Автор Тема: Преминете на свободния пазар на електроенергия  (Прочетена 38072 пъти)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #30 -: Септември 01, 2020, 04:58:20 pm »

Та кажи му на тоя дядка, дето "рекъл" на Тито, да се навре примера в ауспуха.
Аман от дядки, аман ...  :D
Бе май го е наврял на други..... Ама както и да е. То че нямаше ГМО вярно ма имаше тонове амониева селитра та не се учудвай на големите реколти и плодове.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 493
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #31 -: Септември 01, 2020, 05:04:12 pm »
Бе май го е наврял на други..... Ама както и да е. То че нямаше ГМО вярно ма имаше тонове амониева селитра та не се учудвай на големите реколти и плодове.

krasias , наторяването с амониеви и калиеви торове не е вредно. Просто трябва да мине определено време, да се неутрализират торовете, т.е. да придобият естествено разтворима формула. Друг е въпроса, ако са злоупотреби с това и се бере по-рано, като днешния частник, на когото ич, ама ИЧ не му пука за твоето здраве.

А нека ти каже ЕДМ как стои положението в центъра на Западна Европа с торенето и препаратите:
Известно ли ти е че там дотолкова са отровени почвите от препарати, че няма хумус. Не живее нито една буболечка в почвата и почвите се изтощават за 1-2 год. Сменяха почвата, като копаеха терените на 2 м дълбочина, хвърляха пръстта в горите и караха пръст от планините. Та хайде не ми говори на мен. Тези неща съм ги виждал с очите си. На запад навремето се стараеха да изкарват колкото се може по-големи добиви защото така се намаляват разходите, но всичко е за сметка на качеството.

Знаеш ли, че като разберяха, че съм българин, първото нещо за което ме поздравяваха беше натуралните с най-високо качество плодове и зеленчуци и агнешкото. И до ден днешен най-скъпото агнешко в Западна Европа е българското. Но рекламата е от комунистическите агнета.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #32 -: Септември 01, 2020, 05:16:02 pm »
Аркадаш, това беше само прегледа нали?  Филма го пусни като СЕ захлади малко на лятното кино.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 493
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #33 -: Септември 01, 2020, 05:20:14 pm »
Аркадаш, това беше само прегледа нали?  Филма го пусни като СЕ захлади малко на лятното кино.

ndm , имай предвид, че постовете ти не ги лови тъпомера. Разбирам те, мъчиш се да бъдеш оригинален, но нито ти се отдава, нито ще ти се отдава.
Един перманентно неадекватен ми се струваш. С много беден речник и прости подмятания. Нямаш си на представа какви асоциации и физиономии предизвикваш, като ти чета тъпотиите.  :D

GMG

  • Гост
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #34 -: Септември 01, 2020, 05:43:21 pm »
ndm Аз съм привърженик на теорията за вътрешното слънце и въобще вътрешната планета - куха със слънце, вода и т.н.


Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #35 -: Септември 01, 2020, 06:16:46 pm »
krasias , наторяването с амониеви и калиеви торове не е вредно. Просто трябва да мине определено време, да се неутрализират торовете, т.е. да придобият естествено разтворима формула. Друг е въпроса, ако са злоупотреби с това и се бере по-рано, като днешния частник, на когото ич, ама ИЧ не му пука за твоето здраве.
За изкуствените торове си прав когато са в норми няма проблем, даже в днешно време изнамират все по близки до естествените торове. Обаче и навремето не им пукаше за здравето на хората и на места доста прекаляваха с изкуствените торове. Просто призива беше "Да има другари", но имаше и производство за износ което беше с много високо качество.

А нека ти каже ЕДМ как стои положението в центъра на Западна Европа с торенето и препаратите:
Известно ли ти е че там дотолкова са отровени почвите от препарати, че няма хумус. Не живее нито една буболечка в почвата и почвите се изтощават за 1-2 год. Сменяха почвата, като копаеха терените на 2 м дълбочина, хвърляха пръстта в горите и караха пръст от планините. Та хайде не ми говори на мен. Тези неща съм ги виждал с очите си. На запад навремето се стараеха да изкарват колкото се може по-големи добиви защото така се намаляват разходите, но всичко е за сметка на качеството.
Да и това го знам....

Знаеш ли, че като разберяха, че съм българин, първото нещо за което ме поздравяваха беше натуралните с най-високо качество плодове и зеленчуци и агнешкото. И до ден днешен най-скъпото агнешко в Западна Европа е българското. Но рекламата е от комунистическите агнета.
Да и това го знам изнасяхме хубавото агнешко месо за доларчета, а колко хиляди тонове кенгура сме изяли 15 годишно замразено месо за почти без пари.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 482
  • Невежеството ражда химери...
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #36 -: Септември 01, 2020, 06:23:32 pm »
...Обаче и навремето не им пукаше за здравето на хората и на места доста прекаляваха с изкуствените торове....
Да, ама не. Пуснаха огромно количество амониева селитра за без пари, хората (вкл. баща ми) купуваха с чували и торяха на поразия.
После медиите врякнаха.... ау ужас!
И това бе по времето на Чернобил. Не се страхуваха от Чернобил, страхуваха се от нитратите на пазара.

Добре е, когато се прави човек на интересен, да знае за какво иде реч...

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #37 -: Септември 01, 2020, 07:31:11 pm »
Защо тук не е технически форум?
Защото някой трябва да работи и да харчи пари за проекти...
Моите хилядарки и 13 години като минете, тогава се правете на интересни.
Да си комплексар и трол е безплатно.


Vitane че ти си бил жив за оплакване, бе! Въй горкият амбициран простак така се е самозабравил в клетата си амбицийка че цели хилядарки се набутал завалийката и 13 години отгоре, вай въй вай жив да го оплачиш горкият той!!! Не се бой аркадаш те руснаците ще ти ги върнат тройно в средната част на седалищните части! Не бой се, те знаят как!!!  ;D ;D
Я да чуем и другият аркадаш къде го стяга налъма че все за руска уйня се моли! :D Айде EDM-чо кажи си и ти болката, мойту момче! Че белким та чуят и на теб ти намерят лек за окъхарената душичка! Въй, вай въй!? Само не казвай че си доволен от жигулата дето още я търкаляш!  ;D

Момчета ставате смешни, каквато и тема да подхване човек винаги го избивате на руско-турско-европейски-американски-китайски-марокански комплекси! Стегнете се малко, нали от 140 години имаме държава! А все някой друг ни е виновен!? Що така???

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 493
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #38 -: Септември 01, 2020, 08:38:30 pm »
Много съм доволен от Жигулата си. Днес и купих нов акумулатор и сега отивам да го сменям. Не я давам за никоя западна кола. Много здрава кола и луксозна.  :D

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #39 -: Септември 01, 2020, 09:03:35 pm »
Няма държава.няма народ.няна Просвета,няма нищо.има простаци .корупция и джендъри!
Такова тотално опростачване е ,че нямам думи!
Всякаш само простаците искат да останат в таз територия и за това опростачват така стремглаво...
Само ядрена бомба може да оправи нещата-камък върху камък да не остане!

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #40 -: Септември 01, 2020, 10:03:11 pm »
Много съм доволен от Жигулата си. Днес и купих нов акумулатор и сега отивам да го сменям. Не я давам за никоя западна кола. Много здрава кола и луксозна.  :D

Доволен ще си ами, де ще идеш! Той бай Рус ще ти подари нов таралясник, за добра служба! Още по-луксозен  та на стари години да ти намества бъбреците и ставите и да се доизтръсква малкият от малката нужда!?  ;D ;D


Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #41 -: Септември 02, 2020, 03:47:51 am »
Ти си тотално объркан човек. Много сте ми странни такива, типичният пролетариат, не по-лошо - роб, с робско самосъзнание, дето му става хубаво да има господар, а сте с крайно десни убеждения на капиталисти. Дядо Радико е същия. Лепи плочки завалийката, а е капиталист  :D. Това според вас нормално явление ли е, аз мисля, че това не е нормално явление?  :D

Но и друго е странно. Защо такива като мен, които нямат робско самосъзнание, нямат господар, никой не събира от мен принадена стойност, печелят достатъчно добре особено по време на криза от спекула, защото познават доста добре геополитическите процеси и могат да предвиждат събития напред, са се закъхарили за такива, като вас? И аз не мога да си отговоря на тоя въпрос. Трябва да стана егоист и да си гледам единствено собствения интерес.


Според мен ти си от петата колона ченге или потомък на такъв смучиш пари по комунистическа линия. Заради такива паразити сме на това дередже в момента. Само флудваш форума с пропагандни глупости на които само идиот би повярвал. Нито един твой пост няма нищо общо с идеята на форума. Идеята е да направиш форума нещо като жълтите вестници и сайтове на Пеевски ли?

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 348
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #42 -: Септември 02, 2020, 08:19:35 am »
Много писане, нищо казване.
https://p.bnt.bg/d/z/dzkultura_121216_funkcionalna_negramotnost_razgovor_x264-64545.mp4
Ами, то децата зависят от възрастните!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 493
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #43 -: Септември 02, 2020, 08:33:58 am »
Според мен ти си от петата колона ченге или потомък на такъв смучиш пари по комунистическа линия. Заради такива паразити сме на това дередже в момента.
АААаа....Хахахахаааа...аааа  ;D
Ей, това ли те е мъчила главата в 3:47! през нощта, откъде тоя ги изкарва тез много пари, светела ти е лампата цяла нощ?  :D

Да ти кажа, щом си стигнал до тия изводи - умен си, умен си... :D

Ама питай Радико, той най-напред ме разкри как ми плаща КГБ и усети, като му фалирах сервиза, едва като ме запозна във форума.  :D
Такива коментари ми вдигат настроението  ;D и аз се амбицирам да СМУЧА още повече пари по КОМУНИСТИЧЕСКА линия, като бивш или настоящ милиционер.  :D

GMG

  • Гост
Re: Преминете на свободния пазар на електроенергия
« Отговор #44 -: Септември 04, 2020, 02:16:18 pm »
Няма държава.няма народ.няна Просвета,няма нищо.има простаци .корупция и джендъри!
Такова тотално опростачване е ,че нямам думи!
Всякаш само простаците искат да останат в таз територия и за това опростачват така стремглаво...
Само ядрена бомба може да оправи нещата-камък върху камък да не остане!
  векторе, изтрил си си линията на живота от много чУкане  ;D
Кат гледам горе, нищо чудно.  ;D