Автор Тема: STAR WARS  (Прочетена 165409 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: STAR WARS
« Отговор #270 -: Декември 21, 2020, 09:14:29 am »
М'да ве, дойче юбер алес! Упс, янки юбер!
Венсеремос!

А, да ме светнеш, чий е най-мощният ракетен двигател? Който се произвежда в момента?
Чиято технология "не е изгубена".
На тема военни ракети няма да те барам, там едни Минитмънти от време оно... (70-те). За Пейтриът, де атакуват сами себе си - ич биля!

Не ми отговаряй де, забравяме. Ако може. Please. Чакаме светлото бъдеще на Марс!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: STAR WARS
« Отговор #271 -: Декември 21, 2020, 06:01:24 pm »
Мдааа, Юлиане, от тези две снимки и аз вече се убедих - няма разлика, да де, един "цилиндър" там около 10 метра...к'во толкоз...
Но...важни са картинките, то по тях всичко се вижда... ;D

Пък и то с колите - същата работа - преди 4 колела и купе, сега - пак...никаква разлика.


Това:


Или това :


Все тая...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: STAR WARS
« Отговор #272 -: Декември 21, 2020, 07:37:27 pm »
https://www.24chasa.bg/novini/article/9336893 
Коментарите ще ги спестя като никога до сега. Оставям ги за Витан.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: STAR WARS
« Отговор #273 -: Декември 21, 2020, 07:44:40 pm »
Коментарите ще ги спестя като никога до сега. Оставям ги за Витан.
Всичко, което е отлично постижение в електрониката, американците засекретяват - т.е. не се продава на тия, които не им лижат...

Как да си купиш такова?
Е'м лесно.
Някой фрeнд им се обажда на място и им казва:
- Искам това и това.
Те казват:
- Сакън! Не мой!
Фрeнда:
- Е те чайниците продават такова, ама менте!
Они:
- Аа.а...е! Тяхна леля! Аре, от нас да мине. Колко искаш?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: STAR WARS
« Отговор #274 -: Декември 21, 2020, 08:10:02 pm »
За Витан не знам, но аз бих коментирал...

"опити за придобиване и реекспорт на американски продукти за дейности в разрез с интересите на националната сигурност и външната политика на САЩ"

Как, мамка му, се закупуват изобщо подобни продукти тогава? Значи - секретни технологии се продават така свободно наляво и надясно?
Как се "контролира износът им от държавата", след като е допуснат изобщо какъвто и да е износ? Как изобщо се позволява закупуването на  "толкова стратегически значими" чипове? И какво значение има дали ще ги изнесеш за България или за Бахрейн? А защо не и за Кувейт? Всъщност...може да ги прекараш и през 10 държави, докато им се загубят следите, това и на малко дете е ясно!
Ако нещо е държавна тайна - просто не го продаваш, ама на никого!

Доста намирисва тази афера...

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: STAR WARS
« Отговор #275 -: Декември 21, 2020, 08:16:11 pm »
Целта може би е да не се продават на Русия или Иран или др., а не изобщо. И това ако са решили че ще го регулират с разрешителен/уведомителен режим, дали не изглежда даже забавно:)))

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: STAR WARS
« Отговор #276 -: Декември 21, 2020, 08:25:03 pm »
Във САЩ всичко е частна собственност, за разлика от Русия. Голяма част от нас тук все още сме свикнали да мислим по съветския тертип. Да сме нечия собственост. От това идва объркването Атос.
Тези чипове се произвеждат от частни компании и ако си прочел внимателно, не са със строго военно предназначение а са със възможна двойна употреба. Демек имат повече гражданско приложение от колкото военно. Въпроса е:
Кат са толкова напред руснаците що не си произведат сами ами крадат чужди????  Я глей китайците. Спряха им чиповете и те за нема и половин година си направиха баси заводите
 Вече правят 14 нанометрови чипове. Спряха им Андроид, вече имат "хармони Ос. И се очертава по добра от андроида. А руснаците от осемдесетте години на миналия век нищо ново братче. Май само да крадат могат. Ма и това не като хората.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #277 -: Декември 21, 2020, 08:42:22 pm »
Американците гема си ша издат, да крадат руски военни технологии. И навремето, като са ги знаели колко са алчни, руснаците им подхвърлят във вид на кражба стелт технологията и лапнишараните правят бомбардировачите Б2, които руснака засича още на летището.

Жириновски каза: Виждаме и засичаме всеки Ф35 в Близкия Изток от Русия. На светлинни години са, на светлинни...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: STAR WARS
« Отговор #278 -: Декември 21, 2020, 08:45:39 pm »
Американците гема си ша издат, да крадат руски военни технологии. И навремета, като са ги знаели колко са алчни, руснаците им подхвърлят във вид на кражба стелт технологията и лапнишараните правят бомбардировачите Б2, които руснака засича още на летището.

Жириновски каза: Виждаме и засичаме всеки Ф35 в Близкия Изток от Русия. На светлинни години са, на светлинни...
Да бе а тези чипове са ги краднали със антикварни цели.
 

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: STAR WARS
« Отговор #279 -: Декември 21, 2020, 08:55:59 pm »
Радико, за кражба не става дума тук!
Става дума за съвсем легална покупка и не ми излизай с номера, че видиш ли - били сме нечия собственост?
Продаваш ли нещо - ти го отдаваш във владение на купувача ЗАВИНАГИ, не е под наем!
Поне аз друго значение на покупко-продажбата не знам да има! Та...купувачът ако иска, може да си ги завре отзад тия чипове и никой  копче не може да му каже, щом са му продадени легално веднъж!
Виж, ако вече купуваш нещо с изричен съпътстващ договор, че може/ не може да го ползваш по "еди-какъв си" начин, тогава продавачът може (евентуално) да има някакви претенции!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #280 -: Декември 21, 2020, 08:57:12 pm »
Радико, руснаците имат голям завод за производство на контролери, но са предимно за военната промишленост. Себестойността им е скъпа, дори по-скъпа отколкото да си ги внесат. Но произвеждат собствени за да са независими на първо място, второ от съображения за сигурност, и трето мощните чипове на Интел не стават за ракети и военна техника, защото не могат да работят при високи скорости в ракетите и никак не са устойчиви на радиация и смущения от плазма.

Устойчиви на радиация са чипове ПИК на Микрочип.
Отделно, за да печелиш от производство на контролери ти трябват много големи продажби, дори пазара на една държава никак не е достатъчен, в тях печалбата е минимална. Ако вземем един съвременен STM - струва жълти стотинки.

Въобще в сферата на производство на чипове не може всеки да се намести, там се поддържа монопол и никой никога няма да ти продаде най-новата технология. Отделно само в САЩ се произвежда качествена силициева подложка с чистота 99,99%, за да направиш качествен полупроводник. Затова и китайците не могат да направят все още качествени полупроводници - нямат качествена суровина или и да им продадат, то себестойността на крайния продукт няма да е е по-ниска от тази на оригиналните чипове.

Основния проблем при производството на полупроводници е чистотата на силициевата заготовка. Нито китайци, нито руснаци, да не говорим за други въобще, имат технологията на американците.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: STAR WARS
« Отговор #281 -: Декември 21, 2020, 09:02:15 pm »
За протокола: копирни машини Lanier на военният концерн Haris (изметоха се от пазара де).
90-те години.
Секретен чип в копирна машина! Забранен по Коком (Координационен комитет за контрол на износа).
С тоя чип можело да се управлява ракета!
И копирка  8)

Пита се, защо Пинтковски нарече Интел процесора Пентиум (на себе си).
А въпросният е бил запознат с процесорите на руските ракети.
Разликата? Ами секретното е секретно и точка!
Докато на народа не му подпалят фитилите, че при демокрацията текат реки от мед и масло.
И американски инвестиции.
Упс, наобратно - на български инвестиции в американският ВПК.

П.п. Японци у нас ни завиждаха навремето, че сме имали планина с пари. Супер чиста суровина за силициеви пластини - някакъв голям хълм с кварцов пясък (забравих вече къде).
Не виждам братята американци да са ни помогнали с технологии, да им продаваме качество.
Нали сме съюзници?
Или не?!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #282 -: Декември 21, 2020, 09:15:56 pm »
Не виждам братята американци да са ни помогнали с технологии, да им продаваме качество.
Нали сме съюзници?
Или не?!

Ами вече 32 г. дуслук с американците не съм виждал никаква тяхна технология у нас. Уж щяхме коли да правим, затрихме завода за Москвич, уж тука щяха реки от западни технологии да текат, а то на където и да се обърнеш караме още повсеместно със старите руски технологии /добре че бяха те иначе всичко щеше да е кирпич и външни кенефи/. Всички ТЕЦ-ове са по руски проекти, язовири, АЕЦ, дори в Марица Изток, дето им викат Американските централи са правени по руски технологии, само боята с която са боядисали оградата е американска, дори крана, който върти krasis да пуска веца е или руски или го е правил Тодор Живков, барабар с целия язовир.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: STAR WARS
« Отговор #283 -: Декември 21, 2020, 09:25:06 pm »
Атос по тази твоята логика купувача като си купи 100 кила кокаин и може да си го завре ако ще.... Да ама какво става ако те хванат дори и със грамове кока. Същото е
А и ти сам го каза това са стоки които не се продават безусловно. Дори и грамофонните плочи се продават във такъв условен режим.
ЕДМ всичко което си написал води до един единствен извод, който ти си подкрепил с железни логически доводи. А тий е:
Американците са номер едно. Държа да отбележа, че това не е мое твърдение. Това е основата на логиката на това което си писал.
Бе не знам може и да си прав.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 539
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: STAR WARS
« Отговор #284 -: Декември 21, 2020, 09:38:34 pm »
Радико, американците са №1 в много отношения, не само в производството на чипове, това не само аз, ами не виждам кой друг ще го отрече. Това значи ли обаче, че като са № 1 в дадено направление, грехът им пред света да го колонизират и да го експлоатират, е простен грях? Та нали тези техни постижения са постигнати именно заради това? То иначе технологиите щяха да са разпространени равномерно по света. Имат машина за печатане на пари, купуват си който си искат мозък от чужбина, вкл. и много руснаци и така се получават нещата. Наясно са, че който притежава технологиите, той командва, ама не с демокрация, както мислят заблудените абдали, а с авторитаризъм. Давам пример: Казват на България няма да строите Южен поток и въпреки, че това казване е в разрез с нашите интереси, ние са съгласяваме защото е в синхрон с техните. Ето затова не ги обичам тия...