Автор Тема: Теорията за всичкото.  (Прочетена 26866 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Теорията за всичкото.
« Отговор #90 -: Април 28, 2020, 10:02:29 pm »
За пръв път чувам този термин “ фазово конюгирани вълни “, ако разбираш от тези вълни, може да обясниш какво представляват те.
https://www.google.com/search?q=phase+konjugate&oq=phase+konjugate+&aqs=chrome..69i57.5981j0j7&client=ms-android-xiaomi-rev2&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Теорията за всичкото.
« Отговор #91 -: Април 29, 2020, 07:54:16 am »
https://www.google.com/search?q=phase+konjugate&oq=phase+konjugate+&aqs=chrome..69i57.5981j0j7&client=ms-android-xiaomi-rev2&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Радико, много сложно и объркано е обяснено. Дай някакво по адекватно обяснение. Аман от тези педии.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Теорията за всичкото.
« Отговор #92 -: Април 29, 2020, 09:10:56 am »
Според моите знания, "конюгация"  означава съвокупление с цел оплождане и идва от латински. Какво е искал да каже поетът с тези вълни и аз не знам?
Радико, съгласен съм с твоите доводи, че за да е така с частиците, трябва да ги наблюдаваш през четвъртото измерение,(което е непосилно за нас), но обяснението с вълни също ми се струва неиздържано... Как са засекли вълна като частица? И коя вълна има скорост, многократно превишаваща тази на светлината? Защото доста умни глави твърдят, че дори няма скорост, а промените стават едновременно.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Теорията за всичкото.
« Отговор #93 -: Април 29, 2020, 09:33:48 am »
Според моите знания, "конюгация"  означава съвокупление с цел оплождане и идва от латински. Какво е искал да каже поетът с тези вълни и аз не знам?
Радико, съгласен съм с твоите доводи, че за да е така с частиците, трябва да ги наблюдаваш през четвъртото измерение,(което е непосилно за нас), но обяснението с вълни също ми се струва неиздържано... Как са засекли вълна като частица? И коя вълна има скорост, многократно превишаваща тази на светлината? Защото доста умни глави твърдят, че дори няма скорост, а промените стават едновременно.

Да атос, и аз съм на мнение че при сплетените състояния, няма пренос, скорост, въздействие, но все пак нищо не се знае, може и Радико да е правият, до сега нищо във вселената не се променя без пренос, въздействие ставащо с някаква скорост. възможно е все пак да става пренос или промяна на нещо си, без движение без скорост, и това да е съвършенно ново явление във вселената изискващо друг начин на обяснение извън познатото ни обяснение от опита и дедукцията. Просто трябват много, много изследвания в тази област. Някои физици спорят че чрез това явление не може да се предава информация, други смятат че може, даже имало вече прототипи на квантови компютри работещи на този принцип. Лошото е че спекулата е навсякъде, и не може да се вярва на никой вече, ето и с короната е подобно нещо, във нашето скапано общество. Но знам едно, че големите истини се крият от общественноста, до момента когато тези големи истини, заработят за нечии интереси.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Теорията за всичкото.
« Отговор #94 -: Април 29, 2020, 10:40:55 am »
Самоцитирам се от темата за Камикадзе :) относно процесът phase conjugation:

Mi68 си има собствен по-особен стил на изразяване и това го знаем отдавна. Но изглежда някои не успяват да вникнат в написаното (най-малкото да си направят труда и да сърчнат определени ключови думи) и бързат да заклеймят. Някакви понятия като "нелинейна оптика", "фазово свързване (phase conjugation)", "parametric amplifier", "холографна пространствена решетка"...

Вероятно и това видео е "фантазия" (не е зле да се прегледат и коментарите отдолу):

https://youtube.com/watch?v=gAy39ErqV34

Mi68 говори именно за тези неща, но приложени към обхвата от кило- до гигахерци, вместо в светлинния диапазон. Нали всичко е електромагнитна вълна, различават се само средите за фазово свързване.

"Фазовото свързване на електромагнитни вълни (чрез среда с нелинейни характеристики) може многократно да увеличи енергетичността, подобно на лазерното напомпване. Получава се самоподдържаща се резонансна солитонна вълна, черпеща енергия от етера. При фазовото свързване, резонансното усилване става до 9-ти хармоник, вместо само на основната вълна както е при обикновения резонанс."

Например Гай Оболенски е постигнал такъв вид резонанс, "бутилиране" и усилване на енергията, чрез самоделна установка с няколко разрядника, излъчваща подмилиметрови вълни, фазово свързани чрез пластини супермалой в ролята на нелинейна среда. Установката се саморазрушава от огромното количество получена енергия, многократно надвишаваща вложената.

А един от най-забавните ми въпроси е "От къде идва СЕ-то в това устройство?". И от тук следва контра въпросът - От къде идва енергията за неспирното движение на субатомните частици, на планетите и звездите (т.е. от най-малкото до най-голямото)? Вечното движение е основен природен принцип, като чрез различни методи за оказване съпротивление върху му, възникват различните видове силови проявления. А това, че ние го ограничаваме (и погасяваме) изкуствено в рамки с разпространяваните примитивни и силно неефективни съоръжения, е отделен въпрос.
Магнетизмът и електричеството също са субпродукти на вечното движение и при подходящи условия (правилно построена система) и те могат да циркулират вечно и тяхната "енергия" да бъде оползотворявана.

Прикачам и няколко страници от книга, където се описва по-детайлно този термин.

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: Теорията за всичкото.
« Отговор #95 -: Април 29, 2020, 11:16:52 am »
Дай да я видим тая книга - не казваш коя е.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: Теорията за всичкото.
« Отговор #97 -: Април 29, 2020, 11:24:25 am »

Да чувал съм за нея но не можах да я намеря в електронен вариант

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Теорията за всичкото.
« Отговор #98 -: Април 29, 2020, 11:25:43 am »
Коригирах го, първия път нещо се обърка. "Засекретените научни технологии и открития" на д-р Пол ЛаВиолет. Доколкото знам от форума само аз и mi68 сме си я взели.
В електронен вариант я има на английски (чел съм я отдавна като PDF). На български я няма преснимана, но си заслужава човек да си я купи.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Теорията за всичкото.
« Отговор #99 -: Април 29, 2020, 11:35:33 am »
Проблемът при мултиплициране на енергията чрез резонанс не е в липсата на енергия, а в контролиране на процеса. Всеки опит за усвояването и води до погасяване на въпросния резонанс. Отделен е въпросът, че механичните, оптични и вълнови установки с подобно действие имат нещо като "праг на пресищане" и или се разрушават след него, или достигат определен лимит при който няма излишък от енергия.
Може би начинът е чрез импулсна работа, при което получената енергия се натрупва в нещо като "маховик"  на тресчотен принцип.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 526
  • Невежеството ражда химери...
Re: Теорията за всичкото.
« Отговор #100 -: Април 29, 2020, 11:36:30 am »
mzk,
"Най- важната книга е: Meyl - Scalar Waves (first Tesla physics textbook for engineers) (2003).pdf - 600 страници с ревизия на уравненията на Максуел, доста разсъждения за приложенията на скаларните вълни за предаване на енергия, биологично въздействие. Професорът е разглеждал доста други откриватели - Шаубергер, Райх и много други.

Книгата е уникална."

https://mazeto.net/index.php/topic,4430.0.html (пробвайте с торента)

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: Теорията за всичкото.
« Отговор #101 -: Април 29, 2020, 11:37:22 am »
Коригирах го, първия път нещо се обърка. "Засекретените научни технологии и открития" на д-р Пол ЛаВиолет. Доколкото знам от форума само аз и mi68 сме си я взели.
В електронен вариант я има на английски (чел съм я отдавна като PDF). На български я няма преснимана, но си заслужава човек да си я купи.

Да видях съдържанието и - можеш ли да дадеш линк към английската верия или поне да кажеш какточно е названието и на английски
То не е лошо да се преснима книгата и да и се направи едно копие в PDF или Djvu

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Теорията за всичкото.
« Отговор #102 -: Април 29, 2020, 11:57:07 am »
Английска версия: http://avalonlibrary.net/Nikola_Tesla/Books/Secrets%20of%20Antigravity%20Propulsion.pdf

Пак призовавам на който му се чете, да си вземе хартиения вариант, вместо да се мъчи със зле преснимани страници (какъвто е горният вариант на английски). Цената никак не е висока като за тази книга, даже ми се струва ниска.

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: Теорията за всичкото.
« Отговор #103 -: Април 29, 2020, 12:25:26 pm »
Не е проблема в цената, а в това, че трудно се публикуват в интернет откъси от книгата когато не е в електронен вариант.

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Теорията за всичкото.
« Отговор #104 -: Април 29, 2020, 11:56:35 pm »
Проблемът при мултиплициране на енергията чрез резонанс не е в липсата на енергия, а в контролиране на процеса.
Това е нещо ново и непознато за физиката, революционно е!
Откъде имате тези знания, да не би да се занимавате активно с практическа наука в някоя лаборатория?