Алтернативни енергоизточници > NEG, импулсни, трансформаторни и резонансни генератори, скаларни вълни

Резонансен Капанадзе Генератор - РКГ

<< < (2/18) > >>

epwpixieq-1:

--- Цитат на: van в Февруари 08, 2020, 01:12:14 pm ---Както виждаме това е умален аналог на Системата на Тесла за предаване на ел.енергия от патента

--- Край на цитат ---
van, след някое друго време ще разберете че схеамта която сте показали не е анлог на схемата на Тесла, понеже липсва един важен елемент, който е всъщност може да се каже че е фундаментален при установките които е правил Тесла и съответно за ефектите които е постигал. И в тази връзка, имайки в предвид точно липсата (или може би "умаловажаването му" е по-добрата дума) на този елемент  коментара на dmitarp е правилен:

--- Цитат на: dmitarp в Февруари 08, 2020, 02:36:10 pm ---но не съм забелязал мотора сам да се движи или пък, мощността да му е била по-висока от тази на източника.

--- Край на цитат ---
Ако търсите допълнителна енергия от незнай и къде си няма как да я намерите с такава схема, енергията ВИНАГИ идва от "някъде" а при вашата схема тя няма от къде да дойде ( освен ако не се надявате на атома реакция). Но както се казва човек сам трябва да си извърви пътя за да достигне до прозрение. Моята препоръка е да се задълбочите в това което Тесла е публикувал и след време ще разберете за какво говоря.

MTM:
Транзистора КТ805 е с npn преход. А схематично е начертан с pnp преход.
Да не става въпрос за друг транзистор?

juliang:

--- Цитат на: van в Февруари 08, 2020, 09:56:23 pm ---Това което още не сме разгледали е действието на тази схема изправител с капацитивен товар:


На осцилограмата е показано напрежението и формата на тока остри игли импулси токови само на върха на синуса когато се дозарежда големия изходен филтриращ капацитет.
През останалото време диодите на изправителя са запушени и никой не товари резонанса и не му СЕ пречи.

--- Край на цитат ---
Това е при условие че нямаш никакъв закачен товар. А без товар не ми е ясно за какво ти е тази схема.
Колкото повече дърпаш на изхода, толкова повече ще се разширяват черните ивици. Даже по някое време ще почнат да излизат от синусоидата.

montanar:
Е и аз това питам ....... ко става като му се качне товареца - Смок ли ш изскочи или зайче ......
Ван - ти тъп ли си или нещо друго ..... но ок - ш го разреждаш през кондензатор - и ко ти дава това - нали кондензатора също е товар на резонанся - и всъщност си е все тая - дръпнеш ли кондензатора той ш вземе дръпнатото не от етера, оргона или от пръднята ми а от въпросния резонанс .......
Ако ще и за пикосекунда да смукаш през кондензатора си е все тая ..... (отделно е какво ш смукнеш за тая пикосекудна......)
Най елементарна импулсна схема ограничена по ток от източника и нищо повече е това .....

Тоя номер едно време ставаше да се краде реактивна мощност ма сега ТЦ ..... (ма пак мощността си я е имало в контактЯ)

Михаил Кузмов:
В крайна сметка, не разбирам какво е предложението! Някой да направи РКГто, или сам ще ще го направиш, и ще ни изненадаш с резултата?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия