Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Разлагане на водата

Водородна продукция чрез електролиза със ултра-късо пулсиращо захранване

<< < (11/17) > >>

A_Dechev:
Момчо, коя е схемата на altium с пулсиращо напрежение за която говориш?

Сашо:
тази схема става ли

nipo:
Работи, ама по-скоро за регулиране на електролизата  :)

teofilius:

--- Цитат --- Някой може ли да предложи метод за спонтанно! разлагане на водна пара, чрез електролиза.Казвам спонтанно и това означава на момента,пускаш пара , изкарваш смес от водород и кислород.   
--- Край на цитат ---

Загряваш водната пара до 550-600 градуса и я пускаш през силно електрическо поле - Магнито-хидродинамичен генератор. Това е тръба в която имаш два противоположно разположени електрода с високо право напрежение а перпендникулярно на тях имаш мощни магнити. ..

Михаил Кузмов:
Не си губете времето ! Схемата от #51 не е коректна точно в този вид ! Не върши работа освен ако искате да намалявате продукцията от чистата DC електролиза ! Просто е бъзик ! Пробвах я в зората на моите експерименти преди 3 год. ! teofilius-kak загряваш на 600 гр. пара и как правиш  това ел. поле ? А тая тръба с високо право ? Колко високо ? И от какво трябва да е тръбата че да разположиш перпендикулярни магнити ?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия