Автор Тема: Ефир, Вакуум, Пространство  (Прочетена 26998 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Ефир, Вакуум, Пространство
« Отговор #105 -: Януари 31, 2020, 12:50:13 pm »
Ако всичко е етер ще имаме интерференция каквато при разгледано при единичен фотон нямаме. обясни механизмът по който единичният фотон пътува в пространството без да  поражда интерференция а си е тоя фотон който си е евентуално променящ честотата си (вече е говорено защо)
Кои са тия две различни неща? Ако имаш предвид електромагнитните вълни и фотоните те са едно и също с различни имена (по-скоро за удобство на простолюдието)

Монти, дай първо да унифицираме понятията? ЕТЕР,  или ЕФИР ?
Това, което ще пиша по-надолу се базира на концепцията, че етер, пространство и вакуум са едно и също "нещо".
Грешката ти в разсъжденията (според мен) е, че не допускаш други характеристики на етера, освен тези на материална среда (било флуидна или каквато и да е друга)! Дотук разбираш ли ми мисълта?
Етерът е среда, няма как по друг начин да се дефинира. Да, той има структура, но тя не е подчинена на познатите ни "материйни" възприятия за "нещо". Дори Айнщайн говори за "структура на пространството", което си е чист етер, просто е държал да се диференцира от схващанията на Тесла.
Няма такова нещо като...пустота, има етер без наличие на материя.

Представи си огромните разстояния между молекулите (сравнени с размера им)...или между атомите или между най-малките известни (дори и) хипотетични частици. Наистина ли смяташ, че някакво "нищо" (което за теб е пустотата) е в състояние да предава вълни, енергия или светлина?
Че то би било перфектният изолатор на всякакъв вид енергии и вълни това "нищо", ако го имаше!
Не разбираш ли, че всяко движение на вълни и енергии има нужда от среда, в която да се разпространява?
Няма как да се създаде каквото и да е поле през..."нищо"!
Ако някой някога го открие това "нищо", то би било идеален изолатор за гравитацията например - няма среда - няма и поле, няма как да има!
Етерът е разнопосочна многопистова "магистрала" за енергии и това, че не притежава материйни характеристики не означава, че е "нищо"!

Ти държиш непременно да се вмести в личните ти представи за материята, да е подчинен на законите, които знаеш за материята и т.н.  То е все едно средновековен ковач да си обясни телевизор с личните си понятия и термини - ами...много ясно, ще го отрече като техника и ще го обяви за магия!

Също така, може би ти е трудно за представа, че етерът е много по-плътен от материята, това съм сигурен, че не можеш да го разбереш, още по-малко да си го представиш! И това е пак заради ограничеността на представите - да припишем на неизвестното характеристики на вече познатото ни. Материята представлява забавена енергия. Забавена е от информацията, която я принуждава да изпълни "калъпа" на материята.
Бат Ванко тук се опитва да ти го обясни:

Фотоните се разпространяват като информация за групирането на частиците етер. Има известна разлика между появата на една частица и нейното движение в последствие.Говорехме за електромагнитно и гравитационно поле, а това че на тебе не ти изнася да видиш приликата е друг въпрос.
Но да се върнем на темата: според изследователите на етера той има плътност, което е характеристика на материята и от друга страна е чиста енергия. Според всички той е най малката градивна частица, чието групиране създава всички останали частици.
Според стандартният модел полето е чиста енергия и интерференцията на неговата плътност създава реалните частици. Това означава че полето проявява и материални характеристики.
Вижда се силната прилика между етер и поле и за това смятам че полето е добър кандидат за наследник като характеристики на етера. А може би и като същност.

С това пояснение, че полето просто е определена зона от етера.
И въпреки, че е неуместно да се говори за "частици" етер, аналогията е именно с цел, да го разберат и тези, които не могат да излязат от материйния си калъп на мислене (дали пък точно тези аналогии не ги объркват)?
В същност, групирането е на вихри от енергия, което в наномащаб пак са си проточастици...
"Фотоните се разпространяват като информация за групирането на частиците етер..." - колкото и да е неприемливо за някои, тук се сливат схващанията на религия, окултизъм и наука  -  ВСИЧКО Е СВЕТЛИНА...

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Ефир, Вакуум, Пространство
« Отговор #106 -: Януари 31, 2020, 01:35:11 pm »


Също така, може би ти е трудно за представа, че етерът е много по-плътен от материята,
Атос, етерът е бил много по плътен от материята но преди появата на кухините наречени вселени. Сега този плътен етер се намира по краищата на нашата вселена, а в него има още много кухини вселени.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Ефир, Вакуум, Пространство
« Отговор #107 -: Януари 31, 2020, 03:19:58 pm »
Атос, етерът е бил много по плътен от материята но преди появата на кухините наречени вселени. Сега този плътен етер се намира по краищата на нашата вселена, а в него има още много кухини вселени.

И да и не...
Цялата ни позната материя се съдържа вътре в етера, дори неговата плътност да е занижена в тези зони (с материя), той пак си е "н" пъти по-плътен от нея.

Ще дам нескопосен пример - отваряш си някаква игра на компютъра, на монитора се появява "среда" - пространства, сгради, пейзаж и каквото се сетиш...цял свят с "материя"...
Дали тези компоненти са с по-висока плътност от монитора ти? За съществата в тази игра (ако бяха съзнателни(а това, колкото и налудничаво да звучи, няма как да се знае)) би било невъзможно да си представят, че техният свят е проекция в далеч по-плътна среда!

Който разбира наистина какво имам в предвид, моля да коментира, но останалите недейте да го удряте само на инат...

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Ефир, Вакуум, Пространство
« Отговор #108 -: Януари 31, 2020, 03:42:18 pm »

Който разбира наистина какво имам в предвид, моля да коментира, но останалите недейте да го удряте само на инат...

Ами май ти си го ударил на инат пръв и сега нямаш право да се сърдиш.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Ефир, Вакуум, Пространство
« Отговор #109 -: Февруари 03, 2020, 09:17:38 pm »
Нямам и не се сърдя :D
Концепцията наистина не е лесна за схващане...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Ефир, Вакуум, Пространство
« Отговор #110 -: Февруари 03, 2020, 09:34:43 pm »
С'я ако някой ми дефинира "плътност" (за "плътния " ефир) без да ползва "материя"... може би ще ми стане мъничко по-ясно :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Ефир, Вакуум, Пространство
« Отговор #111 -: Февруари 03, 2020, 11:11:45 pm »
С'я ако някой ми дефинира "плътност" (за "плътния " ефир) без да ползва "материя"... може би ще ми стане мъничко по-ясно :)
Ха а ти можеш ли да дадеш смислено обяснение за това какво е "хомо сапиенс" без да ползваш " човек" Аналогичен случай.

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: Ефир, Вакуум, Пространство
« Отговор #112 -: Февруари 04, 2020, 10:04:17 am »
Също много интересен факт за вакуума :
В дълбок вакуум,могат да се пуснат от високо два предмета с различна тежест
и двата ще падат бавно и с еднаква скорост!
Което е много интересно...

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Ефир, Вакуум, Пространство
« Отговор #113 -: Февруари 04, 2020, 10:14:08 am »
Също много интересен факт за вакуума :
В дълбок вакуум,могат да се пуснат от високо два предмета с различна тежест
и двата ще падат бавно и с еднаква скорост!
Което е много интересно...

Няма да падат бавно, ще падат със ускорение равно на земното ускорение.

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: Ефир, Вакуум, Пространство
« Отговор #114 -: Февруари 04, 2020, 10:15:36 am »
можИ!
А, защо падат с еднаква скорост,някой има ли отговор ?

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: Ефир, Вакуум, Пространство
« Отговор #115 -: Февруари 04, 2020, 10:50:43 am »
в вакуум май тежестта се намаля
т.е. вдигаме 10кг тяло под вакуум то тежи да кажем 1 кг . после разхерметезираме  установката и пускаме тялото от високо вече тежащо 10кг и вземаме СЕто
нужен ни е детандер за да пробваме-някой има ли?

п.п.А ,дали под налягане ще се увеличи тежестта на тялото ??

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Ефир, Вакуум, Пространство
« Отговор #116 -: Февруари 04, 2020, 11:20:32 am »
По интересно е ако вдигнем на един метър един камък, който тежи 1кг и го пуснем свободно да пада ще удари земята със сила приблизително 10кг. Ако вдигнем същия камък 1кг и пак го пуснем но тоя път от 5 метра височина ще удари земята със сила 100кг вместо само с 10кг. това е закона за земното ускорение и нашето търсено СЕнце. Ако сметнете енергията която е била на 5 метра височина и на 0 метра като го вдигаме ние влагаме енергия за повдигането на камъка един килограм а после при свободното си падане от 5 метра при удара сблъсъка със Земята 0 метра той се удря със сила 100кг и отдава тази запасена енергия.
Малко са ти грешни сметките Van. Я първо кажи със каква скорост ще се движи тялото при удара във двата случая.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Ефир, Вакуум, Пространство
« Отговор #117 -: Февруари 04, 2020, 01:07:05 pm »
можИ!
А, защо падат с еднаква скорост,някой има ли отговор ?

Pegas, това е въпрос с повишена трудност (за хора без средно образование).
Ти до кой клас си учил?

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Ефир, Вакуум, Пространство
« Отговор #118 -: Февруари 04, 2020, 03:21:04 pm »
това е закона за земното ускорение и нашето търсено СЕнце.
Дай го на ората туй СЕно най-накрая, да захлебят в тва зимно време, стига си ги мъчил с тея сметки. Дай им и по един елмобил да си конструират, и да джиткат градско.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Ефир, Вакуум, Пространство
« Отговор #119 -: Февруари 04, 2020, 06:25:33 pm »
 ::) :D ;D оле
Pegas (Vektor) си го знаем ма и van се излага страшно .......