Автор Тема: Преминете на свободния пазар на електроенергия  (Прочетена 38101 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 482
  • Невежеството ражда химери...
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #15 -: Септември 01, 2020, 12:03:34 pm »
Тоя пролетариат стана извратен. Роба, дето го изстискват, като лимон, вика аз съм капиталист. Абе какъв капиталист си ти бе, взимаш, колкото да екзистираш, купил си една разнебитена дърта западна таратайка и си мисли, че е добре. Че се бил и развил? Кое ти се е развило бе, бил напреднал?  :D Ама да не ви се чупи хатъра ви пожелавам все повече работа и все по-малки доходи, да има по-голяма принадена стойност за вашия капиталист-господар. Така се трупат още по-големи капитали  :D - от него.
:D Кърти м'ифки!  8)

Ще помоля глобал моделатора да изтрие всички мой постове по-тази тема! Решението ми е продиктувано от това че, аз лично нямам нужда от още допълнителен стрес и обременителен букет мисли!?
Аркадаш, защо бъгваш ли?
"Няма по-безнадеждно поробени от тези, които грешно вярват, че са свободни"
Гьоте

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 482
  • Невежеството ражда химери...
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #16 -: Септември 01, 2020, 12:10:34 pm »
Що се отнася до "комунизма", той в Китай си твори чудеса (чети за Китай и се сещай за нашата енергетика):

Китай съди, затваря и дори разстрелва паразити-приватизатори


https://bgr.news-front.info/2020/09/01/kitaj-sdi-zatvarya-i-dori-razstrelva-paraziti-privatizatori/

"»Народна декабализация» – това е името на кампанията по разследване и ликвидиране на приватизацията и пазарните реформи от 1990-те в Китай, където обявиха нейното официално завършване.
Според резултатите от съдебния процес, продължил осем години, в доживотен трудов лагер са изпратени:

4 082 акционери, включително —
1 039 чуждестранни граждани
6 000 чиновници от Агенцията по приватизация
15 000 служители, сътрудничили на приватизацията

    В това число и сътрудници на правоохранителните и контролни органи, “проявили престъпно бездействие и не прекратили разсипването на народна собственост».

Съдът изпрати в лагера последния участник в приватизацията – 62 годишния Чжао Бо, който през 1994 година придоби 22% от акциите на металургичния завод в Шънджън. Първоначално за частно притежание на народно имущество и средства за производство го осъдиха на разстрел, но както и в случаи с други »контраприватизационни» дела му позволиха да »изкупи вината си пред обществото с тежък доживотен труд за благото на народа «.

    »С тази присъда ние поставяме точка на един от най-важните процеси в съвременната история на Китай » — обяви съдията — »Съгласно действащото законодателство и конституция, никой няма право да притежава средства за производство и да експлоатира по този начин обикновените хора.

    Отделни политици-врагове преди повече от 20 години позволиха продажбата на част от народното имущество, но сега всички те, заедно с купувачите, или по-скоро — паразити върху тялото на нашето общество, бяха привлечени към отговорност и осъдени. Иззетото от бившия експлоататор Чжао Бо имущество постановявам да се върне на народа».

Общо за 8 години Китай върна заводи, фабрики и предприятия на обща сума от 122 трилиона юана. Под заплаха от разстрел на членове на семействата на бивши акционери, се удаде също да се върнат и 45 трилиона юана, изнесени в чужбина.

    По думите на президента Си Дзинпин, »китайският народ ясно се изказа за това, какво той мисли за т. нар. приватизация, а фактически — кражба на социалистическа собственост».

В Китай законът забранява на частни лица да притежават средства за производствено и да осъществяват експлоатация на наемни работници. Такава норма първоначално е била записана в “сталинската” конституция на Китай, но до неотдавна нейното прилагане бе отложено.

Започвайки от 2012 година, властите на КНР обявиха политиката на »народна декабализация» и активизираха преследването на експлоататорите на работническата класа. Специално в рамките на тази политика беше прието правилото за обратната страна на закона — сега участниците в приватизацията могат да бъдат съдени, дори ако в момента на закупуване на акции не са нарушавали формално никакви закони."

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #17 -: Септември 01, 2020, 01:05:22 pm »

Общо за 8 години Китай върна заводи, фабрики и предприятия на обща сума от 122 трилиона юана. Под заплаха от разстрел на членове на семействата на бивши акционери, се удаде също да се върнат и 45 трилиона юана, изнесени в чужбина.

    По думите на президента Си Дзинпин, »китайският народ ясно се изказа за това, какво той мисли за т. нар. приватизация, а фактически — кражба на социалистическа собственост».

В Китай законът забранява на частни лица да притежават средства за производствено и да осъществяват експлоатация на наемни работници. Такава норма първоначално е била записана в “сталинската” конституция на Китай, но до неотдавна нейното прилагане бе отложено.

Започвайки от 2012 година, властите на КНР обявиха политиката на »народна декабализация» и активизираха преследването на експлоататорите на работническата класа. Специално в рамките на тази политика беше прието правилото за обратната страна на закона — сега участниците в приватизацията могат да бъдат съдени, дори ако в момента на закупуване на акции не са нарушавали формално никакви закони."

Колко познато ми звучи... с'я отнякъде остава един крайсер "Аврора" да намерят и да гръмнат от него и нещата ще станат точно като преди 103 години...
Но нищо де... явно китайците имат къса памет и ще трябва на собствен гръб да се убедят какво се случва след национализацията... Ами случва се глад...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 482
  • Невежеството ражда химери...
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #18 -: Септември 01, 2020, 01:32:43 pm »
Акрадаш:

Списък на страните по БВП (по паритета на покупателната способност)

Списък на МВФ[1] №    2016    2017 г.
-----------------------------------------------------
1    Китай                    21290    23159
2    САЩ                     18624     19391
3 ......
Това е списък на страните в света, подредени по техния брутен вътрешен продукт (БВП), стойността на всички крайни стоки и услуги, реализирани в икономиката на страната за една година (в доларов еквивалент). Оценките на БВП са получени чрез преизчисляване на базата на паритета на покупателната способност. Последният е мярка колко стоки и услуги могат да се купят на вътрешния пазар. Списъкът е по версията на Международния валутен фонд, цифрите са в милиарди долари.

В таблицата са посочени данни за 190 държави членки на МВФ....

В Китай средствата за производство са държавни >> заводи, машини.....
Частниците вземат тия неща под наем от държавата.
Колко пъти трябва да ти натривам носа, че не различаваш лявата си ръка от дясната?!?
Или ще доразвиеш мисълта си, че това раково образувание:
https://usdebtclock.org/
е по-добро от трилионите долари излишъци в китайският бюджет?!

П.п.: Komünizm gitti, huzur içinde uyu çocuklar ...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 493
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #19 -: Септември 01, 2020, 01:37:44 pm »
Фундаменталният въпрос за една държава не е вида собственост, а степента на суверенитет и да има възможността да емитира собствена валута, да има печатница за пари. Но те тези неща са в корелация. Който има суверенитет, той има и печатница за пари.

Американците печатат въздушни пари, естествено се появява инфлация, но понеже е световна валута плаща оня, който търгува в долари със своите стоки и услуги, т.е. целият свят плаща американския масраф. Ето оттук идва големия американски напредък. Но балъците се усетиха и му се вижда края.

А пък който е учил икономика, знае, че има отрасли на промишлеността, които не са апетитни за частния бизнес и там се намесва държавата. Развива ги, защото са стратегически. И не 100% частна собственост е най-добрата формула за икономиката, а съотношение частна/държавна. Теленор е държавна фирма. Често Ситроен и Рено стават държавни. Периодически затъват и държавата ги спасява, после пак продават акциите на частника. Представете си, ако не беше така, какво щеше да им се случи.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 482
  • Невежеството ражда химери...
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #20 -: Септември 01, 2020, 01:38:40 pm »
Даже МФВ лъже:

"Китайската икономика вече е най-голямата в света, задминавайки тази на САЩ като покупателната способност, пише WBP Online, цитирайки доклад на Международния валутен фонд (МВФ).

Според показателя до края на 2014 г. Китай ще отговаря за 16,48% от световната покупателна способност, докато американската икономика ще се равнява на 16,28% от общия дял."

2014-та отдавна мина, сега през 2020-та при официално -32,9% спад на БВП на САЩ >> чудеса!!

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #21 -: Септември 01, 2020, 02:47:46 pm »
Браво бе и като няма частна собственост, всичко бива заграбено от държавата и нейните алчни политици и каква е разликата, от едно зло на хиляди пъти по голямо зло. Ми да им е честито. Ей няма по алчни от комунистите но те грабят по особен начин уж за държавата, уж за хората и за тяхно добро. Що ли не им вярвам а, ми щот много добре ги познавам.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 493
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #22 -: Септември 01, 2020, 03:15:33 pm »
Как лъха на посредственост в тоя форум.

Делът на държавния капитализъм в Германия е над 50% от икономиката!

https://www.dnes.bg/blogini/2013/04/22/zashto-nashite-politici-unishtojavat-bylgariia-kyde-i-kolko-dyrjavna-sobsvenost-ima-po-sveta-kak-upravliavat-po-sveta-chast-2-ra.186236


Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 482
  • Невежеството ражда химери...
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #23 -: Септември 01, 2020, 03:17:55 pm »
Браво бе и като няма частна собственост, всичко бива заграбено от държавата и нейните алчни политици и каква е разликата....
В мащаба на краденето!

Когато споря с келеши за нещо такова им казвам:
 - Разликата между мен и вас е, че аз съм живял в държава, а вие никога няма да живеете в такава...

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #24 -: Септември 01, 2020, 03:35:08 pm »
:D Кърти м'ифки!  8)
Аркадаш, защо бъгваш ли?
"Няма по-безнадеждно поробени от тези, които грешно вярват, че са свободни"
Гьоте

Прецених че, трябва да използвам времето си за много по-полезни за мене си неща! А не да давам мат`рял за размисъл......!  Има и други форуми в който ми е по-приятно и кофортно да пиша на такива теми! Съжалявам че, допринесох този добър технически форум да се превърне в бунище за политически самореклами от типа "Кой е по-по-най...."! Лек ден!

Ще помоля моделатора да се съобрази с горното ми искане! Благодаря!

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #25 -: Септември 01, 2020, 03:54:03 pm »
- Разликата между мен и вас е, че аз съм живял в държава, а вие никога няма да живеете в такава...
Нали само Глобал модератора беше живял там, ти не беше ли от Източна Румелия, дето забравиха да я освободят?

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #26 -: Септември 01, 2020, 04:04:31 pm »
Големия сръбски комунист Йосип Броз Тито, малко преди да си отиде от този свят връща частната собственост. От тогава насам върви и историята която го е накарала да вземе това важно решение. Върви си Тито покрай една държавна нива с царевица и изведнъж вижда малко по встрани нивата на един старец също засята с царевица. Обаче царевицата в нивата на дядото три пъти по висока и пълна с род, а държавната нива пълна скръб. Отива Тито при него и пита : Бре дядо що така твойта нива е толкова буйна и пълна с род а държавната е толкоз зле. А стареца рекъл: Друже Тито ке ти рекем: Епа оно само курец расте у чужде руке.......

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 482
  • Невежеството ражда химери...
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #27 -: Септември 01, 2020, 04:14:40 pm »
Защо тук не е технически форум?
Защото някой трябва да работи и да харчи пари за проекти...
Моите хилядарки и 13 години като минете, тогава се правете на интересни.
Да си комплексар и трол е безплатно.
-
Поздрав:
<a href="https://www.youtube.com/v/qII3esA2iZc&amp;feature=youtu.be" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/qII3esA2iZc&amp;feature=youtu.be</a>

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 493
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #28 -: Септември 01, 2020, 04:31:14 pm »
Браво бе и като няма частна собственост, всичко бива заграбено от държавата и нейните алчни политици и каква е разликата, от едно зло на хиляди пъти по голямо зло. Ми да им е честито. Ей няма по алчни от комунистите но те грабят по особен начин уж за държавата, уж за хората и за тяхно добро. Що ли не им вярвам а, ми щот много добре ги познавам.

krasias , примерът ти не е показателен. Ще ти дам друг от България:
Навремето в нашия край ходихме на ученически бригади за праскови. Имаше огромни прасковени градини - хиляди декари. Чувал ли си за "Долината на прасковите" известна в цялата галактика?  ;)

Отглеждаха се професионално от ТКЗС-тата. Разбирай капково напояване, обработка с трактори, поливане с модерна техника, третиране с препарати СЪС САМОЛЕТИ!!!!
Градините бяха опънати по канап. Идваха делегации от Западна Европа да гледат и се учат. Живял съм на запад, ходил съм в селските им райони и нито съм виждал подобни градини, нито такава напоителна система от циментови канали, като нашата. И да ден днешен те са първобитно общинния строй в това отношение, сравнено с едно времешните градини.
Ако днес видиш опъната нива или градина, да знаеш това е ГМО и е третирано с американски отрови, окобено що се касае за Добруджа. Мой роднина отглежда там хиляди декари и ми каза под "секрет", че всичко е ГМО и не знае някой да е сял нещо дето не е ГМО. Лапай ГМО, лапай.... ;D...западно и демократично, не комунистическо натурално...  ;D

Днес, когато раздадоха земите на отделни частници, голяма част от градините се затриха, първо защото няма желаещи да работят тая работа и второ защото нямат необходимата техника и инфраструктура, като на ТКЗС-тата. И сега не мога да намеря на магазина праскови с вкусови качества и едрина, като едно време. Добивите бяха огромни - хиляди, десетки хиляди тонове. Имаше огромна армия от берачи - ученици и ни плащаха добри пари. Взимал съм от бригада за 15-20 дни по 250 лв. - плащаха ни, като едри капиталисти, на децата. Тези частници сега произвеждат едни дзандзалки, като малко по-големи сливки, които продават на пътя с куфарна търговия. Те са пълни безхаберници и неграмотници с нивички по 1-2 декара. Не са виждали самолет дори на картинка, камо ли да ръси. Направо се върнаха в каменната ера. Внасят турските боклуци, а тогавашните праскови имаха размер на малки дини. Имаше институти, които селектираха и създадоха чисто български сортове, които нямаха аналог в цялата галактика - комунистически сортове!  ;) А преди чакаха самолети на летището в града и се товареха денонощно за износ, я за СССР, я за Полша и т.н.

Та кажи му на тоя дядка, дето "рекъл" на Тито, да се навре примера в ауспуха.
Аман от дядки, аман ...  :D
« Последна редакция: Септември 01, 2020, 04:57:02 pm от EDM electronics »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 482
  • Невежеството ражда химери...
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #29 -: Септември 01, 2020, 04:44:04 pm »
....Взимал съм от бригада за 15-20 дни по 250 лв. - плащаха ни, като едри капиталисти, на децата....
Тогава една баница и една боза бяха 20 стотинки. Ай 30 да са били станали.
Такива баници със сирене (и олио, а не измамни мазнини) много рядко има,
а таква боза вече не се прави. Това сегашното по определение (рецепта) не е боза.
Както и киселото ви мляко вече не е такова - по определение...
То е с ГМО бактерии и е сладко, а не кисело
(извинявам се на себе си, че си губя времето да обяснявам очевадни неща).

Та тия 250 лв. си бяха много пара....