Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Соларни източници - фотоволтаици, нагревателни и др.

Помощ при събиране на нужните документи за продаване на ток.

<< < (6/6)

filchef:

--- Цитат на: sasma в Май 20, 2020, 11:29:36 am --- Чувал съм, че в другите държави като Германия тази процедура с подаването на излишъка към енергото е било доста опростено и даже подпомагали за осъществяването му. Тука направо ти убиват желанието.....

--- Край на цитат ---
Така е но няма смисъл да го правиш занятието, защото като влезе свободния пазар на ток първо ще удари малките производители като теб и големите търговци ще ви изнудват с цената.
Копай си коините - в момента не е изгодно но в перспектива може да се окаже по изгодно отколкото директното продаване на свободния пазар,което рано или късно ще влезе у нас при положение, че закона е вече гласуван в парламента.

sasma:

--- Цитат на: filchef в Май 20, 2020, 03:31:21 pm ---Така е но няма смисъл да го правиш занятието, защото като влезе свободния пазар на ток първо ще удари малките производители като теб и големите търговци ще ви изнудват с цената.
Копай си коините - в момента не е изгодно но в перспектива може да се окаже по изгодно отколкото директното продаване на свободния пазар,което рано или късно ще влезе у нас при положение, че закона е вече гласуван в парламента.

--- Край на цитат ---
Не съм много наясно с тия закони, но според вас да изчакам малко да видим какво ще стане. Какво имахте впредвид
--- Цитат ---като влезе свободния пазар на ток първо ще удари малките производители като теб и големите търговци ще ви изнудват с цената.
--- Край на цитат ---
Не ми стана ясно това чесно казано.

--- Цитат ---рано или късно ще влезе у нас при положение, че закона е вече гласуван в парламента.
--- Край на цитат ---
Какво се очаква да стане?

filchef:
Не съм юрист и не мога да ти кажа точно къде го измениха закона за енергетиката ,но това се направи под давление на евросъюза да се освободи пазара на ток - доколкото съм чувал от медиите , след освобождаването на пазара всяко домакинство трябва да си избере търговец на ток, с който се договаря за цената и потреблението като отделно си плаща за преноса - тия търговци на ток съответно имат интерес да купуват евтино и да продават скъпо като се разчита на конкуренцията между тях съответно за търговците се определя и % от тока доставян от зелена енергия така че потребление на зелена енергия ще има но цените няма да са гарантирани.
Ето го изменението на закона за енергетиката но не съм юрист да го тълкувам - https://www.parliament.bg/bg/laws/ID/156912

sasma:

--- Цитат на: filchef в Май 20, 2020, 05:24:03 pm ---Не съм юрист и не мога да ти кажа точно къде го измениха закона за енергетиката ,но това се направи под давление на евросъюза да се освободи пазара на ток - доколкото съм чувал от медиите , след освобождаването на пазара всяко домакинство трябва да си избере търговец на ток, с който се договаря за цената и потреблението като отделно си плаща за преноса - тия търговци на ток съответно имат интерес да купуват евтино и да продават скъпо като се разчита на конкуренцията между тях съответно за търговците се определя и % от тока доставян от зелена енергия така че потребление на зелена енергия ще има но цените няма да са гарантирани.
Ето го изменението на закона за енергетиката но не съм юрист да го тълкувам - https://www.parliament.bg/bg/laws/ID/156912

--- Край на цитат ---

Като видя тия членове и алинеии тотално мисля да се откажа, иначе щеше да се супер да искарам някои лев от панелите си и мислех да монтирам и още градината и къщата си го позволява. :(

filchef:

--- Цитат на: sasma в Май 26, 2020, 10:59:00 am ---Като видя тия членове и алинеии тотално мисля да се откажа, иначе щеше да се супер да искарам някои лев от панелите си и мислех да монтирам и още градината и къщата си го позволява. :(

--- Край на цитат ---

Ми щом ти позволява мястото направо хващай тая фирма дето каза, че искала да си продава панелите и инверторите направи още 5 киловата и им кажи да ти узаконят направо 30 киловата като им обещаеш, че като събереш пари ще им се обадиш за останалите до 30 пък то като те узаконят и ти сложат електромера пътища много. - те щом се занимават с това значи имат връзките.
После като влезе закона в сила и пуснат свободния пазар все ще си намериш някоя фирмичка да ти изкупува тока щото 30 киловата са си една добра мощност-срещу тия 30 киловата фирмата която ти го изкупува ще може да продава 100 киловата от други източници не зелена енергия.Ако е само за 5 киловата никой няма да си мръдне пръста да ти ги изкупува или пък ще те бие в цената.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия