Автор Тема: Тръмп срещу Байдън  (Прочетена 40775 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #120 -: Февруари 14, 2021, 06:02:28 pm »
Цитат
  А електроди се продаваха в Топливо и ОПСО-то
Къде е било това топливо??? Във някоя паралелна вселена може би.  Във тези магазини на топливо които аз знам всичко се продаваше със бележка от кмета и около месец два или повече чакане на ред. А за една кофа пясък или за един чувал цемент да си купиш просто забрави. И тая маймуна дет постоянно я навираш с клиповете му. Просто забрави на всички ни писна от подсъзнателната предизборна агитация която водите. Съжалявам, но хванали сте се с бита кауза. Ковид бавно и системно унищожава гласоподавателите на любимата ви партия.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #121 -: Февруари 14, 2021, 06:06:50 pm »
Цитат
А ако някой се запита: защо сега се строи толкова малко?   
Его и тоя от паралелната вселена. Къде се строи малко бе. Никога ама абсолютно никога в цялата история на България не се е строило толкова много и с такива темпове както сега.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #122 -: Февруари 14, 2021, 06:12:00 pm »
И тая маймуна дет постоянно я навираш с клиповете му.

Тая маймуна ти е набор и изглежда много добре, спортна натура. Говори верни неща за соца. Кой знае ти какъв отумбачен си, че нормалните хора ти се виждат маймуни.
« Последна редакция: Февруари 14, 2021, 06:39:47 pm от EDM electronics »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #123 -: Февруари 14, 2021, 06:15:08 pm »
Никога ама абсолютно никога в цялата история на България не се е строило толкова много и с такива темпове както сега.
Отново говорене на неистини.
Когато идват комунистите на власт заварват кирпич и външни селски кенефи, павирани пътища и калдаръм. За 45 г. Тодор Живков ви докара вас селяндурите в града, сега да лаете, че и софиянци станахте. Всички градове ги направиха социалистите, сега не могат само дупките на пътищата за запушат. 3 000 язовира построиха, сега не могат да ги напълнят, не да строят.

Ето какво имаше навремето, за което сега и не може да се помисли:

<a href="https://www.youtube.com/v/k-Dqy8V_iVA" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/k-Dqy8V_iVA</a>

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #124 -: Февруари 14, 2021, 06:32:03 pm »
Его и тоя от паралелната вселена. Къде се строи малко бе. Никога ама абсолютно никога в цялата история на България не се е строило толкова много и с такива темпове както сега.

Така е! Поне аз виждам доста нови предприятия около мен. Но да внеса и последният щрих в така сформиращата се мила родна картинка. В момента големият проблем пред който е изправена българската икономика е липсата на работна ръка всякаква. Просто не достигат хора особено с тази Ковид пандемия. Да не споменавам за кадърни квалифицирани работници на съвременно ниво. Това е! Но така се получава защото когато българската държава трябваше да запазва наличната работна ръка тя или ги гонеше или ги самоунищожаваше или ги държеше в мизерия от която почти никой не оцеля. А сега когато от Европа отпуснаха милиарди се оказва че няма работна ръка която да ги у свой!?!?
За това и народа се държи в състояние на контролирана мизерия като му се дава заплата колкото да изкара месеца и постоянно да е надупен и да се моли, иначе няма ляб. И това се прави целенасочено!!!
 Давам друг пример! Защо цените на имотите в България се държат на толкова високо ниво. Реално няма толкова хора в държавата който да живеят в тях. Голяма част от селата са почти опустели, къщи и имоти бол, населението в градовете намалява с изключение на три града Варна, София и Пловдив но и там излишъка от празни имоти е голям. Блоковете и кооперациите са на половина празни и в същото време цените на имотите не падат а отиват на горе изкуствено!
Защо???
Нормално би било като няма народ и раждаемостта намалява, да няма и купуване при толкова много празни имоти!!! Само не ми излизайте с номера, че много хора който работят в чужбина си влагат парите в имоти тук. Да речем това са около 10% от имотите. А и те вече се усетиха че, не е рентабилно да влагаш пари в България и започнаха да си купуват имоти там където са се устроили  на работа или други държави. Голям въпрос! Който намери отговора, ще разбере в какъв балон от вакуум е вкаран българина и защо няма да доживява до пенсия, а и въобще не се усеща, ама хич!!! Лека вечер от мен. ;)
« Последна редакция: Февруари 14, 2021, 07:03:37 pm от plcsoft »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #125 -: Февруари 14, 2021, 06:38:31 pm »
Зависи от гледната точка. Това че навремето нямаше клошари не бих го нарекъл прекрасна действителност. Защото по това време надзирателите внимаваха всички роби да бъдат орибрани навреме. Ако цялата сегашна олигархия от която няма нито един които да няма много силна зависимост със КГБ тези клошари отдавна да нямат нужда да ровят по кофите. Споко и това ше стане. Ковид си знае работата. Ще прочисти по естествен път електората на БСП важното е само тия хуйвейбини като теб и Витан да заразят колкото се може по малко хора със отровата на коминтерна.  Ще съм жив да го видя скоро ще е.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #126 -: Февруари 14, 2021, 06:40:11 pm »
Когато идват комунистите на власт заварват кирпич и външни селски кенефи, павирани пътища и калдаръм.
Айде да не отиваме в другата крайност... В повечето големи градове сградите в центъра са точно от преди да "дойдат комунистите". Да, в селата е било малко по-различно, но дори в Англия и Франция, да не говорим за САЩ, в края на 40-те години е било почти същото. За Гермяния дума да не обелваме - там след войната не е останало кой-знае какво...

Тодор Живков ви докара вас селяндурите в града, сега да лаете, че и софиянци станахте. Всички градове ги направиха социалистите, сега не могат само дупките на пътищата за запушат. 3 000 язовира построиха, сега не могат да ги напълнят, не да строят.
Докара работна ръка за безмислените мегапроекти по съвветски тертип, които се оказаха неужни след 90-та година. В градовете надигаха панелки, които са пригодни за обитаване почти колкото землянките. Тесни, ниски, с лоша топлоизолация.
За пътищата ... да, имаше пътища, но и сега има такива. Много повече и по-добри. Или тъгуваш за 8 часово пътуване от София до Варна или Бургас?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #127 -: Февруари 14, 2021, 06:59:19 pm »
Цитат
Или тъгуваш за 8 часово пътуване от София до Варна или Бургас   
Той ЕДМ тогава със неговата Лада със ванкелов двигател го е взимал  разстоянието само за три четири часа.

Цитат
  Така е! Поне аз виждам доста нови предприятия около мен. Но да внеса и последният щрих в така сформиращата се мила родна картинка. В момента големият проблем пред който е изправена българската икономика е липсата на работна ръка всякаква. Просто не достигат хора особено с тази Ковид пандемия. Да не споменавам за кадърни квалифицирани работници на съвременно ниво.
Споко споко. Руските престъпници като видят, че не вървят тука и ще се изнесат някаде и нещата ще се оправят и хората ще се върнат. Те нещата вече се случват. И ще ти кажа:
 Когато видиш на мястото на емблемата ЛукОйл някоя друга значи вече са се случили. И скоро ще е.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 921
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #128 -: Февруари 14, 2021, 07:15:32 pm »
За 45 г. Тодор Живков ви докара вас селяндурите в града,
EDM electronics, недйте така г-н Живков (или "Другаря" както той би предпочитал да го наричат) излезе да е най-серозния инжинер в историята не само на България, Балкание, Европа а и целяи свят  ;D Малко по-спокойно.  Знаете ли например че в Щатите 99% от всички (магистрални) пътища са построени след 1950 година. Така е и за повечето от Европа. Защо си мислите че Живков е направил това или онова. Човека е бил просто на контролния кумунален пост когато навсякъде по света се е строяло (за това този период даже си има и име "след военен икономически бум") и особенно е бил изразен в Източния блок, където социалистическата планова икономика реално, без да се съобразява с ресните ограничения или оптималност на процесите,  искаше да покаже колко повече е ефективна от капиталовата системата в която има (или имаше до едно време) свободно ценообразуване (пазарен механизъм).

Това е подобно на казаното от juliang само давам малко повече информация и казвам защо се е плучило така.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #129 -: Февруари 14, 2021, 07:25:29 pm »
Той ЕДМ тогава със неговата Лада със ванкелов двигател го е взимал  разстоянието само за три четири часа.
 
Ти къде си виждал ченге с Лада. Те са с Мерцедес обикновено, в краен случай БМВ, по това се и разпознават. Между другото същото важи и за мангалите, със същите предпочитания са (защо ли?).

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #130 -: Февруари 14, 2021, 07:54:31 pm »
Споко споко. Руските престъпници като видят, че не вървят тука и ще се изнесат някаде и нещата ще се оправят и хората ще се върнат. Те нещата вече се случват. И ще ти кажа:
 Когато видиш на мястото на емблемата ЛукОйл някоя друга значи вече са се случили. И скоро ще е.

Не знам, Радико!?
Лично аз доста съм скептично настроен за такъв развой. Защото доста мизерия съм видял от тези хора. Комуниста може да му липсва мъдрост, но компенсира с хитрост, лукавство и пълна липса на достойнство. Върти си дирника както му е изгодно, клоуните ряпа да ядат пред тях. Дресиран е за сметачна машина и подсъзнанието му борави само с финикийски знаци за тях е готов и майка си и баща си да продаде или да ги изпрати в старчески домове да гният в мизерия. собствените си деца не жали камо ли да го еня за чуждият човек. Така че очаквам много подмолни действия от тяхна страна, за 70 и кусур години са станали професионалисти в това направление. Дано си прав!!!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #131 -: Февруари 14, 2021, 08:09:59 pm »
Ти къде си виждал ченге   :D с Лада. Те са с Мерцедес обикновено, в краен случай БМВ, по това се и разпознават. Между другото същото важи и за мангалите, със същите предпочитания са (защо ли?).

tobo1 , като ти прочетох глупавото изказване ми стана така смешно и се сетих, че ти, Радико и plcsoft много ми приличате на анимационните герои на Доньо Донев.  ;D
Не преставате да ме веселите и разсмивате.  ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #132 -: Февруари 14, 2021, 08:16:22 pm »
Ти къде си виждал ченге с Лада. Те са с Мерцедес обикновено, в краен случай БМВ, по това се и разпознават. Между другото същото важи и за мангалите, със същите предпочитания са (защо ли?).
Ето тук съм виждал по точно такава съм виждал:
https://www.google.com/amp/s/automedia.investor.bg/a/2-novini/41857-kak-se-praveha-nay-barzite-zhiguli-za-kgb-za-nedelya/amp 
Виждал съм и Волга със 12 клапана. За нея не знам дали има инфо в нета.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #133 -: Февруари 14, 2021, 08:28:46 pm »
tobo1 , като ти прочетох глупавото изказване ми стана така смешно и се сетих, че ти, Радико и plcsoft много ми приличате на анимационните герои на Доньо Донев.  ;D
Не преставате да ме веселите и разсмивате.  ;D

Това е  за Трифон Зарезан! :D
 ;D Много ограничена бленда имаш любителю на джигулита, само толкова ли сме!? Че си кон с капаци е вярно, но не се ли научи, че капаците се отварят или извъртат под ъгъл да виждаш повече свят!?!? При джигулата същата работа вършат страничните огледала или това за задно виждане....... ;D ;D
« Последна редакция: Февруари 14, 2021, 08:55:27 pm от plcsoft »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Тръмп срещу Байдън
« Отговор #134 -: Февруари 14, 2021, 08:33:41 pm »
tobo1 , като ти прочетох глупавото изказване ми стана така смешно и се сетих, че ти, Радико и plcsoft много ми приличате на анимационните герои на Доньо Донев.  ;D
Не преставате да ме веселите и разсмивате.  ;D
ПАРАГРАФ 22