Форум > Мошеници и изгонени потребители от форума

Вън мошениците от форума!

<< < (10/13) > >>

Радико:
Ми то не е зор да се търси всичко само с една търсачка. Има и други. Въпреки, че аз съм забелязвал и обратна на твоята логика тенденция. Материяли които би трябвало да се филтрират според теб като опасни и вредни за статуквото след няколко търсения и прегледи започват да отиват по напред в гугъла. Струва ми се, че параноята е доста неоснователна в случая.

juliang:
Отново се развихря някаква конспирация.

--- Цитат на: Vale в Март 28, 2019, 09:57:58 am ---... ако по нареждане на някой, въпросния материал го махнат от мрежата.

--- Край на цитат ---
Кой е този "някой" който ще ми нареди да премахна някакъв материал?


--- Цитат на: Vale в Март 28, 2019, 09:57:58 am ---Също написах, че се записват всичките URL адреси на които всеки потребител в мрежата е обърнал внимание. Поради това, ако тези, които нареждат какво да има в мрежата и какво да се махне, са решили, че например Вие откривате информация, която си струва да бъде премахната от мрежата е достатъчно просто да минават след вас и да зачистват пространството.

--- Край на цитат ---
Дори и аз мога да ти напиша една програмка, която влиза във всеки раздел на форума и търси хиперлинкове (връзки) в нея и минава по всеки един от тях. Така тя "ще обърне внимание" на всичко което е сложено като връзка в този форум. И какво ще направи "оня" - ще затрие всички линкове, които моята програма е посетила? Та тя може да работи седмици и месеци и да изръшка половината интернет... Представям си какво ще стане ако я пусна във форумите на дата-та, на абв или на бг-мама, или по автофорумите :)


--- Цитат на: Vale в Март 28, 2019, 09:57:58 am ---Хората имат различни способности за търсене и не всеки човек е способен да намери полезна информация сред купищата боклук който се трупа в мрежата.

--- Край на цитат ---
Много е трудно (да не кажа невъзможно) да се определи дали зад даден интернет адрес стои реален човек или програма. А и как ще се разбере кое е е ценно и кое е боклук? Ценността е много абстрактно понятие.


--- Цитат на: Vale в Март 28, 2019, 09:57:58 am ---Всеки може да види, че има няколко процеса на Гоогъл сред активните потребители на форума.

--- Край на цитат ---
Това са ботове, които действат точно на принципа, който обясних по-горе. Те влизат във всяка една тема и я индексират (сортират думите в нея) за да могат да покажат тази тема когато някой се заинтересува от нещо в гугъла. В тези ботове няма нищо загадъчно, странно или необичайно. Без тях Гугъл няма да знае какво е написано в този форум и няма да може да отговори точно на търсенията. И ти можеш да си направиш такава програма, само ти трябват няколко милиона хард диска, няколко стотин хиляди сървъра, петабайти оперативна памет, декари помещения и мегавати електроенергия. А, да ... и добра интернет връзка :)

Готов съм да сложа какъвто и да е "горещ" материал свързан със СЕ в моя акаунт в mega.nz и да видим дали някой ще се заинтересува и ще се опита да го свали. Ще го направя публичен, видим за целия интернет и ще видим колко време ще остана жив :) Ще си сложа линк тук, в мазето, за да могат "онези" да го видят и проследят. Само някой трябва да ми предостави такъв материал...

Vector:
Димов,
За СЕ нарушаване на ЗЗЕ не е необходимо!
А ЗЗЕ се "опровергава" от Теорията на относителността!

Vale:
juliang, не знам колко опит имаш с правене на програми и с индексиране, но не е логично индексирането на материала от форума да трае толкова дълго. Ако беше така, щяха да индексират целата мрежа в продължение на години. Много е лесно да се говори за параноя, но оня холандски скулптор, дето направи топчето да се върти и го показваше денонощно го махнаха от мрежата. Има и други неща, дето ги махнаха, не ме карай да ги слагам на форума. За да ти затворат страницата требва да имаш сериозен материал. Вместо да ми викате параноик, намерете холандеца с топчето и го питайте кой му затвори страницата. Как се оценява, дали дадена страница е опасна или не, мисля че е доста трудно и требва да мине през човек. За това още има интересни работи в мрежата.
Радико, не си мисли че в Гуугъл нема да знаят какво си търсил с друга търсачка. URL адреса може да се записва във всички раутери, така че в крайна сметка ще отиде където трябва.

технократ:

--- Цитат на: Vector в Март 28, 2019, 02:12:04 pm ---Димов,
За СЕ нарушаване на ЗЗЕ не е необходимо!
А ЗЗЕ се "опровергава" от Теорията на относителността!

--- Край на цитат ---

Би ли обяснил как теорията на относителността опровергава ЗЗЕ.
Аз разбирам СЕ-то, като алтернатива на алтернативната енергетика :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия