Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Соларни източници - фотоволтаици, нагревателни и др.

Помощ при събиране на нужните документи за продаване на ток.

<< < (2/6) > >>

epwpixieq-1:

--- Цитат на: sasma в Май 14, 2020, 10:05:29 am ---след увеличаване на панелите и инверторите енергията ми е в доста излишък,

--- Край на цитат ---
sasma, малко по различна, и надявам се да не натрапчива, идея за вашия излишък ( макар че много зависи колко в KWh е той).  Защо не осветите района нощно време или не направите процес с който образно казано да правите нещо  (пък каквото и да ви хрумне). Връщането на тази енергия към електроразпределителните дружества е най-неефективния начин да се избавите от "излишъка". Ако погледнем в природата няма да видим "излишъци" всяко нещо си намира мястото и ролята и се използва, но за съжаление, дълго време ще трябва да мине докато ние хората свикнем да виждаме решенията, на проблемите които създаваме, по този оптимален начин.

montanar:
sasma - epwpixieq-1 е напълно прав - намери приложение на излишната енергия - тая глупост с ЧЕЗ на тоя етап е само за пред европа и до нея обикновения човек няма достъп ......

sasma:
Преди да напиша темата се поразрових малко и събрах не малка информация, писах даже и на енерго про получих и цени от тях до 5 кв цената е малко над 25ст. над 5-30 кв. цента е малко над 20ст (това е ако продавам цялата енергия и се включва някакв договор, а за излишъка което няма да може да ползва домакинството ми дадоха цена под 10ст. на киловат. И затова мислех да обурудвам 5кв за енергото изцяло за тях на цена 25.ст, а другите панели и инвертори да останат за нуждите на домакинтвото.
Разпитах няколко фирми които предлагат такива услуги за помагане за включване към енергото, едната обеща че ще ми помогне но се оказа че иска да си продава своите панели и инвертори защото моите са на няколко инветора и различни видове панели и нямало как да стане. Говорих и с друг които ми каза, че нямало значение какви панели имаш енергото ги интересувало инверторите защото те дават тока и преди инвертара не ги интересували какви панели съм сложил, но и този човек ми каза 1300 лв. ще ми излезе всичко т.е. само документацията и неговата услуга.
За това се интересувах дали някой има информация как мога да нямаля тази сума от 1300 лв. да опише нужните документи ( ако мога аз да ги събера), таксите за енергото ще се плащат това е ясно.

filchef:

--- Цитат на: sasma в Май 15, 2020, 09:44:57 am --- но и този човек ми каза 1300 лв. ще ми излезе всичко т.е. само документацията и неговата услуга.
За това се интересувах дали някой има информация как мога да нямаля тази сума от 1300 лв. да опише нужните документи ( ако мога аз да ги събера), таксите за енергото ще се плащат това е ясно.

--- Край на цитат ---
Не ми се вярва ако сам почнеш да събираш документи и уреждаш проекта за установката да ти излезе много по евтино от тази сума но ти сам си знаеш.

Ksurnev:
Дололкото помня, това трябва да е построено от лицензирана фирма.
Утре ще попитам и ще пиша.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия