Начало > Новини от света на технологиите

Преминете на свободния пазар на електроенергия

<< < (4/25) > >>

VITAN:

--- Цитат на: EDM electronics в Септември 01, 2020, 09:26:06 am ---Тоя пролетариат стана извратен. Роба, дето го изстискват, като лимон, вика аз съм капиталист. Абе какъв капиталист си ти бе, взимаш, колкото да екзистираш, купил си една разнебитена дърта западна таратайка и си мисли, че е добре. Че се бил и развил? Кое ти се е развило бе, бил напреднал?  :D Ама да не ви се чупи хатъра ви пожелавам все повече работа и все по-малки доходи, да има по-голяма принадена стойност за вашия капиталист-господар. Така се трупат още по-големи капитали  :D - от него.
--- Край на цитат ---
:D Кърти м'ифки!  8)


--- Цитат на: plcsoft в Септември 01, 2020, 09:58:15 am ---Ще помоля глобал моделатора да изтрие всички мой постове по-тази тема! Решението ми е продиктувано от това че, аз лично нямам нужда от още допълнителен стрес и обременителен букет мисли!?
--- Край на цитат ---
Аркадаш, защо бъгваш ли?
"Няма по-безнадеждно поробени от тези, които грешно вярват, че са свободни"
Гьоте

VITAN:
Що се отнася до "комунизма", той в Китай си твори чудеса (чети за Китай и се сещай за нашата енергетика):

Китай съди, затваря и дори разстрелва паразити-приватизатори

https://bgr.news-front.info/2020/09/01/kitaj-sdi-zatvarya-i-dori-razstrelva-paraziti-privatizatori/

"»Народна декабализация» – това е името на кампанията по разследване и ликвидиране на приватизацията и пазарните реформи от 1990-те в Китай, където обявиха нейното официално завършване.
Според резултатите от съдебния процес, продължил осем години, в доживотен трудов лагер са изпратени:

4 082 акционери, включително —
1 039 чуждестранни граждани
6 000 чиновници от Агенцията по приватизация
15 000 служители, сътрудничили на приватизацията

    В това число и сътрудници на правоохранителните и контролни органи, “проявили престъпно бездействие и не прекратили разсипването на народна собственост».

Съдът изпрати в лагера последния участник в приватизацията – 62 годишния Чжао Бо, който през 1994 година придоби 22% от акциите на металургичния завод в Шънджън. Първоначално за частно притежание на народно имущество и средства за производство го осъдиха на разстрел, но както и в случаи с други »контраприватизационни» дела му позволиха да »изкупи вината си пред обществото с тежък доживотен труд за благото на народа «.

    »С тази присъда ние поставяме точка на един от най-важните процеси в съвременната история на Китай » — обяви съдията — »Съгласно действащото законодателство и конституция, никой няма право да притежава средства за производство и да експлоатира по този начин обикновените хора.

    Отделни политици-врагове преди повече от 20 години позволиха продажбата на част от народното имущество, но сега всички те, заедно с купувачите, или по-скоро — паразити върху тялото на нашето общество, бяха привлечени към отговорност и осъдени. Иззетото от бившия експлоататор Чжао Бо имущество постановявам да се върне на народа».

Общо за 8 години Китай върна заводи, фабрики и предприятия на обща сума от 122 трилиона юана. Под заплаха от разстрел на членове на семействата на бивши акционери, се удаде също да се върнат и 45 трилиона юана, изнесени в чужбина.

    По думите на президента Си Дзинпин, »китайският народ ясно се изказа за това, какво той мисли за т. нар. приватизация, а фактически — кражба на социалистическа собственост».

В Китай законът забранява на частни лица да притежават средства за производствено и да осъществяват експлоатация на наемни работници. Такава норма първоначално е била записана в “сталинската” конституция на Китай, но до неотдавна нейното прилагане бе отложено.

Започвайки от 2012 година, властите на КНР обявиха политиката на »народна декабализация» и активизираха преследването на експлоататорите на работническата класа. Специално в рамките на тази политика беше прието правилото за обратната страна на закона — сега участниците в приватизацията могат да бъдат съдени, дори ако в момента на закупуване на акции не са нарушавали формално никакви закони."

juliang:

--- Цитат на: VITAN в Септември 01, 2020, 12:10:34 pm ---
Общо за 8 години Китай върна заводи, фабрики и предприятия на обща сума от 122 трилиона юана. Под заплаха от разстрел на членове на семействата на бивши акционери, се удаде също да се върнат и 45 трилиона юана, изнесени в чужбина.

    По думите на президента Си Дзинпин, »китайският народ ясно се изказа за това, какво той мисли за т. нар. приватизация, а фактически — кражба на социалистическа собственост».

В Китай законът забранява на частни лица да притежават средства за производствено и да осъществяват експлоатация на наемни работници. Такава норма първоначално е била записана в “сталинската” конституция на Китай, но до неотдавна нейното прилагане бе отложено.

Започвайки от 2012 година, властите на КНР обявиха политиката на »народна декабализация» и активизираха преследването на експлоататорите на работническата класа. Специално в рамките на тази политика беше прието правилото за обратната страна на закона — сега участниците в приватизацията могат да бъдат съдени, дори ако в момента на закупуване на акции не са нарушавали формално никакви закони."

--- Край на цитат ---

Колко познато ми звучи... с'я отнякъде остава един крайсер "Аврора" да намерят и да гръмнат от него и нещата ще станат точно като преди 103 години...
Но нищо де... явно китайците имат къса памет и ще трябва на собствен гръб да се убедят какво се случва след национализацията... Ами случва се глад...

VITAN:
Акрадаш:

Списък на страните по БВП (по паритета на покупателната способност)

Списък на МВФ[1] №    2016    2017 г.
-----------------------------------------------------
1    Китай                    21290    23159
2    САЩ                     18624     19391
3 ......
Това е списък на страните в света, подредени по техния брутен вътрешен продукт (БВП), стойността на всички крайни стоки и услуги, реализирани в икономиката на страната за една година (в доларов еквивалент). Оценките на БВП са получени чрез преизчисляване на базата на паритета на покупателната способност. Последният е мярка колко стоки и услуги могат да се купят на вътрешния пазар. Списъкът е по версията на Международния валутен фонд, цифрите са в милиарди долари.

В таблицата са посочени данни за 190 държави членки на МВФ....

В Китай средствата за производство са държавни >> заводи, машини.....
Частниците вземат тия неща под наем от държавата.
Колко пъти трябва да ти натривам носа, че не различаваш лявата си ръка от дясната?!?
Или ще доразвиеш мисълта си, че това раково образувание:
https://usdebtclock.org/
е по-добро от трилионите долари излишъци в китайският бюджет?!

П.п.: Komünizm gitti, huzur içinde uyu çocuklar ...

EDM electronics:
Фундаменталният въпрос за една държава не е вида собственост, а степента на суверенитет и да има възможността да емитира собствена валута, да има печатница за пари. Но те тези неща са в корелация. Който има суверенитет, той има и печатница за пари.

Американците печатат въздушни пари, естествено се появява инфлация, но понеже е световна валута плаща оня, който търгува в долари със своите стоки и услуги, т.е. целият свят плаща американския масраф. Ето оттук идва големия американски напредък. Но балъците се усетиха и му се вижда края.

А пък който е учил икономика, знае, че има отрасли на промишлеността, които не са апетитни за частния бизнес и там се намесва държавата. Развива ги, защото са стратегически. И не 100% частна собственост е най-добрата формула за икономиката, а съотношение частна/държавна. Теленор е държавна фирма. Често Ситроен и Рено стават държавни. Периодически затъват и държавата ги спасява, после пак продават акциите на частника. Представете си, ако не беше така, какво щеше да им се случи.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия