Начало > Новини от света на технологиите

Шели

<< < (5/6) > >>

juliang:

--- Цитат на: xakep в Май 07, 2020, 12:31:32 am ---С приблизително 10% от изходното напрежение ,  но контрола да е със симистор вместо реле..  ;D

--- Край на цитат ---
То става, ма ... 16 ампера, 3 киловата му дават да комутира на тая кутийка... Кат сложиш един шунт, и ще я опечеш за секунди, или няма да имаш тоя пад който ти трябва за да захраниш шитнята. Да не говорим за убийствената ефективност при включването на големи товари. А ако товара е малък ... дреме ми че работи докат ме няма... колко ще ми спести ЛЕД крушката в кенефа ако я изключвам "по телефона" докат ме няма в къщи?

--- Цитат на: filchef в Май 07, 2020, 12:35:58 am ---След моя пост https://mazeto.net/index.php/topic,11239.msg113105.html#msg113105 мислех че тоя въпрос е приключил - явно си го пропуснал.

--- Край на цитат ---
Щ'та питам каква нула ще докараш като сложиш една флуоресцентна лампа като консуматор... тя докат не пробие през газа ток йок през нея...
А па ЛЕД-овете светят гадно като има консуматор вързан последователно... даже гадна глимка дет осветява къде е ключа нощно време ги кара да мъждукат и не мож да спиш ...

xakep:
За лед крушката в кенефа ще трябва и нула, иначе ще заприлича на дискотечно осветление от деветдесетте...

filchef:

--- Цитат на: juliang в Май 07, 2020, 12:38:48 am ---Щ'та питам каква нула ще докараш като сложиш една флуоресцентна лампа като консуматор... тя докат не пробие през газа ток йок през нея...
А па ЛЕД-овете светят гадно като има консуматор вързан последователно... даже гадна глимка дет осветява къде е ключа нощно време ги кара да мъждукат и не мож да спиш ...

--- Край на цитат ---
Е аз го казах това само по принцип не е кавано,че трябва да е изпълнено точно с резистори - примерно един кондензатор през един диод ще се зареди през независимо какъв да е товар - дори и луминисцентната лампа има стартер или инвертор през който тока е достатъчен да зареди  този кондензатор до върхово напрежение, което е достатъчно при смост технология на елементите да поддържа устройството в готовност.Малко по проблемен е режимът при затворен ключ щото товарът е между 10 и 300 вата но може да се ползва токов трансформатор като вторичната намотка е изчислена да е достатъчна при минимална консумация а всичко останало да се преобразува и стабилизира.

EDM electronics:
Подобни схеми на включване на датчик на мястото на ключа само по 2-проводна линия са известни и работят от бълдър-години  ;).
Има съдя  ;) ПИР датчици, които се монтират на мястото на ключа и работят без ТОКОВИ трансформатори. Въобще дума де не става за токови трансформатори.

Работата е следната:
Задължителна е комутацията със симистор, не с реле. Симистора затваря товара в захранването, но се образува делител на напрежение. Условно приемаме, че симистора комутира импулсно поради лавинообразния му ефект на отпушване. Управлява се обаче през нисковолтов денистор вграден в оптрон или външен DB3.
Денистора мисля беше за 30-33 В. Целта е да се раздалечи времето на отпушване и запушване, като се има предвид инерцията на запушването. Дори само денистор не е достатъчно за този процес и задължително се поставя снабер анод-катод. Без този снабер рано или късно симистора ще изгори, да не говрим, че ще има погрешни включвания от смущения в мрежата, които са твърде много.

Та, през симистора напрежението в товара никога не може да бъде равно на захранващото. Симистора се отпушва при мин. напрежение 30 В в мрежата, при отпушване на денистора, като ще се запуши вече при по-малко напрежение поради инерцията. Винаги върху симистора остават едни 10-тина волта, като можем и да ги увеличим с регулиране на тока на управляващия електрод. При тия десет волта няма голям ток и това напрежение не съответства на тока, като през токов трансформатор - просто делител на напрежение.

И така, имаме отпушен симистор примерно с пад 10 В и запушен с пад цялото мрежово напрежение. Поставяме един грец паралелно на симистора и оттам сваляме това напрежение в кондензатор. Поставя се ценер. Широката граница от 10-220 В се компенсира примерно с термистор, за да не се отлага всичката на ценера, но може да се измисли и по-интелигентен начин, да няма загуби.

Та проблема е никакъв да се направи датчик само с два извода и от тях да се и захранва.

Проблема с мигането на светодиодна лампа може да се елиминира, като паралелно във фасунгата се постави кондензатор, така малкия ток необходим за поддържането на ключа ще минава през него и ще шунтира лампата.

mind:
No Neutral Wire Required



https://www.zemismart.com/zigbee-uk-one-gang-wall-light-switch-compatible-with-smartthing-hub-no-neutral-wire-required-p0215-p0215.html

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия