Автор Тема: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас  (Прочетена 213449 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 687
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #240 -: Юни 02, 2021, 05:25:33 pm »
Поздрав от светлото бъдеще, упс настояще!!
Или как се мами в САЩ за 5 милиона и системата е в полза на експлоататора/роботодателя.

GMG - ако тоя нещо лъже, ако е твоята воля, можеш да ме светнеш - да не стоя в заблуда...
Що и аз чувам нещо в Chicago нашенчета тираджии го раздават.
-
<a href="https://www.youtube.com/v/LepR1i2Uw5Q" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/LepR1i2Uw5Q</a>

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 687
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #241 -: Юни 05, 2021, 10:22:33 pm »
VITAN, стига с тия руски клипове, с тая руска пропаганда  :D, Михаил Кузмов каза, че тия руски емигранти не говорят истината за САЩ - манипулатори  ;), нямало такива работи, той имал пряка връзка с Аризона, а там било само шакалат.  :D

Ето я истината - пряка връзка от Лос Анджелис:   :)

Клипът се казва: "Адът в центъра на Лос Анджелис..."  :D
Много красиви сгради. Клипът е сниман с Гоу-Про, това е най-качествената камера на земята - американска е. Няма по-добро от американското.  ;)

<a href="https://www.youtube.com/v/lHT8Zpbgans" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/lHT8Zpbgans</a>

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 446
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #242 -: Юни 05, 2021, 10:39:34 pm »
... Клипът е сниман с Гоу-Про, това е най-качествената камера на земята - американска е. Няма по-добро от американското.  ;)

Има и доста по-качествени, които пак са американски: https://www.red.com/arsenal

И виждаш ли пардокса (за теб е парадокс, иначе е съвсем логично): там където се правят най-добрите неща, има много бедни. Именно бедността е стимула да се работи добре, качествено и да се правят хубави неща. Когато постигнеш уравниловка, когато брилятния инжинер взима колкото чистачката, прогреса спира.

И още нещо - виждаш ли тези бедни да протестират? Да правят митинги, ществия, да искат увеличаване на социалните помощи? Да блокират Белия дом или Капитолия? Не, тяхната бедност ги устройва. Те знаят че Армията на спасението, църквата и камара неправителствени учреждения ще им осигурят храна, подслон. Никой няма да ги изгони от катуните, дет са направили из градовете.
Още - една немалка част от тези хора са мигранти без никакви документи, без право да пребивават в САЩ. Колкото и да се борят и да ги депортират, не могат да хванат всички.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 454
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #243 -: Юни 06, 2021, 10:16:30 am »
Е те това е камерата. :P :P :P :P
Другите са БОШ ЛАФ!!!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 687
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #244 -: Юни 06, 2021, 09:45:23 pm »
А, с'я: кой ще граби, кой ще коли и кой ще беси? По целият свят.
И кой ще мизерства, викайки: ... дъждец вали!
-
<a href="https://www.youtube.com/v/IBXuubK04fs" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/IBXuubK04fs</a>
Ако нормалният свят (G20) през ноември не се опъне на G7, цифровият концлагер не е далече.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #245 -: Юни 07, 2021, 02:14:27 pm »

И виждаш ли пардокса (за теб е парадокс, иначе е съвсем логично): там където се правят най-добрите неща, има много бедни. Именно бедността е стимула да се работи добре, качествено и да се правят хубави неща. Когато постигнеш уравниловка, когато брилятния инжинер взима колкото чистачката, прогреса спира.

И още нещо - виждаш ли тези бедни да протестират? Да правят митинги, ществия, да искат увеличаване на социалните помощи?
.........................................................
Още - една немалка част от тези хора са мигранти без никакви документи, без право да пребивават в САЩ. Колкото и да се борят и да ги депортират, не могат да хванат всички.

Е, като са мигранти, за какви протести може да става дума?

Те знаят че Армията на спасението, църквата и камара неправителствени учреждения ще им осигурят храна, подслон. Никой няма да ги изгони от катуните, дет са направили из градовете.
Остава отворен въпросът - защо?
Кое пречи на градската управа да им даде някое хале от 3-4 декара, в което да си опънат палатките...или не разполагат с място? А може би "общината" не разполага с пари, за тази толкова незначителна мярка?
Никой не може да ме убеди, че това не е изкуствено поддържана ситуация!
С други думи - "Вие, които сте прилежни овчици за стригане - слушкайте, че иначе това ви чака - на улицата".
Обект за назидание пред погледите на всички!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 446
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #246 -: Юни 07, 2021, 03:38:00 pm »
С други думи - "Вие, които сте прилежни овчици за стригане - слушкайте, че иначе това ви чака - на улицата".
Обект за назидание пред погледите на всички!
Да, точно така е. Както и навсякъде по света. С малкат разлика, че в нормалните държави ако си в чстния бизнес, никой не може да ти нареди да те уволният ако изкарваш пари за собственика. В държавния бизнес служителя пък има сериозна законова защита, както и профсъюзи.
А тук ... частния бизнес бива сринат ако нещо стъпи накриво пред вастимащите, в държавния пък се видя каква метла може да мине просто щото някой е загубил изборите за парламент.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #247 -: Юни 07, 2021, 04:25:11 pm »
Относно бездомниците - още Рейгън на една пресконференция каза, че въпросът не е толкова простичък колкото изглежда. Даде пример за жена която спи на пейките и в момента водила съдебно дело, защото са я прибрали насила в приют. Нарушавали и гражданските права, искала да си живее на улицата.
Така че има всякакви хора. От Рейгъново време досега се пее една и съща песничка - защо има бездомници в "богата Америка". И ще продължава същата песен каквито и доводи да даваш Юлияне.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 446
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #248 -: Юни 07, 2021, 04:28:42 pm »
Да, Тобо, бедността там до голяма степен е въпрос на личен избор - като "бедността" на циганите тук. Те просто не искат друг начин на живот. Искат по цял ден да стоят и да си бъркат в пъпа.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #249 -: Юни 07, 2021, 04:54:37 pm »
Да, така е - въпрос на личен избор е. Но...
От какво зависи този личен избор?
 Кои са личностните критерии в частност, водещи до него? В САЩ няма закон, задължаващ хората на образование.
Има изисквания за някакво образование при постъпването на определена работа.
Ако човек е решил цял живот да не работи - те не го интересуват.
Опираме до личен избор на манталитет!
Защо в БГ или Русия няма такива сцени по улиците на големите градове? Защото сме "полицейски държави" ? Едва ли!
Просто социалистическият режим, въпреки многобройните си недостатъци, в социално отношение е възпитал в хората осъзнаване от нуждата на образование, поне в началните му стадии...

Че то напоследък и циганите държат на образованието на децата си - аз поне съм свидетел как десетки цигански семейства, които са предимно гастарбайтъри в чужбина, си обзавеждат и ремонтират къщите по последни критерии и държат децата им да са "култивирани"...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #250 -: Юни 07, 2021, 05:13:33 pm »
Знаете ли какво?
В библията е написано:
По делата им ще ги познаете. Демек по резултатите. А резултатите говорят, че както каза по горе Юлиян тяхната система е по добрата. Това, че на нас ни се струва лоша, причината трябва да си я ттрсим в нас и в нашите промити от комунягите мозъци. Най малкият и най ярко изразен факт:
РУСНАКЪТ  Сергей Брин направи бизнес за милиарди който промени живота на абсолютно всички хора по света НЕ ВЪВ РУСИЯ, сигурно ще кажете, че той е предал Русия като е отишъл в АМЕРИКА ако си беше останал в Русия още да е някакъв програмист със средни за тамошните доходи. Та престанете да плачете на чужди гробища.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 687
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #251 -: Юни 07, 2021, 05:26:36 pm »
Какъв личен избор може да има безимотния?
В западния свят умишлено се поддържат високи цените на имотите, за да не може простолюдието да има собствен покрив. Ако нямаш покрив, но искаш семейство, ще бачкаш като луд, за да не те изхвърлят със семейството ти, ще си готов да жертваш здравето си, ще ти пращят хрущялите, няма да се оплакваш, но ще работиш за без пари, защото нямаш и никога няма да имаш собсвен покрив.

Така хората с безизходица в САЩ предпочитат да станат бездомни, иначе ще бачкат само за едното ядене и единия покрив.

Защо у нас не е така или в страните от средиземноморието, бившите страни от соца?
Всички те притежават недвижимо имущество.


Имам един познат германец, женен за моя съученичка, той ми каза: EDM elektronics, аз никога няма да имам собствено жилище. Погледнато от страна на притежаваното имущество, германеца е кръгъл бедняк спрямо мен. В САЩ нещата са още по-зле.


Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 687
  • Невежеството ражда химери...
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #252 -: Юни 07, 2021, 05:33:20 pm »
EDM, освен картечна лента си приготви и няколко гранати  :D

Хулио няма как да не се хвърли на амбразурата да защитава хегемона!  8)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #253 -: Юни 07, 2021, 05:39:17 pm »
Радико, на знам защо ги пишеш тези глупости?
Чия система е "по-добрата"?

Ако сме обективни...най-добра система е тази в КИТАЙ!

Пълни глупости от уж...интелигентни хора?

"Това, че на нас ни се струва лоша, причината трябва да си я ттрсим в нас и в нашите промити от комунягите мозъци" - това изречение може да се приложи и в обратен смисъл, не мислиш ли?

Колкото недостатъци имаше "соцът", толкова има и капитализмът, кое не е така?

Знаеш ли колко американци са спасени в КУБА ? Животоспасяващи операции, които в САЩ биха стрували стотици хиляди долари и хората не са можели да си ги позволят?
Но в Куба здравеопазването е абсолютно безплатно (поне доскоро беше), както за местните, така и за временно пребиваващите - туристи и т.н....


И...Радико, извинявай, че не знам кой е Сергей Брин, че и как пък ми е променил живота...щото аз в Гугъл влизам винаги инкогнито (за което се извинявам, разбира се)...


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Глобализма, НАТО, СЗО, и светът около нас
« Отговор #254 -: Юни 07, 2021, 06:07:46 pm »
Цитат
"Това, че на нас ни се струва лоша, причината трябва да си я ттрсим в нас и в нашите промити от комунягите мозъци" - това изречение може да се приложи и в обратен смисъл, не мислиш ли? 
Да може да се приложи но такова прилагане води до да го наречем логически конфликт.
Защото не ние се чувстваме превъзхождащи а те. Не те се чувстват догонваши а ние. Не техните съграждани идват при нас за да се реализират и да успеят а нашите съграждани отиват там за да се реализират.
Не изпадайте в положението на блиндинките на автомагистралата:
Как един кара в насрещното платно бе я ги гледай колко много са.