Автор Тема: Кола на Вода  (Прочетена 706 пъти)

Активен van

• Стабилен
  • Публикации: 517

Активен van

• Стабилен
Re: Кола на Вода
« Отговор #1 -: Март 01, 2020, 08:54:09 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=J4qpbsT9wso
2002 Watercar Demo

тока изписан на долната табелка го разчитам DINGELCAR 12V 10AMPERES 120 HP
« Последна редакция: Март 01, 2020, 09:09:54 pm от van »

Неактивен Михаил Кузмов

• Успешен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 493
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ

Неактивен EDM electronics

• Global Moderator
  • Много Напреднал
  • Публикации: 2 088
« Отговор #3 -: Март 01, 2020, 09:25:20 pm »
Имаме си работа с хиперактивен, който бълва линкове и фотографии, няма значение колко е истина и колко не. Няма умора, ей...

Неактивен sorrry

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 115
« Отговор #4 -: Март 01, 2020, 09:53:18 pm »
   Позволете малко не достатъчно задълбочено и научно компетентно, но достатъчно професионално мнение, относно обикновен двг задвижван изцяло и основно на оксиводород. Не отричам възможността да се открие някакъв начин за ефективно използване, но 11 годишния ми опит в разработване и приложение на ефективни електролизери показва друго. Основно свойствата на горивото за което са конструирани двигателите са коренно различни от свойствата на оксиводорода, като такова. Скоростта на горене надвишава в пъти скоростта на фосилните горива. механизмът на двигателя не успява да поеме импулса с такава скорост. В същото време налягането което създава е нищожно пак сравнено с обикновените горива. Другото важно положение е че, оксиводородната смес си е самодостатъчна за горене. Тоест при ниски обороти, когато подаваш някакво примерно количество за да работи в нормални обороти, не е нужно въздух. също не се нуждае от въздух и при по високи обороти, а отварянето на дросела само разрежда газа и пада ефективността. Лично аз не знам как са го решили този проблем, но аз не можах. Друга важна особеност е инерционното производство на газа. Ако не се съхранява в резервоар под достатъчно налягане за работата на двигателя, няма как разчитайки само на токов контролер, да се форсира като на клипчето.
     Все пак се радвам че има ентусиазти, тъй като и аз съм един  от тях. Предпочитам да публикувам нещо което е работещо и проверено и доказано, най-малко експериментално.

Неактивен Pegas

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 130
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
« Отговор #5 -: Март 01, 2020, 09:55:42 pm »
   Позволете малко не достатъчно задълбочено и научно компетентно, но достатъчно професионално мнение, относно обикновен двг задвижван изцяло и основно на оксиводород. Не отричам възможността да се открие някакъв начин за ефективно използване, но 11 годишния ми опит в разработване и приложение на ефективни електролизери показва друго. Основно свойствата на горивото за което са конструирани двигателите са коренно различни от свойствата на оксиводорода, като такова. Скоростта на горене надвишава в пъти скоростта на фосилните горива. механизмът на двигателя не успява да поеме импулса с такава скорост. В същото време налягането което създава е нищожно пак сравнено с обикновените горива. Другото важно положение е че, оксиводородната смес си е самодостатъчна за горене. Тоест при ниски обороти, когато подаваш някакво примерно количество за да работи в нормални обороти, не е нужно въздух. също не се нуждае от въздух и при по високи обороти, а отварянето на дросела само разрежда газа и пада ефективността. Лично аз не знам как са го решили този проблем, но аз не можах. Друга важна особеност е инерционното производство на газа. Ако не се съхранява в резервоар под достатъчно налягане за работата на двигателя, няма как разчитайки само на токов контролер, да се форсира като на клипчето.
     Все пак се радвам че има ентусиазти, тъй като и аз съм един  от тях. Предпочитам да публикувам нещо което е работещо и проверено и доказано, най-малко експериментално.
Не можах да дочета докрая-сорри
Има тема в форума-двигател на вода от Владимир - прочтете я!

Неактивен sorrry

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 115
« Отговор #6 -: Март 01, 2020, 10:10:11 pm »
  Благодаря за предложението. Чел съм я. Също така съм срещал подобни на неговите разработки. Това е доста различно, и в същото време подобно. Става въпрос за плазмена високочестотна електролиза, създавана непосредствено преди или в горивната камера. разработките са от времето преди войните, а за да се добие представа, е нещо между рботата на Влади Димитров и Мишо Кузманов с клипчетата с плазмената електролиза. Точно VAN в темата за ефективността на водата е публикувал две научни статии по темата, които са от полза за експериментаторите.

Неактивен ppipilica

• Сериозно Активен
  • Публикации: 330
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
« Отговор #7 -: Март 02, 2020, 01:33:00 am »
Колко хубаво е написано, че и клипчета хубави и почти истински. Някой смятал ли е колко въздух претака един обикновен мотор 1.5 литра при 1000 оборота на пазен ход за една минута, е кой електролизер може да произведе тоя обем. Да като добавка към бензин или нафта може и да има подобрение в горенето и разхода, но само на електролизен газ силно ме съмнява тия буркани да произвеждат толкова много газ.

Активен van

• Стабилен
« Отговор #8 -: Март 02, 2020, 07:17:06 am »
От Вики Водород четем: Водородният газ Н2(диводород) е силно запалим и гори при контакт с въздуха при обемни концентрации между 4 и 75%. Енталпията на горенето на водорода е −286 kJ/mol за водата : 2 H2(g) + O2(g) → 2 H2O(l) + 572 kJ

Водородът съществува в две изомерни форми (модификации) – ортоводород и параводород. В молекулата на ортоводорода o-H2 (т. топене −259,10 °C, т. кипене −252,56 °C) ядрените спинове са еднопосочни, докато при параводорода p-H2 (т. топене −259,32 °C, т. кипене −252,89 °C) са противопосочни. Равновесната смес o-H2 и p-H2 при дадена температура се нарича равновесен водород e-H2. При много ниски температури равновесието между ортоводорода и параводорода почти изцяло е изместено към страната на последния. При 80 К съотношението на двете форми е приблизително 1:1. При нагряване параводородът се превръща в ортоводород до образуване на равновесна смес при стайна температура (орто:пара = 75:25).

Двуатомните молекули на водорода могат да съществуват в две изомерни форми, които се отличават по относителния спин на ядрата на двата образуващи ги атома.[18] При ортоводородната форма спиновете на двата протона са с една и съща посока и молекулният спин е с квантово число 1 (½+½), докато при параводородната форма спиновете са срещуположни и молекулният спин е с квантово число 0 (½-½). При стандартна температура и налягане водородният газ съдържа около 25% параводородни и 75% ортоводородни молекули – съотношение, известно като „нормална форма“.

Равновесното съотношение между ортоводород и параводород зависи от температурата, но тъй като ортоводородната форма представлява възбудено състояние и има по-висока енергия от параводородната форма, тя е неустойчива и не може да се получи в чист вид. При много ниски температури равновесната смес се състои почти изцяло от параводород. Топлинните свойства на течната и газова фаза на чистия параводород се отличават значително от тези на нормалната форма, поради различия в ротационните топлоемкости (вижте Спинови изомери на водорода).

Разграничението между орто- и параводород е налице и в други водородни молекули и функционални групи, като тези на водата или метилена, но оказва слабо влияние върху техните свойства.

Некатализираното взаимно преобразуване между параводород и ортоводород се усилва при нарастване на температурата, поради което рязко кондензираният молекулен водород съдържа големи количества високоенергиен ортоводород, който се превръща в параводород много бавно. Съотношението между двете форми в кондензирания водород е важно съображение при неговата подготовка и съхранение – преобразуването на ортоводорода в параводород е екзотермично и създава достатъчно топлина за изпаряването на част от водородната течност, което води до загуба на втечнен материал. По тази причина при охлаждането на водорода се използват катализатори – железен оксид, активен въглен, платиниран азбест, редкоземни метали, хромов оксид, някои съединения на урана и никела.

Да разчетем първата табела TOYOTA COROLLA 1600cc 4cyl. 400cc 400cc 400cc 400cc за един оборот два работни такта 2х400сс=800сс за да се възпламени водорода 4% водород във въздуха ни трябват минимално. 800сс*4%=800*0,04=32сс за оборот
При 600 оборота празен ход или при 1000 оборота работно положение , вече като имаме разхода на водород 32сс на оборот може да се сметне 32сс*1000=32 000сс (куб см.) водород ще са ни необходими, това от табелката по-горе си го изведох.

Водородният газ образува взривна смес с въздух при концентрации 4 – 74% и с хлор при концентрации 5 – 95%. Тези смеси детонират спонтанно от искра, нагряване или досег със слънчева светлина. Температурата на самовъзпламеняване, при която водородът започва да гори спонтанно във въздух, е 500 °C.

от предната тема имаме един мол вода е равен на 18 грама където 16грама са кислорода 1 мол и 2 мола водород
за 1 литър имаме 1000гр./18гр/мол=55,56мол в-ва. или 111,11 мол водород по 1грам 111,11гр. водород ще имаме в литър вода. което 111,11гр. като имаме плътността му 0,0899 kg/m3 можем да изчислим обема който заема 0,11111 * 0,0899 = 1,2356m3 водород ще отделим от 1 литър вода според калпавите ми сметки. проверете дали е вярно. Нещо не ми се връзва може да съм объркал
1 Cubic Meter = 1 000 000 Cubic Centimeters

« Последна редакция: Март 02, 2020, 07:48:14 am от van »

Активен van

• Стабилен
« Отговор #9 -: Март 02, 2020, 07:51:57 am »
водорода от 1 литър вода разложена с електролиза е 1235941,169сс делим на 32 000сс за мин. и получаваме 38,6 мин ще работи ДВГ с един литър вода от който изваждаме водорода и го пускаме в ДВГ.

Иначе казано 32000cc. = 32 L трябва да имаме 32 литра водород в минута или приблизително 2000 литра водород за час да прави електролизера ни. ба наистина е много. щот кислорода 1/3 мол.маса произвеждан от електролизера се изхвърля в атмосферата като ненужен газ реално 3000литра за час електролизер ще ни трябва със сепарация на водорода, който произвежда. два големи електролизера по 1500 литра ННО за час в ремарке и малък бензинов генератор 220V за да ги захрани също в ремаркето.

А с тези смешни 12V 10A = 120Вт електролизера на D.Dingel направо е смешка. Тайната му обаче бил талава конструкция тип пчелна пита 6то-ъгълни кутиики, че произвеждал достатъчно газ по думите на Dingel.

Според мен тайната на D.Dingel е че водорода който произвежда въшката/буркана/ електролизер на D.Dingel е атомарен - само Н, а не е H2, познатия ни газ водород, с който гледахме по-горе примера за изчисление.
Само така може да си обясня разликата, че атомарния водород Н, който предполагаемо го получава D.Dingel има други ядрени свойства различни и непознати за нас от тези на газа Н2, който ни е познат от учебника.

Работата е там че например практици като D.Dingel без да му мислят и пресмятат много много направо го правят, докато много напреднали участници във форума, като Михаил Кузмов, PyroVeso и др. почват да го тестват на парче като инж. и да го проверяват още преди да се монтира всичко да е сглобено и нема как да стане защото в учебника така е записано, че нема начин с малко да получиш много.
« Последна редакция: Март 02, 2020, 08:21:19 am от van »

Активен van

• Стабилен
« Отговор #10 -: Март 02, 2020, 08:24:35 am »
Както и горния пример за сметки го доказа. А на клипчетата колата на Даниел Дингел работи не вярвам някой да се съмни в това.
https://www.youtube.com/watch?v=uQnBOeoXuGk

Неактивен PyroVeso

• Специалист
  • Стабилен
  • Публикации: 962
  • Life is a DIY project!
« Отговор #11 -: Март 02, 2020, 10:17:36 am »
Еми така е, van, тъпи сме! Ама поне сме го докарали до работещи модели, които сме ги изследвали дали стават или не, и като сме видели, че не стават, сме се върнали с наведени глави да си прочетем книгите, които сме пропуснали от самонадеяност... И тогава с ужас сме установили, че хората са го знаели това и са го написали още преди 100 години...

Пък вие, умните, като гелдам сте още на ниво копиране на чужди картинки в нета и разтягане локуми по форумите.
Хубаво е човек да вярва в дедо Коледа, но малцина се осмеляват да му устроят капан и да се опитат да го хванат в него... Какво "хващат" и как се чувстват след това - нека всеки сам да си представи... аз по този начин на една Нова година залових съседа от 3-тия етаж.. след което от мъка се прогърмях (пироманиясах)...

Неактивен Михаил Кузмов

• Успешен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • Публикации: 1 493
  • Или не опитвай,или карай до край ! ОВИДИЙ
« Отговор #12 -: Март 02, 2020, 12:26:46 pm »
van чо аз летя, махайки с ръце!! Обличам се добре, с каска и очила, и нямам нужда от кола. Вервай ми!
Не се съмнявай!