбираш ли колко смешно изглеждат ония клипчета в нета на фона на това?

--- Край на цитат ---

Господи, защо все ме поставяш в житейски ситуации "да уча баща си, как се правят деца"?  :D

Няма търговец, който да избере 3-пъти по-скъпия газ, щото молекулата му била с демократична структура, вместо 3-пъти по-евтин с авторитарна структура, която по никакъв начин не влияе на икономическия показател, калориите и т.н. На практика обаче е точно така, противно на всякаква логика, на която ти се позоваваш, не щото по принцип не ти е вярна, а защото пропускаш важни обстоятелства - мъжете в черно и Черните шапки /вилнели в България през 70-те  :D/.

Самият ти наскоро заяви, че предпочиташ комунистически евтини стоки пропити и киснати с мантрите на Ленин и Маркс пред скъпи капиталистически с молекули на свободата и демокрацията и свободния избор, изолиран от идеологически съображения. Съгласен съм с тебе, и аз бих постъпил така. Хубавите стоки и услуги нямат идеология, защото идеологията има нематериално измерение, докато стоката само материално.

Колко е смешно според твоята логика и твърдения, когато някой избира една и съща стока, която има чисто материално измерение, да купува 3-пъти по-скъпата.  :)
Явно мъжете в черно или Черните шапки са причината.  Не може да има друга причина. Ти обаче я изключваш с лека ръка.  :)

epwpixieq-1:

--- Цитат на: juliang в Март 16, 2023, 02:02:03 pm ---Пикси, сега ЕДМ-а пак ще ме наскача че съм атеист, но... смяташ ли че фирма, която има финансовите и научни ресурси, know-how и оборудване да построи тази инсталация, няма знанията и ресурсите в обедната почивка да спретне едно магнитно търкало дет да дава поне 1 киловат свободна енергия, ако има нещо вярно във всичките милиони видеа, търкалящи се в нета?
...
Разбираш ли колко смешно изглеждат ония клипчета в нета на фона на това?

--- Край на цитат ---
Интересно защо отнасяте кометнара си към мен  :). Нещо (може би) не разбирате коментарите които поствам ? "ония клипчета в нета" са смешни за всеки който има теоретично основно понятие за принципа на (зараждане и) действие на магнитните полета, в това нямаме никакво противоречие.

Сега относно това което се показва с тази инсталация просто казвам че нама нищо иновативно освен[/i] това че създават много силно манитно поле, което изобщо не е за подценяване. Нали сам разбирате че като пуснете 50 КА през специализирани намотки, с охлаждане през тях, много неща ще са огромни сравнени с ежедневните ни представи. Но пак споменавам, нищо иновативно, просто екстримно уголемен модел на стандартен ефект установен преди 200 години.

juliang:
Пикси, това беше като въпрос... :)искаше ми се да чуя твоето мнение относно налепените с горещ силикон и тиксо изборетения по видеата :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия