Алтернативни енергоизточници > NEG, импулсни, трансформаторни и резонансни генератори, скаларни вълни

Резонансен Капанадзе Генератор - РКГ

(1/18) > >>

van:
РКГ можем да си направим,
 трябва ни Резонанс и слаб источник на ел.ток например плоска батерия 3R12 4,5 волта VIDOR Ltd..


 Трябва ни за качера и КТ805 Руски биполярен транзистор с който да направим Генератора, защото плоската батерия ни дава постоянно напрежение 4,5волта, а на нас за Капанадзе са ни необходими импулси с честота около 200 000 пъти в секунда.
 


 Схемата е блокова:
 
Както виждаме това е умален аналог на Системата на Тесла за предаване на ел.енергия от патента US649621 15 Май 1900год.:

Разбира се можем да опростим бобините ако вложим ферит:

Като в Ляво, Качера (Генератора/автогенератора/) си остава:

Ето така, трансформатора може да се навие на ферит за да се намалят размерите му.
Разбира се автогенератора в ляво може да не е КА4ЕР а обикновен с триточкова схема колпитц или други различни видове схемата може да се оптимизира ако се измени така:

например, където LC резонансния кръг е отделен с цел по-висок качествен фактор Q, Искрището заменено с Full wave Bridge Rektifier-a е заменено тук с IRF630 управляван от таймер 555, който периодично сваля( по индуктивен път )натрупаната в LC къга с резонанса - енергия.

montanar:
За пореден път но не за последен задавам въпроса....
ОК напрайли сме резонанса мандахерца си се там с страшна сила - ама какво става като му закачим товар на тоя резонанс?!?!?!??!?!?

dmitarp:
Ванчо тази схема съм е правил преди повече от 30 години, на биполярния транзистор включвах регулируем мултивибратор, а на вторичната синхронен двигател, целта беше да му регулирам оборотите. Ставаше успешна регулация, само с три транзистора както се казва, но не съм забелязал мотора сам да се движи или пък, мощността да му е била по-висока от тази на източника. Очевидно не си сглобил ни една схема, ами и ти да се намираш на работа та пълнеж буферите на форума с простотии. .

ventsy74:
Е,поне сравнението с яхим и боаз е новаторско.
 При мен се върти една подобна идея,която изпробвах. Е резултатите са плачевни но все пак трябва да се експериментира.
 Ето каква е и идеята ми:
Един генератор клати 2 бобини от, които свалям ОЕДС и зареждам 2 кондензатора. След това със друг генератор импулсно свалям заредената енергия директно върху лампа 15 вата. Потреблението на генератора е 5w.Кондензаторите се зареждат до 240в.
 Единият от транзисторите даде фира. След седмица експеримента продължава. Може би, ще се наложи енергията от неелектролитните кондензатори да се свали първо върху електролитни и след това да се сваля от там с генератор върху трансформатор.

Михаил Кузмов:
Разбира се че става! Достатъчно е да метнеш РКГто по отблизуу до танка и край с резонанса муу!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия