Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Други ДВГ и топлинни машини
Водороден горивен цикъл.
Михаил Кузмов:
Ми тогава действай умнико! Само пишеш чукча!
montanar:
Не знам защо толкова се отплесвате в излишни спорове но се казват интересни неща :)
Сега относно темата.
След умуване и умуване и проучване се отказах от идеята местенето на парата и се сетих за доста по-икономиен и ефективен от към конвекция начин.
Идеята е следната.
Да се ползва анероид вместо бутало
предимствата са следните:
-много по-ниска инертна маса на работния обем спрямо всяка бутално-мотовилкова конструкция
-много по-голяма и бърза конвективна площ тоест топлобмена който е нужен след взрива на ННО газа е многкратно подобрен
- може да се изработи сравнително лесно и на много ниска цена
Решението на отвода на образуванта вода след реакцията може да е чрез микро отвор/и да се случва докато се случва самия взрив
Отвода на мех. енергия може да става чрез праволинеен генератор който също е сравнително лесно решение.
Относно нуждата от топъл цилиндър де да се случва горенето за да е ефективно след обмисляне стигнах до извода че конкретно за водорода не е нужен - дори смятам че е добре да се взривява в студена среда - а колко енергия си отдаде реакцията тя така или иначе ще я даде - на оксиводорода не му пука особено да не кажа хич за условията в които ш се взриви - той неговото ш си свърши.
Михаил Кузмов:
Виж montanar, HHO се получава от вода в идеална стехиометрична смес. Така след бум се получава само вода+енергия като изходни продукти. Още малко по въпроса за простата аритметика: от 1лт. вода се получават 1866лт. ННО. Когато направиш справка за енергийната плътност, смятай с по рано дадените числа и ще си на ясно от смисъла на цялата работа. Успех!!
P.S. не разчитай на имплозия, ако искаш мога да ти демонстрирам с клип мой от 2015г.!
montanar:
Михаил Кузмов грам не разбирам на къде биеш -би ли бил малко по-ясен?
Сметките са ми добре ясни и не виждам причина да не се получи такава система.
montanar:
Относно идеята
През дюза се впръсква определена доза готова горивна смес
В камерата се възпламенява от ел. искра
Енергията от образуваното налягане се отдава на анероида като го издува - тоест извършва се работа.
След като анероида вече е издут от парите започва охлаждане и кондензация което е свиване и отново се извършва работа.
При спадане на налягането в системата се подава нова порция ННО и се повтаря процеса.
Вече кондензираната вода се стича към горивната камера и при следващите цикли се издухва през микро отвор който е пресметнат да пропуска подходящите порций при последващите цикли. Който отвор служи и за балансиране на системата от избитъчно налягане.
Максимално проста пукалка се получава. колко ще е бърза се определя от скороста на конвекцията следователно кондензацията на вдните пари.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия