Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Електромагнитната индукция всъщност е ефект на Магнус

<< < (2/4) > >>

Радико:
Да  Монтанар, Абсолютно точно формулирано и важащо с пълна сила за поддръжниците на "стандартния модел" а той "стандартния модел" се дъни още изначално. Смятам знаеш как се доказва теорема в геометрията. Хайде използвайки същата логика ми докажи, ти или който и да е привърженик на този модел, съществуването на свойството привличане на телата. Без значение дали магнитно далу гравитационно. Не ме интересува изреждането на примери за привличане интересува ме механизма на явлението доказан и обяснен САМО С ДОВОДИ ПРИЗНАТИ И УТВЪРДЕНИ ОТ СТАНДАРТНИЯ МОДЕЛ.
моля привържениците на етерния и други модели да не се правят на "спасителя в ръжта и да обясняват нещата според техните виждания. Точно в този момент се очаква обяснение от другата страна. И понеже такова не може да бъде дадено, имайте малко търпение.

Иван Димов:
   Радико, и друг път сме коментирали, че въртящо се тяло се намагнитва дори и да е камък. Такъв опит описва Стефан Маринов - магнитното поле на въртящ се цилиндър се замерва с прецизен уред и се установява магнитно поле във връзка с оборотите на въртене като полето е най-слабо точно до оста на цилиндъра и най-силно в неговата периферия. Така че Земята се намагнитва просто, защото се върти. Това лесно може да се докаже като се сложат на един диск два жироскопа и после този диск се завърти. Ще видите как осите на жироскопите ще станат успоредни на оста на въртене на диска.
   Що се отнася до посоките на токовете в трансформатор, то те са точно такива каквито съм ги описал по-горе. По принцип при чисто активен товар на вторичната намотка, винаги нейният ток пространствено е противопосочен на тока в първичната намотка на трансформатора. Именно затова токът в първичната намотка нараства (при товар на вторичната) за да компенсира обратния вторичен ток, който действа размагнитващо.
п. п. Спинът се ориентира от магнитното поле - това е факт. Електронът е жироскоп, потопен в нехомогенно поле. Вземете един жироскоп и пуснете в близост до него силна струя въздух. Ще видите как се ориентира по струята.
   А ефирът ако няма маса и скорост няма да има и импулс. Как тогава ще предава импулс на вторичната намотка?

montanar:

--- Цитат ---Във физиката, фундаментално взаимодействие (в зависимост от естеството на взаимодействието, то може да е и фундаментална сила) е процес, чрез който елементарните частици си взаимодействат. Взаимодействието често се описва като физично поле и се посредничи от обмен на калибровъчни бозони между частиците. Например, взаимодействието на заредени частици се случва чрез електромагнитни полета, докато бета-разпадът възниква посредством слабо ядрено взаимодействие. Едно взаимодействие е фундаментално, когато то не може да бъде описано чрез други взаимодействия. Съществуват четири доказани фундаментални взаимодействия в природата: гравитация, електромагнетизъм, силно и слабо ядрени.
--- Край на цитат ---


Тъй като сме материални същества и живеем в материален свят нас ти касаят материалните прояви. Така че няма как да искаш доказване на материални прояви с описване на нищо. Тоест ти искаш изграждане на логика върху нищо.
И въпреки това ще се опитам.
Гравитацията е най просто казано свойство на масата - а масата е свойство на двете ядрени сили които крепят атома тоест барионното вещество. - За по елементарно логическо доказателство не се сещам ама се сещам за бая по-сложно.

цитирам

--- Цитат ---Гравитацията е най-точно описана от общата теория на относителността (предложена от Алберт Айнщайн през 1915 г.), която описва гравитацията не като сила, а като последица от изкривяването на пространство-времето, причинена от неравномерното разпределение на масата[4][5]. Най-яркият пример за това изкривяване е черната дупка, от която нищо, дори и светлина, не може да избяга, след като мине зад хоризонта на събитията. При повечето приложения обаче гравитацията с добро приближение се дава от закона за универсалната гравитация на Нютон (при ниска скорост в сравнение с тази на светлината и маси от порядъка на слънчевата маса), който описва гравитацията като сила, която кара две тела да се привличат, като тази сила е пропорционална на произведението на техните маси и обратно пропорционална на квадрата на разстоянието между тях.
--- Край на цитат ---

Радико:

--- Цитат ---  Що се отнася до посоките на токовете в трансформатор, то те са точно такива каквито съм ги описал по-горе 
--- Край на цитат ---
Защо не вземеш да провериш как стоят нещата на практика. Нужен ти е какъв да е трансформатор каква и да е батерия " не пояече от 4,5v. и какъвто и да е стрелкови мултицет.  Да продължавам ли да ти обяснявам технологията на измерването.

montanar:
Радико същото му педлагахи аз  в чата ......... ама найсе - телето си е теле .... не може да проумее явно що му се струва че посоките са различни - посоките не са различни - имаме обръщане на 180 градуса спрямо 1вичната намотка и нищо повече....... ако трафа е нвит на едносърдечен траф де няма завъртане посоките какви биха били ?!?!?!?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия