Форум > Продавам/купувам, магазини за електроника, магнити, части и др.

Как се плаща за покупки от онлайн сайта "Али баба"

<< < (2/7) > >>

технократ:

--- Цитат на: red__bull в Март 16, 2021, 07:34:20 pm ---Аз плащам през paypal, за мен е по сигурно.

--- Край на цитат ---

Как да си извадя paypal, и дали могат да ме измамят ако реша да купувам от алиекспрес, в смисъл да ми източат картата. А доставката как става в офис на куриер ли, или до врата ? В Али експрес има много неща необходими за експериментаторите на СЕ където тук в БГ не могат да се намерят или не се продават.

Радико:
Банките вече масово въвеждат сложно звучащият защитен начин "3D димамична парола"  във същност просто о сигурно нещо:
Купуваш нещо със картата си онлайн. Обаче покупката неще да се финализира, банката получава платежно искане от сайта и ме го изпълнява ами ти праща на телефона SMS със един код. Копираш го и го пействаш в сайта. Ако пазаруваш от компа го пишеш ръчно
 Пращаш им го едва с този код сайта си получава парите. Кода е еднократен и освен това има и време за валидност. Са следващата покупка друг код. Мисля, че е доста трудно за кражба при това положение. Освен разбира се ако телефона ти не е в ръцете на крадеца. Та няма място за притеснение.
 

ventsy74:
Купил съм над 1600 артикула!
Картата досега не са ми озточвали. 2 артикула не пристигнаха. Отворих диспут и ми върнаха парите. Пратките пристигат в локалния клон на български пощи. По ценните над 200-300 долара пристигат със  куриер на БП.

технократ:

--- Цитат на: Радико в Март 16, 2021, 08:12:32 pm ---Банките вече масово въвеждат сложно звучащият защитен начин "3D димамична парола"  във същност просто о сигурно нещо:
Купуваш нещо със картата си онлайн. Обаче покупката неще да се финализира, банката получава платежно искане от сайта и ме го изпълнява ами ти праща на телефона SMS със един код. Копираш го и го пействаш в сайта. Ако пазаруваш от компа го пишеш ръчно
 Пращаш им го едва с този код сайта си получава парите. Кода е еднократен и освен това има и време за валидност. Са следващата покупка друг код. Мисля, че е доста трудно за кражба при това положение. Освен разбира се ако телефона ти не е в ръцете на крадеца. Та няма място за притеснение.

--- Край на цитат ---

Много сложно става, ти купувал ли си от този сайт.

технократ:

--- Цитат на: ventsy74 в Март 16, 2021, 08:26:09 pm ---Купил съм над 1600 артикула!
Картата досега не са ми озточвали. 2 артикула не пристигнаха. Отворих диспут и ми върнаха парите. Пратките пристигат в локалния клон на български пощи. По ценните над 200-300 долара пристигат със  куриер на БП.

--- Край на цитат ---

Ако и на мене не ми пристигнат артикулите, значи ме ограбват, върви тогава че се разправяй през девет планини в десета.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия